Ziraat Bankası’ndan İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi


12.09.2017
362
Ziraat Bankası’ndan İşyeri Açmak İsteyenlere Kredi


Toplumda yer alan genç girişimcilerin yeni bir işyeri açmak ya da kirada olmasından dolayı, kendi işyerini satın alabilmesi için, Ziraat Bankası tarafından yeni bir sistem getirilmiştir. Biliyoruz ki Ziraat Bankası devlet destekli projeleri ve kampanyaları ile bilinen bir bankadır. Özellikle son zamanlarda gençlerin hayata atılabilmesi için, yeni projeler ve fikirler üretmektedir. Buna örnek olarak yeni işyeri açmak isteyen bireylere kredi imkanı sunulmaktadır. Bu kredide hem sıfırdan işyeri kurmaya isteyen bireylere kredi imkanı verilmekte, hem de işyerini yenilemek isteyen bireylere de uygun koşullar ile hizmet verilmektedir.

Biliyoruz ki yeni bir işyeri açmak oldukça maliyetli bir durum. Birçok kişi finansman desteği alırken oldukça zorlanıyor. Fakat Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu bu kredi sisteminde, 120 aya kadar vadelendirme yapılıyor ve bu şekilde yüksek tutardaki krediler rahatlıkla ödenebiliyor.

Dükkan Açmak İçin Ziraat Bankası Kredisi

Ziraat Bankası kamu gücüne bağlı olarak kredi veren 3 önemli bankadan bir tanesidir. Ziraat bankası daha çok Tarım ve Hayvancılık alanında kredi veren bir banka olmasına rağmen, esnaflara, yeni iş kurmak isteyen bireylere, kosgeb destekli kredi almak isteyen kişilere, limited ve anonim şirketlerine, büyük fabrikalar, kısaca KOBİ’lere birçok kredi imkanı sunmaktadır. Ziraat bankasına başvuru yapıp kredi alarak, kendi işini kuran, hayalindeki dükkanı açarak topluma karışan birçok bireyi görebiliriz. En düşük, en uzun vadeye sahip ve esnaf ve sanatkarlar için en avantajlı krediler Ziraat Bankası tarafından tamamen verilmektedir. Ziraat bankası işyeri açmak için kredi imkanı sağlarken, kredi çeken esnafların en az faiz ödemeleri ve en iyi koşullarda kredi kullanmalarını hedef alarak, piyasa ekonomisinin ne durumda olduğuna göre, en düşük oranını eklemeyi hedef almakta ve bu kapsamda kredi paketlerini rutin aralıklar ile düzenlemektedir.

Devlet desteği ile verilen işyeri açma kredisi

Ziraat bankası iş kurmak isteyen bireyler için 3 farklı paket hazırlamış olup, bu kredi paketleri dahilinde, esnaf ve sanatkarlara kredi olanağı sunmaktadır. İşyeri açma kredilerini aşağıda detaylı olarak belirttik.

•Bireysel işyeri açma kredisi,

•Ortak işyeri açma kredisi,

•KOSGEB destekli Ziraat Bankası işyeri açabilme kredisi

Bu kredilerden bireysel ve ortak adı altında verilen işyeri açma kredisi, satılık olan bir işyerini satın almak hedefine göre verilmektedir. Vadeleri 120 aya kadar uzamakta olup, ortaklarla beraber istediğiniz işyerini sorunsuz olarak satın alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi Hesaplama

İşyeri kredisine başvuru yapmadn önce, aşağıdaki tabloya bakarak değerlendirmeye alabilirsiniz..

Kredi Tutarı: 100 bin TL

Vade Süresi: 120 Ay

Faiz Oranı: %1,13

Aylık Kredi Taksiti: 1.692,12 TL

Ziraat Bankası’nın vermiş olduğu işyeri kredisinde ödeme tablosu yukarıda detaylı olarak yazılmıştır. 120 ay boyunca gecikme faizi gibi ekstra masraflar olursa eğer, vade bitiminde bankaya 203 bin 54 TL ödeme tamamen aktarılmış olmaktadır. Tüm masrafların da ekstra olarak dahil edildiği yukarıdaki hesaplamada, hayat sigortasının da eklenmesi gerekiyor. Fakat hayat sigortası tutarları, bilindiği gibi bireyin yaşına göre çıkıyor ve bu nokta unutulmamalıdır.

İşyeri açma kredisi için gerekli evraklar

Ziraat Bankası’nın vermiş olduğu işyeri kredisi için bankalar aracılığı ile istihbarat raporu ve kredi notu şartlarını tamamlaması aranan tek nokta değildir. Bunun haricinde, aşağıda yazılmış olan belgelerin tamamlanması ve şubelerdeki görevliye başvuru işlemleri yapılırken teslim edilmesi mutlaka zorunludur.

•Nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport

•Aylık net geliri gösteren gelir belgesi

•Tüzel kişilerin başvurularında, şirkete ait sözleşme belgeleri.

•Satın alınacak dükkan, işyeri, ofis ya da depoya ait tapu belgeleri

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.