Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

22.08.2017
236
Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini aldı. Kredi, kredi kartı, senet ve çek gibi işlemlerde karşımıza çıksa da artık birçok konu kredi notu gerekli bir hal almıştır. Taksitli alışveriş yaparken, firmalar bayilik verirken bile kredi notu vazgeçilmez olmuştur. Birçok site ve bankalar belirli bir bedel karşılığında kredi notunuzu öğrenmeyi sağlamaktadır.

Findeks Kredi Notu Nedir?

Türkiye’deki 9 bankanın ortaklığı ile kurulmuş olan Findeks sistemidir. Kredi Kayıt Bürosu tarafından kişilere ve de reel sektöre hitaben hazırlanmış yeni bir finansal hizmet platformudur.  Findeks kredi notunda şahısların bankalardan kullandıkları tüm bireysel nitelikli kredi ve kredi kartı hesaplarına ait geçmiş bilgiler yer almaktadır. Findeks kredi notu ile kişiler daha uygun faizlerden yararlanabiliyorlar. Diğer kredi notu sistemlerine göre daha güvenilir olarak görülmektedir. Bu nedenden dolayı kredi talebinde bulunacak olanlar veya farklı nedenlerden dolayı kredi notuna ihtiyaç duyanlar findeks kredi notunu öğrenmek için çaba sarf etmektedirler.

Kredi Notunun Hesaplama Şekli

Kredi notu tüm bankalarda bulunan risklerinizin ve ödeme durumlarınızın matematiksel olarak yansımasıdır diyebiliriz. Gelen bilgilere göre yapılan analizler neticesinde hesaplama sistemi oluşmaktadır. İlk defa kredi talebinde bulunanların kredi notu sıfır olarak çıkmaktadır. Fakat diğerleri için oranlama yapıldığında ise yeni kredi arayışında bulunanlar %20, Kredi kartı ve bireysel kredi alışkanlıklarına ödeme durumlarına göre %30, kredilerin fazlalığı ve de yoğunluğu %15, mevcut hesap ve de borç durumunuz %25, diğer unsurlar da %10 olarak hesaplamaya etki etmektedir.

Eğer kredi notunuz sıfır ise maaş aldığınız bankadan düşük limitli de olsa mutlaka bir kredi kartı edinmeye çalışın. Bu edindiğiniz kredi kartını düzenli olarak kullanın ve ödemelerinizi de mümkün olduğu kadar dönem borcu üzerinden yapın. Bu kredi notunuzun iyi bir şekilde oluşması için gerekli bir unsurdur. Bunun yanında diğer unsurlar olarak bahsedilen durum ise bankalar ile olan çalışma düzeninizdir. Mümkün olduğunca bankalar ile aktif bir şekilde çalışmaya çaba gösterin. Ödemelerinizi bankadan yapın, faturalarınızı bankadan yatırın. Bu sizin kredi notunuzu olumlu bir şekilde etkileyecektir.

Ücretsiz Olarak Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz olarak kredi notu öğrenme imkanınız bulunmamaktadır desek bize hak verirsiniz. Evet bazı firmalar tarafından kredi notunu SMS ve de farklı hizmetler ile öğrenebiliyorsanız ama bankalar ve kredi notu ile çalışan yerler bunu kabul etmeyebilir.

Findeks kredi notunu Web sitesinden çok rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz. Ücret olarak da fazla bir meblağ talep etmemektedir. Findeks kredi notunuzu 4.-TL gibi bir bedel karşılığında öğrenebilirsiniz. Findeks’in web sitesine üye olmanız gerekmektedir öncelikle üyelik işlemleri esnasında sizden ücret talebinde bulunmuyor. TC kimlik numaranız ve telefon numaranız ile üye olabiliyorsunuz. Üye olduktan sonra doğrulama resmi gelmektedir bunu da onayladığınızda Findeks giriş yapmış oluyorsunuz. Bu aşamadan sonra kredi notunuzu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.