Türkiye’nin En Çok Kazanan Avukatları

27.07.2019
294
Türkiye’nin En Çok Kazanan Avukatları

Türkiye’nin en çok fikir yürüttüğü konulardan biridir hukuk. Kıraathanelerde konuşulur, ceza kesilir, infaz gerçekleştirilir. Avukatlara zaten güven olmaz. Ne yapıyorlar ki sonuçta, dilekçe yazmak çok kolay. Arzuhalciye gidilse ve eğer tanıdıksa para bile almaz. Avukatlar yalancı olur ayrıca. En azılı katilleri bile savunuyorlar. Kazandıkları para helal değil. Bürolarına gidip iki tane soruya o kadar para verilmez. Sorulan sorulardan para alındığı nerde görülmüş, diyorsanız bu yazıyı mutlaka okuyun. Gerçekten avukatlar güvenilmez mi, yalancı mı ve kazançları hak mı siz takdir edin.

Hukuk Fakültelerinin Opsiyonlu Gelişi 4 Yıldır

Sayısal branşlar için tıp fakülteleri neyse sözel branşlar için hukuk fakülteleri odur. Bir taraf halkın sağlığını güvence altına alır. Diğer taraf ise insanlığı güvence alır. Yani her ikisinin de yokluğu zarar üstüne zarardır. Bölüm 4 yıldır ancak konuların yoğunluğu 4 yılda bitirmeye pek müsaade etmez. Çünkü koskoca devletin hukuk yapısıdır incelenen.

Televizyonlarda duyduğumuz her şeyin karşılığı hukuk kitaplarında mevcuttur. Kafa karıştıran, ilgi çeken konuların merkezinde hukuku görürüz. Hukuk çiğnendiği zaman ülkeler yönetilmez hale gelir. Bu yüzden konular detaylı işlenir. Sadece anlatılanlarla yetinilmemesi gereklidir. Her hukuk öğrencisi başka kaynaklarla bunu destekler. Bilimsel makaleler, profesör, doktor görüşleri tek tek incelenir. Yargıtay kararları takip edilir. Resmi Gazete hergün okunur. Çünkü ülkemizde kanunlar sık değiştirilir. Özellikle torba yasalar bir hukukçu için cinnet niteliğindedir. Neyin, nasıl olduğu kabul edildiğini kimse bilinmemekte ancak bir hukukçunun bilmesi gerekmektedir.

Hukukta Her Görüş Önemlidir Avukatlar İçin De Öyle

Hukukta tek bir görüş hakim değildir. Bir konunun farklı görüşlerde tartışıldığını görebilirsiniz. Örneğin, evlilik bir hukukçu için tartışmaya açık bir konudur. Kimisi için şirkettir kimisi içinse sözleşmedir. Her bir görüşün istisnası, istisnanın da istisnası vardır. Silsile uzar gider. Hukuk fakültesini başarıyla bitiren hukukçunun çilesi bitmemiştir. Üstüne 1 yıl staj çilesi eklenmiştir. Stajyer avukatların maaş sorunsalı haberlere bile konu olamamıştır. Türkiye Barolar Birliği burada söz sahibi konumdadır. Tabi ki tüm gözler de Barolar Birliğindedir. Stajı her şeye rağmen başarıyla bitiren hukukçular mazbatalarını alıp göreve başlarlar. Artık adliye mübaşir ikilisi en çok görünen olmaktadır. Hakim ve savcılar ise en çok diyalog kurulan taraflar…

Bitmeyen Duruşmalar Sabır Küpü Avukatlar

Davalar, duruşmalar ülkemizde dağ gibidir. Adalet Bakanlığının bile gözüne çarpmıştır bu durum. Çeşitli reformlar, paketler ile hafifletilmeye çalışılsa da aslında olan bellidir. Dosyalar hafiflemiyordur. Hukukumuzda yer edinen ‘Herkesin savunulma hakkı vardır.’ maddesiyle en azılı dediğimiz insanlar da savunulmaktadır. Meslek etiği asıl olarak budur. Yani beğenilmeyen avukatlar aslında ciddi bir iş yükü altındadır.

Okunan sayfalarca kitap, karar, girilen onca duruşma bu mesleğin onurudur. Avukatlar ise bu onurun taşıyıcılarındandır. Hukuku öldürdüğünüzde insanlık da ölecektir. Bugün herkesin rahatı yerindeyse herkes mutluysa sebebi hukukçuların emeğidir.

Ülkenin En İyi Fazla Kazanan Avukatları

Avukatlar kimi zaman sesi kısılan kimi zaman kıstırılmaya çalışılan tarafın sesidir. İşçinin, emekçinin sesidir. Bundan dolayı avukatlar yalancı değil tam aksine en temiz ve gür çıkan sestir. Yazılan her dilekçe bir avukatın yıllarının emeği vardır. Bürolarına gittiğinizde, ücretlerini verdiğinizde içiniz rahat olsun. Bu mesleği Türkiye’de en iyi şekilde icra edip en iyi kazanan avukatlarımız ise,

  • Ahmet Pekin
  • Ahmet Kurutluğlu
  • Cüneyt Yüksel
  • Fadime Eda Baysal
  • Nurcan Çaygür olarak uzayıp gitmektedir. İyi avukat adamı ipten alır sözünün cisim hali olan avukatlarımız aldıkları paranın her kuruşunu hak etmektedirler hiç şüphesiz. Gönül ister ki ülkemizde anlaşmazlıklar, cinayetler, hırsızlıklar olmasın hukuk sadece genel konular ile ilgilensin. Ancak insanın olduğu yerlerde bu durumlar kaçınılmaz olmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.