Teknokredi Başvurusu

07.11.2018
260
Teknokredi Başvurusu

Teknokredi başvurusu nasıl yapılır sorusu, son dönemde oldukça sık duyulmaya başladı. BDDK’nın yaptığı düzenlemeyle, artık taksitlendirme yoluyla cep telefonu ve tablet alımları yasaklandı. Bu durum, vatandaşın teknolojik aletler almak istediğinde sıkıntıya düşmesine sebep oldu. Satışları düşen mağazalar bu durumun çözümü için çeşitli yollar aradı. Bu yolların en çok bilineni ise Teknokredi oldu. Teknokredi, TeknoSA’nın yaptığı bir uygulama. Bu uygulamayla birlikte birçok bankayla anlaşan TeknoSA, müşterilerine kredi kullandırma usulüyle taksitli ürünler satıyor. Bu yöntemin kullanılabilmesi için bazı şartlar var. Bu şartlar yerine getirildiği takdirde, kolayca cep telefonu ve tablet gibi ürünler satın alabilirsiniz. Bu kredi tipini kullanan kişilerin, diğer kredi tiplerine göre birçok avantajdan faydalandığını da belirtmek lazım.

Teknokredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Teknokredi öğrencinin de çalışanın da dostu oldu. Elektronik alet satan yerlerin gelir belgesi ve benzeri belgeleri dikkate alarak verdiği kredi imkanı, Teknokredide yok. Bu sayede öğrenciler bile kolaylıkla Teknokrediden faydalanabiliyor. Teknokredi başvurusu sadece 5 dakika sürüyor ve %2.70 oranında bir faiz uygulanıyor. Faiz oranı dönemsel olarak farklılık gösterebileceğinden, mağazadayken kesin bilgi almanız gerektiğini unutmayınız. Teknokredi başvurusu yapmanın 2 yöntemi vardır:

  1. TeknoSA mağazalarından doğrudan yapılan başvurular
  2. Cep telefonunuzdan kısa mesajla yapacağınız başvurular

Bu 2 yöntemden birini tercih ederek Teknokredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu başvuru yollarında sizden oldukça temel bilgiler istenmektedir. Bu yüzden kimseden yardım almanıza gerek kalmadan, işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonu kredisi seçeneklerinden en avantajlısının Teknokredi olduğu söylenebilir.

 

Teknokredi Avantajları Nelerdir?

Teknokredi müşterilere oldukça kolay bir şekilde kredi imkanı sunmasının yanı sıra başka avantajları da barındırıyor. Kredi sürecinizde şu kalemlerden muaf tutulacaksınız:

  1. Dosya masrafı
  2. Gelir belgesi beyanı
  3. Hayat sigortası
  4. Banka şubesine gitmek

Bu maddelerin hiçbirini yapmanıza gerek kalmadan kolayca kredi sürecinizi sürdürebilirsiniz. Bu kredi tipinde 500 ₺ liradan başlayarak 15.000 ₺’ye kadar çıkan taksitli kredi imkanı bulunmaktadır. ING Bank üzerinden yapacağınız kredi talebinizde, 6 aydan başlayan taksitlendirmelerden faydalanabilirsiniz.

TeknoSA Mağazasından Teknokredi Başvurusu:

TeknoSA mağazalarından birine giderek Teknokredi başvurusunda bulunmanız mümkündür. Teknosa telefon kredisi adıyla da bilinen Teknokredi, sadece birkaç adımda sizi telefon sahibi yapıyor. TeknoSA mağazasına gidiniz ve Teknokredi kullanmak istediğinizi beyan ediniz. Ardından size Nakit Kart verecekler. Bu kartı aldıktan sonra yapmanız gereken adımlar şu şekilde sıralanır:

  1. Cep telefonunuzun mesaj kısmına giriniz
  2. TC kimlik numaranızı yazıp boşluk bırakınız
  3. Kartın üzerindeki başvuru kodunuzu giriniz
  4. 2229’a mesajı gönderiniz.

Bu aşamadan sonra başvurunuz onay aşamasına geçecektir. Onay mesajı geldikten sonra TeknoSA mağazasında bulunan ING Bank görevlisine mesajı götürünüz. Bu mesajın onayının gösterilmesi 10.00 – 22.00 saatleri arasında gerçekleşmelidir. Onay işleminin ardından cep telefonu alabilirsiniz, kalan parayı da ING Bank’tan çekebilirsiniz.

SMS Aracılığıyla Teknokredi Başvurusu:

Teknokredi şartlarını yerine getirmenizin ardından, başvuru yollarından biri de SMS olarak karşınıza çıkacaktır. Başvurunuzu TeknoSA’ya gitmeden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için cep telefonunuzda yer alan mesaj bölümüne giriniz ve TEKNOSA yazınız. Ardından bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazınız ve 2229’a kısa mesaj gönderiniz. Onay mesajınızın gelmesinin ardından, ING bankası şubesine giderek sözleşme formlarını doldurabilirsiniz. Teknokredinin faiz oranlarından ve diğer her türlü işlemlerden bilgi sahibi olmak için, ING Bank görevlisiyle iletişimde olabilirsiniz. Cep telefonuna ayıracağınız paradan arta kalan kısmı ING Bank’tan çekerek dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.