Ziraat Bankası Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

28.10.2018
437
Ziraat Bankası Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Ziraat Bankası’ndan otomatik ödeme talimatı veren banka müşterileri hem çeşitli avantajlardan yararlanıyor hem de fatura ödeme işlemlerini kolay ve hızlı yapıyor. Otomatik ödeme talimatı kredi kartı, vadesiz hesap veya Kredili Mevduat Hesabı üzerinden verilmektedir. Hesabınız veya kredi kartınız yoksa Ziraat Bankası Şubelerine giderek veya Müşteri Hizmetleri aracılığıyla başvuruda bulunulabilir.

Elektrik, doğalgaz, su ve internet faturasının yanı sıra vergi ve eğitim ödemeleri, SGK ödemeleri ve televizyon ve çeşitli prim ödemeleri anında veya fatura ödeme talimatı ile yapılmaktadır. Talimata istinaden günü gelen faturalar kredi kartı limiti ve Kredili Mevduat Hesabı limitinden otomatik olarak ödenir. Hesaba verilen talimatlarda günü gelen fatura kadar hesapta bakiye olmalıdır. Hesapta bakiye olmaması veya günü geçmiş faturalar için neler yapılabilir, otomatik fatura talimatı kampanyaları nelerdir gibi konularda yazımız içeriğinden bilgi alabilirsiniz.

 

Hesaptan Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Ziraat Bankası vadesiz hesabı olan müşteriler fatura talimatı verdiklerinde hesabında nakit bulundurmalıdır. Ödeme talimatı Ziraat Bankası İnternet Şubesi üzerinden veya Şubelerden verilebilir. Ayrıca Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri’ni ( 444 00 00 ) arayarak sözlü onay vererek otomatik ödeme talimatı da verilebilir.

Banka hesabı yoksa yapılması gereken en yakın Ziraat Bankası Şubesine uğramaktır. Hesapta para olmadığında talimatta sorun yaşamamak için Kredili Mevduat Hesabı da açılabilir. Bu durumda fatura ödemesi Kredili Mevduat Hesabı’ndan ödenir. Böylece bankanın belirlediği limitten faturanız zamanında ödenir. Fatura tutarınca eksilen bakiyeyi tamamlamak için ATM’lerden hesaba para yatırma işlemi yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Hesapta bakiye olması durumunda ise Kredili Mevduat Hesap limitinden değil müşteri limitinden ödeme gerçekleşir.

 

Bankkart Kombo Otomatik Fatura Ödeme Talimatı Nasıl Verilir?

Kredi kartı hizmetini seçerek fatura talimatı veren müşteriler ödemelerde de kolaylıklardan yararlanıyor. Ziraat Bankası Bankkart Kombo kredi kartı fatura ödeme talimatı vermek için bankanın İnternet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı ve Şubelerinden başvuru yapılabilir. Başvurunuz alındığı günden itibaren limit olması durumunda otomatik ödeme gerçekleşir. Fatura tutarı kredi kartı ekstresine yansır ve kartın son ödeme tarihine kadar ödeme avantajı sağlar. Kredi kartı ile yapılan fatura ödemeleri için Ziraat Bankası herhangi bir işlem ücreti talep etmez. Anlaşmalı kurumlardan bazıları işlem ücreti talep edebilmektedir. Bu durumda başvuru sırasında işlem ücreti hakkında bilgilendirme yapılır.

Bankkart Kombo fatura talimatı elektrik, doğalgaz, su abonelikleri için yapılabildiği gibi prim, eğitim, kira ödemelerini de kapsar. Ödenen faturaların bilgisi tarafınıza SMS ile bildirilir. Ayrıca Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı,  Mobil Bankacılığı veya Telefon Bankacılığı aracılığıyla ödemeleri takip edebilirsiniz. Kredi kartı dönem içi hareketlerde ödenen fatura bilgisi yer alır. Anlamalı kurum bilgisine İnternet sitesi üzerinden ulaşabildiğiniz gibi Telefon Bankacılığı veya Şubelerden de detaylı bilgi alınabilir.

Ziraat Bankası’ndan Otomatik Ödeme Talimatı Hizmet Avantajları

Ziraat Bankası kredi kartı veya vadesiz ve Kredili Mevduat Hesabı üzerinden fatura talimatı veren müşteriler için avantajlı kampanyalar sunulmaktadır. Ayrıca hızlı ve kolay fatura ödemesi, kesim tarihinde geri ödeme ve taksitlendirme müşterilerin yararlanabileceği avantajlardandır.

-Fatura talimatı kredi kartından veren müşteriler, fatura tutarını anında değil ekstrelerine yansıdığında öderler. Kredi kartı son ödeme tarihini geçirmeyen kişiler herhangi bir faizle ödemez.

-Faturaların takibi Mobil veya Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile kolaylıkla kontrol edilebilir.

Not: Vadesiz hesapta nakit olmaması durumunda fatura ödenmesi gerçekleşmez. Bu sorunla karşılaşmamak için Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı tanımlatılarak hesapta nakit olmadığında da faturaların sorunsuz ödemesi sağlanabilir. Hesapta para mevcutsa Kredili Mevduat Hesap devreye girmez ve günlük faiz ödemeden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.