Türkiye Finans 5.000 TL İhtiyaç Finansmanı Başvurusu ve Detayları

15.07.2017
241
Türkiye Finans 5.000 TL İhtiyaç Finansmanı Başvurusu ve Detayları

Katılım bankaları arasında 2005 yılında giren ve The National Commercial Bank’ın büyük ortağı olduğu Türkiye Finans katılım bankası müşterilerini memnun etmek için çok uygun oranlar ile ihtiyaç finansmanı sağlıyor. Son yıllarda birçok insanın katılım bankalarını tercih etmelerinin temel nedeni faizsiz bankacılık ilkesine sahip olmalarından kaynaklanmaktadır. Temel olarak belirli bir faiz oranını onlarda uygulamaktadırlar ancak verilen her paranın karşılığında belirli bir takas aracı göz önüne alınarak işlem yapılmaktadır. 1991 yılında kurulan banka 2005 yılında değişen yapısı ve vizyonu ile çalışmalarına devam etmektedir. Diğer katılım bankalarından bu bankayı ayıran temel özellikler bulunmaktadır.

İhtiyaç Finansmanı

Türkiye Finans katılım bankası isteyen ve gerekli şartı sağlayan herkese 5000 TL değerinde ihtiyaç finansmanı sağlamaktadır. Yüzde 1.39 oranına sahip kar payı oranları ile 48 ay vadeli bu ihtiyaç finansmanını almak istiyorsanız öncelikle bankanın belirlemiş olduğu şartları yerine getiriyor olmanız gerekiyor. Bununla birlikte başvuru yaparken de gerekli belgeleri sağlamanız gerekiyor. Kar payı oranının düşük olması krediyi cazip hale getiriyor. Öncelikle bu krediyi alıp almamak konusunda kararınızı kesin olarak vermelisiniz. Krediye ihtiyaç duyuyorsanız aşağıda bankanın istemiş olduğu şartları ve başvuru koşulları hakkında ki detayları dikkatli bir şekilde okumanızda fayda var.

Finansman Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Bu finansmana başvuru yapmak istiyorsanız nüfus cüzdanınız, ehliyetiniz ya da pasaportunuzun olması gerekiyor. Bu krediyi ödeyebileceğiniz bankayı ikna edecek olan bir gelir belgesi ya da çalışıyorsanız maaş bordrosu bulunmalıdır. İşletmeniz verse o yılın vergi levhası, imza sirküler, kuruluş ve mizan gerekiyor. Finansman için katılım bankasına göstermek zorunda olduğunuz ürününün proforma faturası gerekmektedir. Banka bu sabit başvuru belgelerine ek olarak istemesi halinde başvuru sahibinin durumuna göre ek belgeler de talep etmektedir. Bu belgeleri tamamlayacağınızı düşünüyorsanız yapmanız gereken işlem bir Türkiye Finans şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirmek olacaktır. Banka uygun şartlara kavuşan krediyi çok hızlı bir şekilde incelemeye almaktadır. Bu konuda hızlı hareket edilerek başvuru yapan kişinin ihtiyaçlarını gidermesine yardımcı olmak amacıyla hızlı bir geri dönüş yapılmaktadır. Bu geri dönüş başvuru belgelerinizin yeterli olup olmamasına göre yapılan incelemelerin ardından olumlu yada olumsuz olabilmektedir.

Finansman Tutarı ve Ödeme Tablosu

Banka bu finansmanı talep eden müşteriye 48 ay vadeli olarak da sunuyor. İsteyenlere ise daha kısa süreli kredilerde kullandırabiliyor. Bu noktada bilmeniz gereken 24 ay ve altında olan finansman taleplerinizde kar payı oranı 1.39 olarak sabit tutulurken, 25 ile 48 ay vadeli talep edilen finansman oranında ise bu oran 1.45 seviyesine çekilmektedir. Bu da tabi ödenecek tutarın daha yüksek olmasını beraberinde getirecektir.

12 ay vadeli çekimlerde ödeme tutarı 463 TL olmaktadır. 24 ay taleplerde 254 TL, 36 ay talepte 188 TL ve son olarak 48 ay vadeli finansman talebinde ise aylık ödeme tutarı 154 TL ödeme tutarı sunulmaktadır. 12 ay talepte ana finansmana fark olarak 558 TL fark alınırken, 48 ay vadeli talepte ise fark olarak 2400 TL talep edilmektedir. Bu konuda tercihinizi yaparken bankanın internet sitesine girerek ihtiyaç finansmanı hesaplama aracını kullanmanız faydalı olacaktır. Burada tüm hesaplamaları detaylı bir şekilde yaparak bir ödeme planını görebilirsiniz. Her ay ek olarak KKDF tutarı ve BSMV tutarı da sizden alınacaktır. Kar payına ek olarak düzenli olarak da bu fiyat farklarını da ödemek zorunda kalacağınızı ödemeniz gerekecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.