Youtube Canlı Yayın Para Kazanma

30.03.2019
487
Youtube Canlı Yayın Para Kazanma

Youtube Canlı Yayın Para Kazanma

Youtube çağımızın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri haline gelmiştir. Öyle ki bu alanda yaşanan büyük patlamalar da artık insanları Youtube canlı yayın para kazanma alanına doğru itmektedir. Youtube üzerinden canlı yayın yaparak para kazanmaya başlayan pek çok kişi, bu yönde yaşadıkları deneyimi anlatmış ve Youtube da bu kanal üzerinden kullanıcılarının kazanç elde edebileceklerini duyurmuştur. Bu yazıda da Youtube canlı yayın para kazanma üzerine bazı detaylara ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

  • Reklamlar Vasıtası ile Para Kazanma

Youtube canlı yayın para kazanma yöntemleri denince ilk akla gelen elbetteki reklam gelirleridir. Eğer siz de para kazanma özelliği Youtube tarafından etkin hale getirilmiş bir kanal sahipseniz ve bu kanalınızda yayınladığınız canlı yayınlar için reklam alma seçeneklerinden faydalanmaya karar verdiyseniz kısa sürede bu yolla çeşitli kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz. Videodan önce ve videonun ortasında gösterilen çeşitli reklamlar sayesinde canlı yayınınız izlendikçe farklı miktarlarda gelirler elde edebilmeniz bu platformda oldukça kolaydır.

 

 

  • Super Chat Özelliği ile Kazanç Elde Edin

Youtube canlı yayın para kazanma denince akla gelen opsiyon tabi ki Youtube tarafından bu amaç doğrultusunda oluşturulmuş olan Super Chat özelliğidir. Bu özellik sayesinde kanal sahipleri yayın yaparken Super Chat özelliğini etkin hale getirirlerse daha renkli bir yayın olmasından kaynaklı izleyicilerin dikkatini kolay bir yolla çekebileceklerdir. Yorum sabitleme olarak literatürde yer almaya başlayan bu Super Chat uygulaması Youtube canlı yayın para kazanma denildiğinde ilk akla gelen opsiyonlardan biri haline gelmiştir.

 

  • Super Chat Nasıl İşliyor?

Super Chat özelliği, canlı yayın yapan kişilerin destek olmak isteyen izleyiciler tarafından desteklenmesi anlamına gelmektedir. Canlı yayın esnasında kanal sahibinin videosunda dolar işareti belirir ve buna tıklayıp yorum yapan izleyiciler belirledikleri meblağları kanal sahibinin hesabına bağışlamış olur. Dünya üzerinde başka sosyal platformlarda da olan bu özellik sayesinde Youtube canlı yayın para kazanma yolu oldukça kolaydır. Bir çeşit bağış yöntemi olarak görülen bu kazanç kapısı ile güzel meblağlar kazanabilirsiniz.

 

Youtube Canlı Yayın Para Kazanma

  • Ödeme Yap, Yorum Yap

Super Chat vesilesiyle Youtube canlı yayın para kazanma yolunu seçen kanal sahipleri kendilerine ödeme yapmış olan destekçilerinin yorumlarını en üste taşıyıp işaretleyebilirler. Bu sayede yorumu en üstte farklı bir şekilde beliren kişilerin kanal sahibine destekte bulunduğu takipçiler ve kanal sahibi tarafından fark edilmiş olur. Ne kadar çok ödeme yapılırsa da yorum o kadar süre en üstte yer almış olacaktır. Bu da Youtube canlı yayın para kazanma atılan olumlu bir adımdır.

 

 

  • Oldukça Yeni ve İşlevsel Bir Özellik

Youtube canlı yayın para kazanma denilince ilk akla gelen opsiyon olan reklam kazançları artık ister istemez yerini Super Chat özelliğine bırakmış oluyor. Bu sayede hayran kitleleri tarafından desteklenen Youtube kanalı sahipleri canlı yayınlar vesilesi ile reklam gelirleri ve izlenme sürelerinin yanında ek bir kazanç kapısı da elde etmiş oluyor. Bir yandan destekçilerin yorumunu en üstte tutan Super Chat ile kanalın fanları memnun kalırken diğer yandan kanal sahibi para kazanmış oluyor.

Super Chat sayesinde yeni bir kazanç yolu elde eden kanal sahipleri Youtube canlı yayın para kazanma sayesinde Super Chat ile hem hayranlarını mutlu etmiş hem de kendilerinin ek gelirler elde etmesini sağlamış olacaklardır. Reklam gelirlerinin yanı sıra bağışlarla da desteklenen Youtube kanalı sahipleri, artık yeni ve farklı gelişmelerin yolunu gözler haldedirler. Super Chat uygulaması ile farklı bir boyuta taşınan canlı yayınlar da artık eskiye oranla daha sık gerçekleştirilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.