Turkcell Bütçem Uygulaması Nedir?

22.10.2017
255
Turkcell Bütçem Uygulaması Nedir?

Hayatın su gibi akıp gittiği süreçte her kesin yaşamını idame ettirebilmede kazanmak için amaç hale dönüşen para, maalesef yaşamak için olmazsa olmazlardandır. Ve herkes bir şekilde az veya çok kendi ekonomisini oluşturur. Herkes kendi şartları dâhilinde kendisine bir yaşam standardı belirlemektedir. Kimi ev aldığında borca girdiği için kemer sıkma politikası izler, kimi de herhangi bir mali ödeme sıkıntısı olmadığından rahatça maddi tasarruflarını harcama yoluna gider. Bireylerin yaşamları boyunca kazanmış oldukları aylık meblağlar her ne kadar çok olsa da bazen kontrol edilemez ve rakam yüksek olsa dahi yetmez hale gelir. Bu durumun sebebiyse her bireyin harcamalarının ve ihtiyaçlarının farklılığından kaynaklanmaktadır. Bireyin ekonomik yapısını oluşturan ihtiyaç ve harcama faktörlerinin dışında bu yapıyı etkileyen birçok faktörün bulunduğu gerçektir. Çocukların okul paraları, ev kirası, aylık faturalar, tatil masrafı, market, giyim ve bunun gibi tüm ihtiyaçlardan yana bireyler bazen sıkıntıya düşebilir ve bir yerlerden maddi tüyolar almaya ihtiyaç duyabilir. İşte tamda bu aşamada Turkcell’in müşterilerine sunmuş olduğu bütçem uygulaması devreye girer. Peki, Turkcell bütçem uygulaması nedir?

Telekominikasyon dünyasında avea, vodafon gibi devlerden bir diğeri olan turkcell müşterilerine bütçem uygulamasıyla avantajlar sağlamakta… “Turkcell bütçem uygulaması nedir?”diye sorarsanız, bu uygulamanın firmanın müşterilerine çok düşük bir ücret karşılığında vermiş olduğu ekonomik destek servis hizmeti olduğundan bahsedilebilmektedir. Turkcell kullanıcıları bütçem hizmetini almak istediklerinde başvuru işleminden sonra anında bu hizmetten yararlanabilmektedir. Bireylerin kendi finansal durumları hakkında bilgi alabildikleri bu servis, bireyin ihtiyaç kredisi başvurusu yapmasında bile kişiye yardımcı olmaktadır. Kredi kullanmak isteyen bireyler için en uygun faiz oranıyla kredi veren bankaları karşılaştırmalı olarak görebilecekleri bilgi içeriklerini gönderen sistem müşterisine kredi kullanımı sırasında oldukça yardımcı olmaktadır. Hizmetten yararlanan müşteriler bankacılık işlemleriyle ilgili merak ettikleri tüm bilgilere bu servisi kullanarak ulaşabiliyorken, bireyin sahip olduğu hesaplar arasındaki ilişki ve karşılaştırmalar, gelir giderler hakkında da görüntüleme yapılabilmektedir.

Turkcell bütçem servisiyle müşteriler kendi hesaplarındaki mevduat denetimlerini kolaylıkla yapabilmekte olup, bankacılık hizmetleriyle ilgili maliyet sorgulama gibi bilgileri de görüntüleyebilmektedir. Bilindiği gibi bankaların bireylere sunmuş olduğu bazı fırsatlar belirli bir tarih aralığında geçerlidir. Örneğin bir e-vadeli hesap için özel oranlı faiz hakkından haberdar olabilmek ancak bunu araştırmayla mümkün olur. Bütçem uygulamasıyla bankaların sizin için veya genel olarak bireyler için hazırlamış oldukları farklı fırsatlardan haberdar olabilir ve anında yararlanabilirsiniz. Maddi tasarrufların kontrolü, ekonomisi iyi olan için de olmayan içinde maalesef zordur. Sonuçta hazıra dağ dayanmaz. Kontrol için karşılaştırma yapılmasıysa şarttır. Normalde maddi anlamda sıkıntıya düşmemek ve önünü görebilmek içinse insanlar hep bilgi sahibi olmak ister. Hani bir deyim var “ayağını yorganına göre uzatmak”… Yorgandan biraz daha fazla uzatırsanız maddi anlamda sıkıntı alarmları çalmaya başlar. İşte bu sebeple “Turkcell bütçem servisi nedir? Bu servisten nasıl yararlanabilirim?” sorusuyla oldukça sık karşılaşılmaktadır. Bütçem, müşterilere sunulan ekonomik destek, fikir, karşılaştırma ve fırsatlardan haberdar olmaya dayanan bir servis hizmeti olup, oldukça fazla birey tarafından rağbet gören hizmettir. Uygulamadan yararlanmak isteyen abonelerin bu hizmetten yararlanabilmek için 5202’ye BUTCEM yazarak kısa mesaj atmaları gerekmekte olup, üyelik boyunca her hafta için 7TL ücretlendirileceği unutulmamalıdır. Özetlenecek olursa turkcell müşterilerinin SMS başvuruyla yararlandıkları bireyin ekonomik tasarruflarını değerlendirmelerine kolaylık sağlayan hizmet bütçem uygulaması olup, uygulama bankaların kredi ve faiz oranları hakkında bilgi veren servistir diyebiliriz

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.