Yapı Kredi ATM Para Çekme Limiti

01.04.2019
454
Yapı Kredi ATM Para Çekme Limiti

Yapı Kredi ATM Para Çekme Limiti

Nakit paraya ihtiyaç duyan Yapı Kredi müşterileri haftanın 7 günü 24 saati herhangi bir Yapı Kredi ATM’si aracılığıyla bu ihtiyacını karşılayabiliyor. Şube veznesinden belli saatlerde ve sıra bekleyerek yapılan nakit para çekme işleminin ATM’lere uygulanması büyük bir avantaj sağlıyor. Tüm Türkiye’deki Yapı Kredi müşterilerinin bankanın herhangi bir ATM’sinden faydalandığı bu hizmet beraberinde ”Yapı Kredi ATM para çekme limiti ne kadar” sorusunu da beraberinde getiriyor.

Yapı Kredi Bankası ATM Kullanımı

Türkiye’nin 81 ilinde 4300’ü aşkın ATM ile müşterilerine hizmet veren Yapı Kredi bankası anlık olarak nakit paraya ihtiyaç duyan müşterilerinin ihtiyacını gideriyor. ATM’den para çekmek için bankanın hesap kartı ya da QR kod ile işlem yapılabiliyor.

ATM’lerden verilen hizmetler sadece bunlarla da sınırlı değil. Fatura ödeme, hesaba para yatırma, havale, EFT, kredi başvurusu gibi işlemlerde ATM aracılığıyla yapılabiliyor.

Farklı bankaların müşterileri ise Ortak ATM hizmeti sayesinde belli bir masraf oranı ödeme karşılığında Yapı Kredi ATM’sinden faydalanabiliyor. Yapı Kredi ATM para çekme limiti ise tüm bireysel ve kurumsal müşterilere kaliteli bir hizmet verebilmek amacıyla sınırlamaya tabi tutuluyor.

Yapı Kredi ATM Para Çekme Limiti

Yapı Kredi ATM Para Çekme Limiti Ne Kadar?

Yapı Kredi ATM para çekme limiti iki esasa göre belirleniyor. Birincisi bireysel müşterilerin Yapı Kredi ATM para çekme limiti ikincisi ise kurumsal müşterilerin Yapı Kredi ATM para çekme limiti olarak esas alınıyor.

Bireysel müşteriler bir gün içerisinde yani aynı günün 00:00-23:59 saatleri arasında 2 bin TL’ye kadar herhangi bir Yapı Kredi ATM’sinden para çekebiliyor. Yapı Kredi ATM para çekme limiti hesaba endeksli olarak uygulanıyor. Yani Her ATM’den 2 bin TL limiti uygulanmıyor. Tüm ATM’lerden toplam çekilen rakam dikkate alınıyor.

Kurumsal müşteriler ise aynı bireysel müşterilerde olduğu durumlara bağlı olarak 5 bin TL’ye kadar para çekebiliyor. Yani Yapı Kredi ATM para çekme limiti bireysel ve kurumsal müşteriler için farklılık gösteriyor. Bu rakamlardan daha yüksek bir tutarın çekilmek istenmesi durumunda banka tarafından belli bir komisyon tutarı uygulanıyor.

En Yakın Yapı Kredi ATM Öğrenme

Yapı Kredi ATM para çekme limiti konusu kadar en yakın ATM’lerin nerede olduğu da merak ediliyor. Bunu öğrenmek için birçok yol bulunuyor. İlk yol Yapı Kredi internet ve mobil şubeleri aracılığıyla öğrenilebilir. İkinci yolda ise müşteri hizmetleri sayesinde bilgi edinilebilir.

Yapı Kredi ATM Para Çekme Limiti

Yapı Kredi ATM Döviz İşlemleri

Yapı Kredi ATM para çekme limiti uygulaması tüm banka müşterilerinin nakit ihtiyacını anında karşılayabilmesi için uygulanıyor. Yapı Kredi bankasının bir diğer ATM hizmeti ise Döviz ATM’leri hizmetidir.

Türkiye’nin birçok noktasında kurulan döviz ATM’leri sayesinde döviz alım-satım işlemleri yapılabiliyor. Döviz alıp ya da satıp Yapı Kredi hesabına aktarılabiliyor. Ya da başka bir hesaba havale, EFT, swift yoluyla gönderilebiliyor. Yapı Kredi döviz ATM’lerinin yerleri tıpkı diğer ATM’ler gibi internet, mobil şube ve müşteri hizmetleri aracılığıyla öğrenilebiliyor.

Yapı Kredi ATM Güvenliği

Yapı Kredi Bankası ATM’lerde yapılan işlemlerin ve hesap sahiplerinin kişisel bilgileri ile hesap güvenliğini sağlamak amacıyla 24 saat güvenlik kamerası ile ATM’leri izliyor. Bunun yanında tercihe dayalı olarak müşteriler ATM işlemlerinin yapıldığı esnada SMS ya da arama yoluyla bilgilendirilebiliyor.

Yapı Kredi ATM para çekme limiti uygulaması güvenlik hususunda önem arz eden konulardan bir tanesidir. Olası bir kayıp ve çalıntı durumunda hesap sahibinin hesabındaki bütün paranın çekilmesi gibi riskleri ortadan kaldırıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.