Ziraat Bankası Bankkart Combo Nedir

18.04.2018
820
Ziraat Bankası Bankkart Combo Nedir

Ziraat Bankası tarafından geliştirilen ve son dönemlerin kredili ürünleri arasında en çok beğenilen hizmetlerinden biri olan Bankkart Combo, iki farklı işleyişi bir arada sunuyor. Tek bir kart ile hem banka kartı, hem de kredi kartı olarak kullanılabilinen yeni nesil Ziraat Bankası ürünü, pekte aktif olmadığı kredi kartı alanına yönelik ciddi bir yatırım gerçekleştirerek hem kendi müşterilerine, hem de müşterisi olmak isteyen diğer tüketicilere yönelik önemli bir adım atmış oldu. Kendi adı altında çıkardığı bu ürün sayesinde birçok farklı olanağı da tüketicilerin gerçekleştirebilmesini sağlıyor. İlk olarak 2011 yılında çalışmalarına başlanılan ve kısa süre önce cüzdanlara girmeye başlayan Combo ile alışveriş yaparken iki farklı seçenek üzerinde de işlemlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz.

 

Alışverişlerde İki Farklı Ödeme Seçeneği

Mağazalar ve diğer birçok işyerinden yapacağınız kartlı alışverişlerde ilgili personel size kredi kartından mı, yoksa banka kartınızdan mı ödeme gerçekleştirmek istediğinizi sormaktadır. Sizlerde buna yönelik ister kredi kartı veya dilerseniz banka kartı bakiyenizden ödemelerinizi keyfinize göre gerçekleştirebiliyorsunuz. Combo Kart uygulaması ilk olarak Ziraat Bankası personelleri üzerinde BETA olarak kullandırılarak test edilmiştir. Buna yönelik çalışmalar kapsamında eksiklerin giderilmesi ve daha iyi bir kart kapsamının oluşturulması sağlanarak günümüz bankacılık sektörüne yönelik kart alanına ilave edilmiştir. Yapılan araştırmalar nezdinde elde edilen verilerde ülkemizde 30 milyona yakın “debit” altyapısına sahip kart kullanımı görülüyor. Ziraat Bankası ise tek başına 5 milyon adet kredi kartı müşterisine sahip olmaktadır. Bankkart Combo sayesinde bu rakamların daha da yükseleceği şimdiden tahmin edilebilinen bir durum olmaktadır. Geçen yıl Halkbank tarafından geliştirilen ve kullanıma açılan “ Paraf ” adlı kart ürünün benzeri olarak Combo’yu gösterebiliriz.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Kart Tipleri ve Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası’na ait kredi kartlarında Maximum kartlardaki gibi Combo kartınızla tüm Ziraat ATM’lerinden para çekebilirsiniz. Ayrıca internet veya mağazalardan da yapacağınız tüm alışverişlerde Combo kartınızı her iki yüzünü de kullanabilme kolaylığı sağlanıyor. Öte yandan bonus ve Axess tipi bir kart olan Combo, geliştirilen ComboLira özelliği ile birlikte yapacağınız harcamalara yönelik para puanlar kazanmanızı sağlıyor. Kart kapsamında 7 farklı konsept bulunuyor, bunlar;

  • Bankkart Combo
  • Bankkart Combo Gold
  • Bankkart Combo Platinum
  • Bankkart Girişimci
  • Bankkart Business
  • Bankkart Başak
  • Bankkart Genç

Ziraat Bankası Bakkart Combo Başvurusu Nasıl Yapılır?

“İlgili kart üzerine başvuru yapabileceğiniz 4 farklı başvuru kanal yolu bulunmaktadır.”

Telefon Bankacılığı: Ziraat Bankası’na ait 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak, müşteri temsilcisi ile birebir görüşmeye geçtikten sonra ilgili sorulara cevap verip kart başvurunuzu hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı: Ziraat Bankası internet şubesinden Combo Kart başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için ilgili web sitesine erişim sağladıktan sonra kart başvurularından Combo karta yönelik tercihlerinizi yaparak talepte bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız tüm kart başvuru işlemleriniz en hızlı şekilde cevaplanmaktadır.

SMS: Combo kart üzerine yapacağınız başvuru yollarından biri de SMS yoluyla yapılan talepleri kapsıyor. Bu şekilde bir başvuru yapmak istiyorsanız, “COMBO boşluk T.C. KİMLİK NUMARANIZ” ile ilgili bilgiyi yazdıktan hemen sonra 4757’e kısa mesaj olarak göndermeniz yeterli olacaktır. Örnek: “COMBO 32145698725

Şube: Yukarıda belirttiğimiz teknolojik yollar dışında en eski yöntem olan şubelerden kart başvuruları üzerine sizlerde bir işlem gerçekleştirmek istiyorsanız, Ziraat Bankası’na ait size en yakın şubeye giderek Combo kart ile ilgili başvuru taleplerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.