Ticari Kart Nedir ? Nasıl Alınır ?

22.12.2017
489
Ticari Kart Nedir ? Nasıl Alınır ?

  Modern çağın önemli bir alışveriş aracı olan kredi kartları günümüzde bankalar nezdinde birçok farklı türü ile karşımıza çıkıyor. Kredi kartları sadece bireysel müşteriler için değil, aynı zamanda şirket veya firmalar tarafından kurumsal nitelik taşıyan özelliklere de sahip olmaktadırlar. İşletme sahibi olan kişiler için özel olarak sunulan ticari kredi kartı hakkında bu konumuzda bilgiler sunacağız. Ticari kredi kart nedir ve nasıl alınır gibi merak edilen tüm sorularınıza bu konumuzda cevaplar bulabilirsiniz. İşletme sahipleri kendileri ve aynı zamanda şirketleri için en iyi ticari kredi kartı üzerinde araştırmalar yaparak bu kapsamda bankalar tarafından kendilerine sunulan en iyi seçenekleri değerlendirmektedirler.

Ticari Kredi Kartı Nedir?

Tercih edilen ticari kredi kartları ile birlikte ekstradan kendilerine sunulan pek çok avantajı da rahatlıkla yaşayabilmektedirler. Özelliklede alışverişlerde çeşitli AVM işletmeleri tarafından kurumsal müşterilerine yönelik birçok kampanyadan da faydalanabilmektedirler. Bu kapsamda birçok petrol ofisi günümüzde kurumsal firmalara yönelik kampanyalar düzenliyor diyebiliriz. Bankalar ve birçok farklı alışveriş mağazaları bireysel müşterilere tanımadıkları fırsat ve kampanyaları ticari kredi kartı sahibi olan kurumsal şirketlere sağlamaktadırlar. Sahip olunan bu kart ile ister peşin veya dilerseniz alışveriş mağazası tarafından size sunulan taksit seçeneklerinden de faydalanarak taksitli bir şekilde satın alabilme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumlar veya daha benzeri etkiler üzerinden ticari kredi kartı avantajları daha fazla seçenekler sunmaktadırlar.

Ticari Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Hemen yukarıda ticari kredi kartının ne olduğunu ve ne gibi fırsatlar üzerine avantajlı olduğuna dair kısa bilgiler verdik. Bu bölümde ise sizlere ticari kredi kartının nasıl alınacağına dair bilgiler vereceğiz. Ticari kredi kartları özel olarak kurumsal şirketlere sunulan hizmeti ilgili bankalardan tercihlerinize bağlı olarak seçmeniz yeterli olacaktır. Tercih edeceğiniz bankayı belirledikten hemen sonrasında ise telefon, internet veya ilgili bankanın şubesine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir.

Ticari kredi kartını alabilmek için bankalar tarafından sizden istenilen bir takım evrakları toparlamanız ve sunmanız gerekiyor. Bu evraklar arasında ilk sırada işletmenize ait olan vergi levhası gerekmektedir. Önemli bir kanıt sıfatını taşıyan vergi levhası ile yapacağınız başvuru neticesinde yüksek ihtimal kredi kartınızı açtırmak için sizden ticari bir hesap açtırmanız istenecektir. Ticari banka hesabınızı açtırdıktan hemen sonrasında ise ticari kredi kartı başvurusu yaparak talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Ticari kredi kartı ile ilgili avantajlar ve sağlamakta olduğu birçok farklı fırsatı değerlendirip karar verdikten sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Bununla ilgili en iyi ticari kredi kartını sunan bankayı da tercih ettikten sonra işlemlere koyulabilirsiniz. Ticari kredi kartı veren bankalar hangileri diye merak ediyorsanız, konumuzun altında listelenmiş şekilde tüm bankaları sizlere sunacağız. Ticari kredi kartı sunan bankalar ile ilgili dönemsel olarak politikalar bulunuyor. Bu politika kapsamı içerisinde indirimler, ödeme koşulları, taksit imkanları ve faizler gibi birçok farklı tercih seçeneklerini oluşturan etkenler bulunmaktadır. Bunları göz önünde bulundurarak doğru bankayı seçmeniz halinde size birçok avantaj sağlanmaktadır.

  • Akbank Ticari Kredi Kartı
  • Türkiye Ekonomi Bankası Ticari Kredi Kartı
  • Tekstilbank Ticari Kredi Kartı
  • Halkbank Ticari Kredi Kartı
  • İş Bankası Ticari Kredi Kartı
  • Vakıfbank Ticari Kredi Kartı
  • Finansbank Ticari Kredi Kartı
  • Denizbank Ticari Kredi Kartı

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.