Ziraat Bankası Kredisiyle Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır?

12.03.2019
225
Ziraat Bankası Kredisiyle Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda yanlış kredi kartı kullanımı ile ekonomik dar boğaza giren insan sayısında büyük artışlar yaşandı. Özellikle seçim vaatleri arasına dahi bu kredi kartı borç batağına girenler girdi. Devlet tarafından da kredi kartı borç yapılandırması için Ziraat Bankası gibi bankalar destek verdi. Ziraat Bankası kredisiyle kredi kartı borç yapılandırmasının önü açıldı. Yazımızda Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırması sorusuna yanıt bulacaksınız.

 

Aslında kullanımı ile tüketiciler; nakit taşıma zorunda kalmaktan, taksit seçeneği ile ödeme kolaylığı elde etmekten, puan toplayarak topladıklarını alışverişlerin kullanmaktan dolayı oldukça avantajlı hale kredi kartları ile geldi. Ama eskilerin tabiri ile ayağını yorganına göre uzatmayıp gelirinden fazla hesapsız biçimde gidere kredi kartı kullanımına yönelen zora düştü. Fazla taksitlerle ödeme güçlüğü yaşayanlar ve asgari ücretle zamanı kurtarmaya çalışanlar, aşırı kredi kartı faizleri ile karşı karşıya kaldı. Sonucunda da asgari ödemeyi dahi yapamayacak duruma geldi. İşte bu noktada, bu duruma düşen artan tüketici sayısıyla devlet desteği kaçınılmaz oldu. Devlet, bu kişilere yönelik banka desteği ile düşük faizli kredi ile borç yapılandırması yaparak çözüm üretti. Bunun için de devlet bankası Ziraat Bankası görevlendirildi.

 

 

Ziraat Bankası ile Kredi Kartı Borcu Yapılandırması

Devlet desteği ile Ziraat Bankası, 8 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan bildiriyle sayıları giderek artan kredi kartı borcu mağdurlarına umut ışığı yaktı. Düşük denebilecek %1.10 – 1.20 faiz oranlarıyla kredi kartı borçlarını 60 aya kadar yapılandırma olanağı getirildi. Bunun için Birleştiren Kredi Kampanyası devreye sokuldu. Bu sayede sayıları yüz binlerle ifade edilen borçlu vatandaşımıza, ödemekle yükümlü oldukları ve zorlandıkları borçlarını daha kolay ödeme olanağı getirildi.

 

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılabilir?

Yapılandırma için her şeyden önce bir Ziraat Bankası şubesine gidip yapmanız gerekenleri öğrenmenizde yarar var. Yapılandırma için size gerekecek tutara ait faiz oranları geri ödemenizi yaklaşık değerler ile Ziraat Bankası web sayfası üzerinden de bir ön araştırma ile öğrenebilirsiniz. İşte şartlar ve başvuru için gerekenler:

📌        Kredi kartı borcunu ödemekte zorlananlar için kullandırılacak olan kredinin adı “Birleştiren İhtiyaç Kredisi”. Ziraat Bankası tarafından verilen bu kredi , kredi kartı borçlarını kapatmak için kullanılabiliyor.

📌         Bu yapılandırmaya gitmek isteyen tüketicilerin; ya borca ait asgari ödemelerini yapmış olması, ya da var olan borcunu geciktirmiş olsa dahi takibe düşmemiş olması gerekiyor.

📌         Çoğu banka için kredi kartları için uygulanmakta olan gecikme faizi oranı 2.75. Bu nedenle Ziraat Bankası tarafından verilecek kredi oranları oldukça cazip. 24 aya kadar faiz yüzde 1.10, 24 aydan sonrası için ise kredi faizi yüzde 1.20 olarak belirlenmiş. Bu da aylık ödemelerde mağdurların, kredi kartı faiz yükünden kurtulması anlamına geliyor.

📌        Bu avantajlı Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile rahat etmek için, mağdurların acele etmesi şart. Son tarih olarak 31 Aralık 2018 gösterildi. Ancak tarih içinde 2019 yılı ilk aylarını bulacak bir uzatma  beklentisi var.

📌        Kullanmış olduğunuz tüketici kredilerini yapılandırma amacıyla bu krediden faydalanamıyorsunuz. Bireysel krediler ise kapsama dahil edildi.

📌         Kredi başvurusunda TC kimlik numaranız yeterli olurken, emekli iseniz e-devlet şifrenizi bilmeniz yeterli oluyor. Çalışanlar maaş bordrosuna yanında getirmeliler. Kullanacağınız krediyi karşılayamayacak durumdaysanız bir kefil ve onun bordrosunu da yanınıza almalısınız.

📌        Adınıza verilen kredi, kredi kartı borcunuz olan bankalara çıktığı an EFT yolu ile gönderilerek borcunuz kapatılmaktadır. Sonrasında ödemeniz sadece Ziraat Bankası’na yapacağınız kredi ödemesi olacaktır.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.