Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı

08.04.2019
213
Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı

Türkiye’nin en büyük ve en fazla müşteriye sahip bankası olan Ziraat Bankası emekliye kredi yaş sınırı şartını sağlayan müşterilerinin anlık nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bazı şartlar altında farklı türlerde kredi türleri sunmaktadır. Emekli olan müşterilerine de ihtiyaç ve konut kredisi sunan bankada bu kredi türlerinde alınan paralar 36 ay ve 120 ay vadeye bölünmektedir.

Emekli olan ve bankadan kredi çekmek isteyenlerde ise bankanın ilk aradığı özellik yaş sınırıdır. Ziraat Bankası emekliye kredi yaş sınırı katmış olması nedeni ile en fazla 75 yaşındaki bir emekliye kredi veren bankadan kredi alabilmek isteyen emeklilerin maaşlarını bankaya taşımaları zorunludur. Kredilerini emeklilere o anki faiz oranı ile sunan Ziraat bankasından kredi alan emeklilerin hayat sigortaları yaşlarından dolayı yüksek çıkmaktadır.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı

Emeklilere Emekli Maaşının Kaç Katına Kadar Kredi Veriliyor?

Emekli müşterilerin nakit ihtiyaçlarını gidermek isteyen Ziraat Bankası emekliye kredi yaş sınırı koymasına rağmen yine bankacılık sektöründe emeklilere en fazla kredi tutarını veren banka olma özelliğine sahiptir. Bir emeklinin brüt maaşının 15 katına kadar krediyi kısa süre içerisinde veren bankadan kredi almak için Ziraat Bankası emekliye kredi yaş sınırı şartına göre yapılan incelemelerde emeklinin yaşının banka merkezinden onay alması gerekmektedir. Ziraat Bankası emekliye kredi yaş sınırı verilecek kredi sonrası emeklinin sağlık sorunu yaşaması nedeni ile bankanın sorun yaşamaması için banka merkezi tarafından belirlenmiştir.

Emeklilere Verilen Kredi Türleri ve Faiz Oranları

Emeklilere özel kredi türleri sunan bankadan kredi almak oldukça kolaydır. Emeklilerin düzenli maaş alan kişiler olması ile kolay hale gelen kredi alma işlemlerinde banka özel tüketici kredisini emeklilere en fazla 36 ay ve 1.99 faiz oranı ile vermektedir. Bu krediyi verirken 100 TL’de işlem ücreti tahsis eden Ziraat Bankası emekliye kredi yaş sınırı şartı bazı özel durumlarda da esnemektedir. Özel konut kredilerinde de müşterilerine 120 ay vade fırsatı sunan banka da bu kredi türü için 1.98 faiz oranı uygulanmaktadır. Özel konut kredilerinde işlem ücreti olarak ise banka emeklilerden 500 TL almaktadır.

Emekli Kredisi için Başvuru Şartları

Emekli müşterilerinin ihtiyaçlarını gidermeleri için onlara farklı faiz oranları ile özel kredi seçenekleri sunan Ziraat Bankası emekliye kredi yaş sınırı dışında emeklilerin yerine getirmeleri gereken bazı şartlarda bulunmaktadır. Tüketici kredilerinden faydalanmak isteyen emeklilerin DASK, BES, Combo veya KASKO gibi ürünlerden en az iki tanesine sahip olmaları veya yeni başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Özel konut kredisi için ise DASK, BES, Combo veya KASKO ürünlerinden en az 3 tanesine sahip olanlar veya hali hazırda başvuru yapmış olanlar yararlanabilirler.

Ziraat Bankası Emekliye Kredi Yaş Sınırı

Kredi Başvurusunda Bulunmak için Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası emekliye kredi yaş sınırı şartını yerine getiren ve bankadan kredi çekmek isteyenlerin banka şubelerine giderek nüfus cüzdanının aslını ve bir fotokopisini yanlarında götürmeleri gerekir. Bunun yanı sıra kredi için başvuru yapacak kişilerin ikamet belgelerini, 6 adet vesikalık fotoğraflarını ve emeklilik belgelerini de yanlarında almaları başvurunun sorunsuz şekilde tamamlanması için önemlidir. Bu evraklar banka şubelerine teslim edildiğinde Ziraat Bankası emekliye kredi yaş sınırı incelemesi ve müşterinin daha önce bankalar ile sorun yaşayıp yaşamadığını inceledikten sonra sonucu müşterisine SMS ile bildirmektedir.

Ziraat Bankasına Kredi Başvuru Yolları Nelerdir?

Ziraat Bankası emekliye kredi yaş sınırı uygun olan emekli müşterilerinin istedikleri kredilere kolay bir şekilde başvurabilmeleri için onlara bir kaç farklı seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklerden bankaya kredi başvurularının en yaygın yolu banka şubeleridir. Bunun dışında internet bankacılığı ile de kredi başvurusunda bulunulan bankaya tek bir SMS ile krediler için başvurmak mümkündür. Telefon bankacılığı ile de başvuru yapılan ziraat bankası kredi seçeneklerine başvurular yapıldıktan sonra müşterilere kredinin onay alıp almadığı ile ilgili isteğe göre mail veya SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.