Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler

28.03.2019
1.348
Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler

Türkiye’de faaliyet gösteren devlet bankalarından Ziraat Bankası Bankkart Combo ile müşterilerine kredi kartı imkanı sunuyor. Bankkart Combo’ya Ziraat Bankası’nda hesabı bulunan kişiler şubelerden, internet ve mobil uygulama, telefon bankacılığı ya da ATM aracılığıyla başvuru yapabiliyor.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası Hesabı Olanlar İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler ise bankada hesabı bulunan kişiler için sadece maaş bordrosudur.

Eğer Ziraat Bankası’ndaki mevcut hesap maaş hesabı olarak kullanılıyorsa bankanın maaş bordrosu ve diğer evrakları talep etme hakkı saklı tutularak genellikle herhangi artı bir evrak istenmeksizin başvuru alınıyor. Başvuruların sonuç bildirimleri ise SMS ve mail yoluyla yapılıyor.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Süreci

Ziraat Bankası müşterileri için kredi kartı başvurusu oldukça kolaydır. Bankanın müşterisi olmayan kişilerin ise kredi kartı başvurusundan önce bankada bir hesap açtırması gerekiyor.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler ise kişinin T.C. kimlik kartı, çalışıyor ise maaş bordrosu ya da iş yerinden maaş yazısı, işsiz ise son çalıştığı iş yeri ile alakalı belgelerin verilmesi ve başvuru sahibine ulaşılacak aktif bir cep telefonu numarasının beyan edilmesidir.

Bu durumda geriye Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler tamamlanıp şubeye elden, faks ya da internet üzerinden erişim gibi çeşitli yollar aracılığıyla ulaştırıldıktan sonra başvurunun sonucunu takip etmek kalıyor.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler bankaya teslim edildikten sonra normal şartlarda en geç birkaç saat içerisinde kişiye SMS ya da mail yoluyla bilgilendirme yapılıyor.

Lakin 24 saat geçmesine rağmen hala sonucu öğrenemeyen müşteriler internet ve mobil şubedeki başvurular kısmından süreci takip edebilir. Bunun yanında en yakın şubeden veya telefon bankacılığı ile müşteri hizmetlerinden bilgi edinebilir.

Sürecin başlaması için en önemli husus ise Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler eksiksiz olmalıdır. Sürecin başladığından emin olan kişiler daha sonra kredi kartı ile alakalı aşama ve bilgilendirmeleri takip etmelidir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusunun Olumsuz Sonuçlanması

Kredi kartı başvurusunun olumlu sonuçlanması ve limitinin belirlenmesi bankanın inisiyatifinde olan bir durumdur. Eğer başvuru olumsuz sonuçlandırılmışsa bunun nedenleri iyi araştırılmalıdır. Öncelikle Ziraat Bankası kredi kartı başvuru için gerekli belgeler eksiksiz olarak tamamlandı öğrenilmelidir.

Daha sonra ise kredi notu veya gelir düzeyi ile alakalı bir sorunun olup olmadığı araştırılmalıdır. Tüm bu süreçten sonra Ziraat Bankası şubesine giderek ilerleyen dönemlerde başvurunun olumlu sonuçlanması ise müşteri temsilcisiyle bir yol haritası çizilebilir.

Genellikle başvuruların olumsuz sonuçlanması Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler tam olsa bile kredi notu ya da gelir düzeyine bağlıdır. Bu durumda başvuruyu sık sık yenilemek müşterinin sonuç almasına katkı sağlamaz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu için Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusunun Olumlu Sonuçlanması

Kredi kartı başvurusunun olumlu sonuçlanması durumunda kurye aracılığıyla kart birkaç gün içerisinde başvuru sahibine ulaşır.

İnternet ve mobil şube üzerinden yapılan bazı başvurularda müşterinin Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler hususunda eksiği varsa bunların tamamlanması için kartı şubeden alması gerekebilir.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli belgeler ile alakalı herhangi bir eksik olmayan durumlarda ise kurye aracılığıyla bankanın kart sahibinden istediği bazı evrakların imzalanması gerekir. Bu evraklar iki nüsha olarak imzalanır. Bir nüsha kart sahibinden diğeri ise bankaya iletilmesi için kuryede kalır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.