Yapı Kredi ATM’sinde Bilmeniz Gerekenler

20.06.2018
619
Yapı Kredi ATM’sinde Bilmeniz Gerekenler

Yapı Kredi Bankası kendini düzenli olarak yenileyen ve müşterilerinin istekleri doğrultusunda geliştiren bankalardan biridir. Gelişen teknoloji ve birçok işlemin internet üzerinden gerçekleştirilebildiği günümüzde ise bankacılık hizmetleri de bu duruma paralel şekilde gelişmekte ve işlemler oldukça kolay bir şekilde halledilebilmektedir. Yapı Kredi Bankası da bu gelişmeleri ATM’lerine uyarlayarak son teknolojileri müşterilerine uygulamaya başladı. Yapı Kredi ATM’sinde bilmeniz gerekenler ilk olarak ATM’ye temas etmeden para çekebilme özelliği. Bu uygulama ile kart şifresi unutulduğunda ya da kart kişinin yanında bulunmadığında kolaylıkla ATM’den para çekme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Yapı Kredi Bankası ATM teması olmadan para çekebilme özelliği için 3.0.0 Yapı Kredi Mobil Bankacılık Sistemi kullanılmalıdır. Mobil uygulama indirilmesi ve güncelleme işlemleri ücretsiz şekilde gerçekleştirildikten sonra öncelikle mobil uygulama açılarak sisteme giriş yapılmalıdır. Mobil uygulamaya giriş yapıldıktan sonra görülecek olan para çek kısmına tıklanmalıdır. Çekilmek istenen tutar girildikten sonra ATM üzerinde bulunan QR kodu mobil uygulamadaki kameraya okutularak istenen tutar ATM’den kişiye verilmektedir. Bu şekilde müşteriler yanlarında kart taşımaksızın ATM’lerden istedikleri tutarı çekme avantajına sahip olmaktadır. Yapı Kredi ATM’sinde bilmeniz gerekenler yalnızca bu uygulama ile sınırlı kalmamaktadır.

Yapı Kredi ATM Para Yatırma Limitleri

ATM’ler, şubelerin kalabalık olması ile ve sıra beklemek istemeyen müşterilerin rağbeti ile son zamanlarda oldukça sık kullanılmaktadır. Borç ödeme, kredi çekme, para yatırma olmak üzere şubeden gerçekleştirilebilecek neredeyse her işlemin yapılabileceği ATM’lerde en çok gerçekleştirilen işlemlerden biri de para yatırma işlemidir. Para yatırma işlemi yapan müşteriler için en önemli nokta ise ATM’nin günlük para yatırma limitidir. Yapı Kredi ATM’sinde Bilmeniz Gerekenler içerisinde en önemli noktalardan biri günlük para yatırma limitinin oldukça esnek olmasıdır.

Yapı Kredi Bankası ATM’leri en düşük miktar olarak 10 TL’lik para yatırma işlemini kabul etmektedir. Yatırılan paraların yıpranmış ya da yırtılmış olması da bankaya para yatırma işleminde oldukça önemlidir. Yapı Kredi ATM’lerine bir kerede yatırılabilecek banknot 20 tanedir. Bu banknotlar kıvrılmadan, düzgün ve katlanmamış şekilde ATM’lere yatırılmalıdır. Aksi halde ATM parayı iade edebilmektedir. Para yatırma işlemi gerçekleştirildikten sonra bir miktar daha eklenmek istenirse ekranda çıkan para ekleme seçeneği kullanılarak miktar artırılabilmektedir. Yapı Kredi ATM’lerine günlük olarak yatırılabilecek maksimum miktar ise 20.000 TL olarak kabul edilmektedir. Yapı Kredi ATM’sinde bilmeniz gerekenler ve daha fazla miktarda para yatırma işlemi yapabilmek için banka şubeleri ile görüşmek uygun olacaktır.

Yapı Kredi ATM’leri Döviz Çekme Özelliği

Dövizin yatırımlarda ve ticarette her zaman kullanılması sonucu birçok vatandaş işlemlerini döviz üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu doğrultuda ATM’lerden döviz olarak para çekmek isteyen müşterilerin de sayısı oldukça artmaktadır. Birçok banka Türkiye içerisinde ATM’ler aracılığı ile Euro ve dolar alım satımı hizmetini müşterilerine sunsa da bu ATM’ler bazı bölgelerde ve sınırlı sayılarda olarak belirlenmiştir. Yapı Kredi Bankası da Euro ya da dolar şeklinde para çekme hizmetini müşterilerine sunan bankalardandır. Bu özellik de Yapı Kredi ATM’sinde bilmeniz gerekenler arasında oldukça önemlidir. www.yapikredi.com.tr internet sitesi üzerinden şube araması yapılarak yanında €/$ işareti bulunan ATM’ler seçilerek buralardan döviz çekme işlemi gerçekleştirilmektedir. Yapı Kredi TL hesabından yurt dışında gerçekleştirilmek istene para çekme işlemlerinde ise unutulmaması gereken en önemli nokta para çekme işleminin Yapı Kredi Bankasının o günkü döviz kuru zerinden gerçekleştirilecek olmasıdır. Banka döviz kurları günlük kura göre değişiklik gösterdiğinden para çekimi yapılmadan önce bunun göz önünde bulundurulması olası bir hatayı önlemeye yardımcı olacaktır.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.