Su Ürünleri Kredileri (Balıkçılık Kredileri)

24.03.2018
279
Su Ürünleri Kredileri (Balıkçılık Kredileri)

Ülkemizde son dönemlerde bireyler tarafından kalkışılan girişimcilik işlemleri üzerine büyük bir artış görülmektedir. Bu durumlara yönelik devletin desteği tam anlamıyla sağlanırken, bunu gözlemleyen bankalarda girişimciler için önem arz etmekte olan bu maddi kaynağı sağlamak için kampanyalar düzenlemektedir. Girişimciler ise kendilerine en uygun kredi tutarını ve buna bağlı olarak faiz ve vade seçenekleri üzerinde araştırmalar yaparak kararlarını vermektedirler. Bizlerde buna yönelik araştırmalarımız neticesinde elde ettiğimiz verileri bir araya getirerek sizler için özenle hazırlayıp sunduk. Konumuzun devamında su ürünleri kredileri adı altında verilen ve bir diğer adıyla balıkçılık kredisi olarak da bilinen kredili ürünler üzerine detayları aktaracağız. Girişimciler projelerini her ne kadar geliştirse de bulamadıkları maddiyattan ötürü rafa kaldırmaktadır ve buna yönelik hiç beklemediği anda bu projeyi farklı kişiler hayata geçirmekte, buda haliyle maddi desteği bulamayan girişimcilerin hayal kırıklığına uğramasına zemin hazırlamaktadır.

 

Su Ürünleri Kredileri (Balıkçılık Kredileri)

Girişimcilik ruhunuzu ön plana alarak hazırladığınız projenizi KOSGEB veya bankacılık kuruluşlarından faydalanarak bunların sağladıkları hibe veya kredi olanaklarını değerlendirip hayata geçirebilirsiniz. Projelerinizi tam anlamıyla düzenli ve kabul görecek şekilde hazırlamanız halinde KOSGEB başta hibe olmak üzere, diğer bankalar nezdinde de kabul göreceğinden emin olabilirsiniz. Türkiye’de projelerini geliştiren ve bunu KOSGEB’e sunarak hibe + faizsiz kredi desteğinden faydalanan birçok iş adamı unvanına sahip olan birey mevcut olmaktadır. Hemen her sektöre yönelik hibe programlarını oluşturan KOSGEB, aynı zamanda su ürünleri kredilerine yönelik arayışta olan bireyler içinde destek sağlamaktadır. Bunun yanı sıra hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere uygun faiz oranı ve vade seçenekleri ile bankalarda bu girişimciler için kredi finansmanını sağlamaktadır.

SU ÜRÜNLERİ KREDİLERİ SAĞLAYAN KURUM VE KURULUŞLAR

KOSGEB Su Ürünleri Kredisi Hakkında Bilgi

KOSGEB bünyesinde alacağınız 32 saatlik ücretsiz UGE(Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi) sayesinde ilgili kurumun hibelerinden faydalanabilirsiniz. Devlet tarafından sağlanan bu destek KOSGEB aracılığı girişimcilerin rağbet gösterdiği tatlı su ve deniz mahsulü üretim tesislerini kurmaları üzerine sağlanan finansal desteği kapsıyor. Öte yandan girişimcilere su ürünleri kredisi üzerine de farklı kategorilerde yer alan işleyişler için hibe sağlayan KOSGEB, bunlara ek olarak %4 oranında yer alan faizlerle ek kredi tahsislerinde de bulunmaktadır. KOSGEB daha çok su ürünleri kredisi üzerine olan kredi türüne yönelik girişimcilere teşviklerde bulunmaktadır.

TEB Su Ürünleri Kredisi Hakkında Bilgi

İlgili banka avcılık, tekne ve benzeri durumlara yönelik masrafların giderilmesinde finansman sağlamaktadır. Buna yönelik en çok tercih edilen TEB su ürünleri kredisi uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile girişimcilere sunulmaktadır. TEB üzerinden yapacağınız bu kredi başvurusunda gerekli olan evraklar; nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah belgesi, su ürünleri üzerine size ait yetiştirme belgesi, ruhsat teskeresi, tekne sicil tasdiknamesini ön sunacak belgelerin tastamam hazır halde olarak başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası Su Ürünleri Kredisi Hakkında Bilgi

Genellikle avcılık üzerine sağlanan tekne kredisinden balık kredisi olanağından da faydalanabiliyorsunuz. Yapı Kredi Bankası tarafından su ürünleri kredisi üzerine başvuru yapacak olan kişiler için birtakım belgeler sağlanması şart olmaktadır. 12 ay vade seçeneği bulunan banka tarafından sağlanan krediler ise en uygun faiz oranlarıyla tüketiciye sunulmaktadır.

Şekerbank Su Ürünleri Kredisi Hakkında Bilgi

Şekerbank tarafından tüketicilere sunulan su ürünleri kredisinden faydalanarak esnek ödemelere yönelik alternatif hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Ekipman, gerekli malzemeler ve benzeri masraflara yönelik birçok alanda finansman desteği sunan banka oluşan masrafların proforma faturasına ait %75’lik tutara finansman sağlıyor. Bu kredinin ödemelerini ise 60 aya kadar vade seçenekleri ile krediyi kullanmak isteyen tüketicilere sunmaktadır. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.