Üniversite Öğrencileri İçin Kredi Kartı

23.04.2017
397
Üniversite Öğrencileri İçin Kredi Kartı

Üniversite Öğrencileri İçin Kredi Kartı

Bankalardan herhangi birine başvurarak kredi kartı almak isteyen kişilerin, doğrudan başvuruları kabul edilmeyecektir. TC  kimlik numaraları üzerinden yapılacak sorgulama işlemleri başta olmak üzere, birçok kriterin kişiler tarafından taşınıyor olması gerekmektedir. Fakat, bazı durumlarda bankalar tarafından şartların esnetildiğini ya da hiçbir şekilde uygulanmadığını görmekteyiz. Bu da öğrenciler için kredi kartı veren bankalarda karşımıza çıkmaktadır.

Kredi kartı alınabilmesi için belki de en temel şart, kişilerin mevcut bir gelirlerinin olmasıdır. Eğer düzenli olarak gelir alınıyor ve bu da belgelendikten sonra bankaya başvuru yapılıyorsa, ancak bu durumda kredi kartı başvurusu onaylanmaktaydı. Üniversite öğrencilerinin ise büyük bir çoğunluğunda bu durum söz konusu değildir. Buna rağmen onlara verilen kredi kartlarının olması ise, hem öğrenciler için büyük bir avantaj hem de bankacılık sektörümüz için önemli bir adımdır.

Öğrenciler için kredi kartı hizmeti sunan bankaların sayısı gün geçtikte artsa da, üniversite öğrencileri tarafından en çok başvurulan bankalar; Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Vakıfbank’tır. Bu bankaların sundukları hizmetleri ise şu şekilde sıralamamız mümkündür.

1.Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

İş Bankası tarafından sunulan bu kredi kartından Maximum Kart özellikleri bulunmaktadır. Yani; İş Bankası’nın anlaşmalı olduğu üye iş yerlerinden yapılacak olan tüm alışverişlerde maxi puan kazanılmakta ve bu puanlar da ilerleyen dönemlerde biriktirilerek istenilen harcamalarda kullanılacaktır. İş Bankası, üniversite öğrencileri ve 25 yaş altındaki gençler için sunduğu bu kredi kartından herhangi bir kart aidatı da talep etmemektedir. Kişiler Türkiye İş Bankası’nın internet sitesine giriş yaparak, TC kimlik numaraları, cep telefonu numarası ve adres bilgileri ile birlikte doğrudan başvurularını tamamlayabilirler. Başvurusu onaylanan kişilerin banka şubelerine giderek herhangi bir belge sunmaları gibi şart da aranmamaktadır.

2.Yapı Kredi Bankası – Play Kart

Play Kart

World Kart özellikleri ile desteklenen Play Kart, internet üzerinden yapılabilecek kısa bir başvurunun ardından kişilere sunulmaktadır. Diğer kredi kartlarında olduğu gibi kişilerin bu kredi kartından faydalanabilmeleri için kredi notlarının iyi düzeyde olması gerekmektedir. Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan bu kredi kartında temassız özellik de bulunmaktadır. Kişiler dilediklerinde bu özelliği kullanarak 30 liraya kadar olan harcamalarını şifre girmelerine gerek kalmadan ödeyebilecektir.

3.Vakıfbank Like Kart

Vakıfbank Like Kart

Vakıfbank’ın üniversite öğrencileri başta olmak üzere, 18 ve 25 yaş aralığındaki gençlere sunmuş olduğu Like Card, birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Herhangi bir kart aidatı bulunmayan kredi kartında, nakit avans özelliği de bulunmaktadır. Kişiler diledikleri anda kredi kartlarını ATM noktalarında kullanarak limitleri ile eş değer tutarlarda nakit avans çekebilmekte, bu nakit avansları da taksitli bir şekilde ödeyebilmektedirler.

Vakıfbank tarafından sunulan bu kredi kartı için üniversite öğrencilerinin Like Card internet adresine girmeleri ve başvurularını tamamlamaları yeterli olacaktır. Ardından kredi kartı kurye yardımı ile adreslerine gönderilecektir.

4.TC Ziraat Bankası – Genç Kart

Genç Kart

Üniversite öğrencilerinin eğitim hayatlarında devlet tarafından desteklendikleri burs ve kredilerde, ödemelerin tamamı Ziraat Bankası aracılığı ile yapılmaktadır. Genç Bank Kart hizmetinden faydalanan öğrenciler için tek bir kart üzerinden hem banka kartı hem de kredi kartı hizmetinden faydalanmalarının da önün açılmıştır. Fakat, öğrenciler için kredi kartı sunan bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası’nda da bu hizmetten her öğrenci faydalanamayacaktır. Yalnızca devlet tarafından verilen geri ödemesiz burs ya da geri ödemeli kredi alan, Genç Bank Kart kullanan ve banka şubelerinden başvuru yapan kişiler bu aidatsız kredi kartından faydalanacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.