Yapı Kredi World Kart Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

27.03.2019
4.817
Yapı Kredi World Kart Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Kredi kartı kullananların ortak özelliği hesap kesim tarihlerini beklemeleridir. Bazen alınacak bir parça ürün için hesap kesim tarihinin geçmesi ve o ürünün faturasının bir sonraki aya yansıtılması istenir. Hesap kesim tarihi aylık kazancın geliş tarihine uymuyorsa o ödeme yapılmakta zorlanılabilir. Bu da banka ile yaşanabilecek sorunların başlangıcı demektir. Yapı Kredi World kart kullanıcıları, Yapı Kredi World kart hesap kesim tarihi değiştirme yaparak ödemelerini daha düzenli bir şekilde yapabilirler. Ayrıca Yapı Kredi World kart hesap kesim tarihi değiştirme ile banka ile yaşanacak sorunlarda ortadan kalkmış olur.

 

 

  • İnternet Bankacılığından Değiştirme

Yapı Kredi Bankası’nda Yapı Kredi World kart hesap kesim tarihi değiştirme çok basit bir işlem. İnternet bankacılığına sahipseniz bu işlemi hemen oradan bir tıkla gerçekleştirmek mümkün. İnternet bankacılığına girildikten sonra kredi kartlarım bölümüne girerek World kartın ayarlarına ulaşmak yeterli ayarlar bölümünden Yapı Kredi World kart hesap kesim tarihi değiştirme butonuna tıklamak ve istenilen tarihi hesap kesim tarihi olarak belirtmek gerekmektedir. Sonuç hemen çıkmaz bunun için bankadan onay gelmesi gerekiyor. Onay süreci de bir iki günden fazla sürmemektedir.

 

  • Telefonda Müşteri Hizmetleri Yoluyla Değiştirme

Yapı Kredi Bankası’ndan Yapı Kredi World kart hesap kesim tarihi değiştirme işleminin bir diğer yolu da telefonla müşteri hizmetlerini aramaktan geçiyor. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra Yapı Kredi World kart hesap kesim tarihi değiştirme işlemi yapmak istediğinizi bildirmeniz yeterli. Müşteri hizmetlerindeki görevli hangi tarihin uygun olduğunu soracaktır. Uygun tarih belirlendikten sonra müşteri hizmetleri son kez hesap kesim tarihini ve son ödeme tarihini söyler. Tarihler netleştikten sonra Yapı Kredi World kart hesap kesim tarihi değiştirme işlemini onaylayıp onaylamadığınızı sorar. Onaylarsanız işlem tamam demektir.

 

  • Mobil Bankacılık Yoluyla Değiştirme

Mobil bankacılık kullananlar ve bankasını cebinde taşıyanlar aynı işlemi mobil bankacılık yolu ile akıllı cihazları sayesinde de yapabilirler. Akıllı telefonla ya da tabletle mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra kartlarım bölümüne gelmek ve buradan kredi kartlarımı seçmek gerekli. Kredi kartlarım seçildikten sonra kart ayarlarından Yapı Kredi World kart hesap kesim tarihi değiştirme işlemi için hesap kesim tarihi değişikliğine tıklamak ve istenilen hesap kesim tarihini girmek yeterli. Bu işlemden sonra yeni hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihi ekranda belirecektir. İşlem banka tarafından onaylanınca bankadan mesaj gelir.

Yapı Kredi World Kart Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

  • Aksatmadan Ödeme Yapılmasını Sağlar

Yapı Kredi World kart hesap kesim tarihi değiştirme işlemi ne işe yarar diye düşünülecek olursak; ilk başta kredi kartı hesap özetinin aksatılmadan ödenmesini sağlar. Kredi kartı hesap özetleri zamanında ödenmediği zaman bankaların belirlediği oranlarda faiz uygulanmaktadır. Hesap özeti biraz kabarık ise bu uygulanan faizler can sıkıcı olabilir. Bunun için aylık gelirinizin uygun olduğu tarihlere Yapı Kredi World kart hesap kesim tarihi değiştirme işlemi gerçekleştirmek en doğrusu. Öncelik hesap özetini ödemeye verilirse elde kalan nakit ile harcamalar daha düzenli idare edilir.

 

  • Bankaların Gözündeki Puanınız Düşmez

Her hareket, bankaların gözünde artı ya da eksi puan anlamına gelir. Kredi kartının hesap özetini zamanında ödememekte eksi puan demektir. Artık bankaların ortak bir iletişim ağı olduğundan bir bankadan alınan eksi puan diğer bankalara da yansır. Kredi kartı yüzünden eksi puan almamak için Yapı Kredi World kart hesap kesim tarihi değiştirme işlemi yaparak bankalardaki puanın düşmemesi sağlanır. Bankalardan eksi puan almak ileride kredi çekilmesi istenen durumlarda bir engel olarak karşımız çıkabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.