Üniversite Öğrencileri İçin En İyi Kredi Kartı İncelemesi

29.07.2017
299
Üniversite Öğrencileri İçin En İyi Kredi Kartı İncelemesi

Aileden uzaklaşma ve şehir değişikliğinden farklı olarak bütçe kontrolü de üniversite öğrencisinin öğrendiği şeylerin başında gelir. Bütçesini doğru kontrol eden ve sürekli olarak takip yapan bir üniversite öğrencisi asla sıkıntı yaşamayacaktır. Böyle kişilerin kredi kartı almaktan da çekinmemesi gerekmektedir. Harcama limitini ve geri ödeme sistemini detaylı şekilde öğrendiği sürece sorun yaşamayacaktır. Eskiden öğrencilere kredi kartı veren sadece ziraat bankası vardı. O da zaten kredi yurtlar kurumu bursu ya da kredisi ile gelen ek kredi kartıydı. Ancak şimdi birçok banka üniversite öğrencisine kredi kartı vermektedir. İlk olarak finans daha sonra teb gibi bankalar öğrencilere kredi kartı vermeye başladılar. Günümüzde ise kredi kartı vermeyen belki bir iki tane banka kalmıştır. Şimdi, üniversite öğrencisinin kredi kartının nasıl olması gerektiğini ve en iyi kredi kartlarını inceleyeceğiz.

Hesap İşletim Ücretine Dikkat

Öğrenci kredi kartlarının çoğunda hesap işletim ücreti yoktur. Ancak yine de dikkat etmeniz gereken bir noktadır. Hesap işletim ücreti varsa geri talep edebilirsiniz. Kredi kartınızdan kesilen işlemlere detaylı olarak göz atmayı unutmayın. Bazen 20 lira bile çok değerli olabiliyor.

İş’te Üniversiteli Kartı

400 TL limitli İş Bankasının öğrencilere sunduğu kredi kartıdır. Bu kart sayesinde müzelere ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Ayrıca bazen sinema indirimleri ya da yemek yerken indirimleri de olabiliyor. Taksit imkanları genelde 3 ile 4 arasında değişiyor.

ÜniversiTEB

Yıllık kart kesintisi 7 tl olan, 400 TL limit sağlayan TEB kredi kartıdır. Yine bu kredi kartı da İş Bankası gibi sinema izlerken indirimler sağlıyor. Hatta iki kişi, tek bilet fiyatına film izleyebiliyorsunuz.

Akbank – Exi26

Ünniversite öğrencilerine belki en fazla limit veren kartlardan birisidir. 750 TL limiti bulunmaktadır. Tabii bunu duyan üniveriste öğrencileri ilk olarak bu kartı almak isteyebilirler ancak yıllık kart ücreti 20 TL gibi bir miktar. Bu yıllık aidatı geri talep etmek ile uğraşırım diyorsanız tam size göre bir kredi kartı. Ayrıca yaptığınız işlemlerden sonra geçmişe dönük taksitlendirme işlemi de yapabiliyorsunuz.

Ziraat – Genç Bankkart

İşte en çok kullanılan ve hemen hemen her üniversitelinin cüzdanında olan kredi kartı. Aslında kyk kredisinin ya da bursunun yatması için verilen bu kart yanında kredi kartı limitiyle birlikte geliyor. 500 TL limiti olan bu kredi kartı üniversite öğrencilerinin çok işine yarayabiliyor. Ayrıca harçlık avans da sunan bu kart ile birlikte neredeyse o ay içinde 1.500 TL ‘na varan bir harcama limitiniz oluyor.

HSBC – Campus Kart

Akbank gibi 750 TL limitli öğrenci kredi kartıdır. HSBC ‘nin fazla fazla olan taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz. Taksit limiti fazla olduğu için çok tercih edilen bir kredi kartıdır. Ancak bu kredi kartının da yıllık kesintisi 20 TL.

Vakıfbank – Like Card

Bu kredi kartı belki üniversite öğrencilerine en cazip gelen kart olabilir. Çünkü Vakıfbank iPhone’dan araba çekilişlerine kadar birsürü çekiliş düzenlemekte ve katılmak için sadece kredi kartınızın olması yeterli. Like Card ‘ın da limiti 400 TL ancak yıllık masrafı bulunmamaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.