Zengin Görünmenin Yolları

15.07.2019
387
Zengin Görünmenin Yolları

Çoğu insan kimi zaman olduğundan daha varlıklı görünmek ister. Bu durum bazen kendi isteyerek yaptığı bazen de ortam nedeni ile oluşan bir haldir.  Elbette ne kadar iyi görünürseniz karşıdaki insanı etkileme gücünüz artar. İnsanlar günümüzde kendi imajımı kendisi yaratan varlıktır. Buna neden olan gün geçtikçe dijitalleşmeyi gösterebiliriz. Böylelikle davranışlarımız ve görüntümüz ile gerçekte olmadığımız biri gibi gözükmek mümkün hale gelmiştir.  İnsanlar bu tarz davranışlar ve kendilerini olduklarından farklı göstermek ile kendi kendilerinin pazarlayıcısı olmuşlardır.

 

Zengin Görünme Taktikleri

Zengin görünmek için illa abartılı giyinmek gerekmemektedir. Zengin görünmek aynı zamanda sade ama şık olmaktır. Sürekli makyaj yapmak takıp takıştırmak değildir. Genellikle günümüzde fakir görünmek tamamen düşmüş demek değildir. Fakirlik genel olarak zevksizliktir. Uyumsuz kıyafetler giymek adeta bir renk cümbüşü halinde dolaşmak da fakirliktir. Çok fazla para harcamadan zengin görünmek mümkündür. Önemli olan neden zengin görünmek istediğinizdir.

 

Zengin görünme arzusu birçok insanda bir süre sonra psikolojik rahatsızlığa neden olabilir. Bu nedenle ölçüyü kaçırmamak gereklidir. Diğer yandan zengin görünmek adına az olan paranızı da tüketmemeniz gerekir. Az para harcayarak imitasyonların nimetlerinden yararlanarak zengin görünebilirsiniz. Özellikle takılarınız, saatiniz, cep telefonunuz gibi bazı önemli detaylar sizi dışarıdaki insanlara karşı oldukça zengin ve varlıklı gösterebilir.

 

Zengin Görünmek İçim Öneriler

 1. Uyumlu ve doğru giyinmek bunu yaparken de frapanlıktan uzak durmak gereklidir. Böylelikle sade ama şık bir görünüm sahibi olursunuz.
 2. Kendine güvenmek zengin görünmenin bir başka unsurdur. Her durumda ve her koşulda kendine güvenmek ve o güveni kurduğunuz cümlelere taşımak gereklidir. Yeryüzünde tek becerikli ve yetenekli kişi sizmişsiniz gibi davranın.
 3. Zengin gözükmek adına takılarınızda imitasyon ama mutlaka çok iyi taklit yapılmış ürünler kullanın. Kıyafetinizle uyumlu saat tercih edin. Mutlaka bir markanın iyi bir taklit olsun. Ayakkabılarınızda aynı şekilde ama kıyafetiniz ile uyumlu ve temiz olsun.
 4. Ünlü ve pahalı marka imitasyonları sizleri daha hoş ve daha paralı gözükmesine neden olacaktır.
 5. Kıyafet zengin görünmenin en önemli parçasıdır. Giyiminizde farklı kumaşları bir araya getirmek,  örneğin kotun üzerine deri kumaş giyilebilir.  Sıradan bir tuluma bir sarı parlak bileklik farklı bir hava katacaktır. Koyu renkler yerine açık renkleri tercih edin veya koyu açık kombin yapın. Sürekli koyu renk sıkıcı bir görünüme neden olur. Ayrıca zıt renk kombinleri toplum arasında daha çok dikkat çekmenize neden olacaktır.
 6. Farklı kumaşlar ile harika kıyafetler görünümü sağlayın. Böylelikle lüks bir görünüm kazanırsınız. Mutlaka ütülü ve temiz giyinin.
 7. İmitasyon kadife kıyafetler ya da deri kıyafetler tercih edin. Kadife imitasyonlar kumaşın yapısı gereği orijinale en yakın duruşu sağlar.
 8. Beyaz giyinmekten korkmayın. Şık görünmede en önemli nokta beyazdır. Kimi zamn tepeden aşağı beyaz kimi zaman zıt renler ile kombin yaparak giyinin.
 9. Kıyafetin dışında kendinden emin yürümek, çevrenizdeki insanlara karşı Güleryüz önemli bir unsurdur.
 10. Kaliteli ve pahalı yerlerde dolaşın. Günümüzde nerede yemek yediğiniz, nerede kahve içtiğiniz zenginlik açısından etiketi oluşturur.
 11. Cep telefonunuz güncel bir model olmasa bile kılıfı şık ve göze çarpan şekilde olmalıdır. Son zamanlarda cep telefonu varlık göstergesi durumundadır.
 12. Basit detaylar ufak aksesuarlar ile kendinizi öne çıkartın. Örneğin koyu renk bir kıyafet üzerine parlak dikkat çekici takılar kullanın.
 13. Arkadaş ortamınızı varlıklı insanlardan seçin. Böylelikle sizde onlardan biri gibi görünürsünüz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.