SMS (Mesajla) Kredi Başvurusu Hızlı ve Kolay Yöntem

27.05.2019
226
SMS (Mesajla) Kredi Başvurusu Hızlı ve Kolay Yöntem

SMS (Mesajla) Kredi Başvurusu Hızlı ve Kolay Yöntem

Birçok bankanın müşterilerine sağlamış olduğu avantajlar arasında hiç şüphesiz en fazla dikkat çeken kredi ürünleri arasında yer alır. Banka kredisi denildiği zaman akla ilk gelen günümüz şartlarında kullanıcıların kredi başvurularını yapabilmek için tercih ettikleri yöntemler çok önemlidir. Bunların ilk sırasında SMS ile kredi başvuru yöntemi geliyor. Diğer kredi başvuru yöntemlerine oranla, SMS ile kredi başvurusu hem hızlı hem de oldukça kolaydır.

Banka şubesine giderek başvuru yapmak yerine SMS ile kredi başvurusu çok daha zahmetsiz bir işlemdir. Bankalar, müşterilerin gereksinimleri doğrultusunda geliştirdikleri başvuru yöntemlerinden sadece bir tanesidir. Telefon, internet bankacılığı veya şubeler vasıtası ile gerçekleştirilen başvuru işlemlerine ilave edilen bir başka yöntem de SMS bankacılığıdır. Bankaların tanımladığı numaralara göndereceğiniz SMS’ler ile gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmadan önce kişilerin yapması gereken şey ne kadar tutarda kredi çekmek istediğinizi önceden belirlemektir. İhtiyacınıza göre bir tutar belirleyerek, geliriniz ile doğru orantıda bankaların onaylayacağı bir tutar olması önemlidir.

SMS (Mesajla) Kredi Başvurusu Hızlı ve Kolay Yöntemi

Kısa Mesaj (SMS) ile Banka Kredisi

Müşterilerin ihtiyaçları için bankalara kredi başvurusu yapabilmek için son yıllarda çok fazla kullanılan yöntemlerin ilk sıralarında kısa mesaj ile banka kredisi, kullanıcılar tarafından çok fazla merak konusu olmaya başladı. Kısa mesaj yoluyla gönderdiğiniz kredi başvuruları, çoğunlukla birkaç dakika içerisinde değerlendirmeye alınmaktadır. Daha sonra kredi başvurunuzun yanıtı sizlere SMS olarak bildiriliyor.

SMS yöntemi ile kredi başvurusu yapabilmek için bankanın telefon numarasına kısa mesaj göndererek başvurunuzu yapabilirsiniz.  Kredi başvurusu yaparken size gerekli olan bilgiler şu şekildedir;

  • Cep telefonu ve aktif kullanılan bir hat
  • T.C. kimlik kartı
  • Bankaya ait olan SMS başvuru hattı numarası
  • Genellikle birçok bankalar tarafından SMS ile kredi başvurusu yapılırken bu bilgiler talep edilmektedir. Ancak bazı bankalar, daha fazla ya da daha az bilgi isteyebilir. Kredi isteğinizin değerlendirmeye alınması ve olumlu yanıt almanız halinde bankalar, bunlara ilave olarak birtakım belgeler de isteyebilir. Bankalar, sizleri en yakın şubeye yönlendirerek bu belgeleri teslim etmenizi ister. Ardından kredi talebinizi onaylayacak, istediğiniz tutardaki parayı hesabınıza aktaracaklardır.

Kısa Mesaj ile Kredi Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir?

Kısa mesaj ile kredi başvurunuzu gerçekleştirmek sanıldığı kadar zor değildir. Müşterilerin yapması gereken şey banka bilgileri ile başvuru alternatifleri sayesinde göndereceğiniz mesaj içeriğinin yanında hangi numaraya mesaj atacağınızı kaydederek bankanıza cep telefonunuzdan kısa mesaj göndermektir.

SMS (Mesajla) Kredi Başvurusu Hızlı ve Kolay Yöntemi

Kısa Mesaj (SMS) ile Kredi Veren Bankalar

Kısa mesaj yöntemi ile kredi imkanı sağlayan bankalar ve bankalara ait olan SMS numaraları aşağıda verilmiştir. Sizlerde bu maddeleri dikkatli inceleyerek bankanıza ait olan ya da başvuru yapmak istediğiniz bankanın numaralarına göz atabilirsiniz.

Garanti Bankası: T.C. kimlik numaranızı, istediğiniz vade, kredi miktarı ve aylık gelirinizi yazarak 3390’a kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Denizbank: KREDİM boşluk T.C. kimlik numaranızı yazarak 3280’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Odeabank: KREDİM boşluk T.C. kimlik numaranızı yazıp 8444’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası: NAKİT boşluk T.C. kimlik numaranız boşluk kredi tutarı boşluk aylık gelirinizi yazıp 4402’ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Akbank: Kredi boşluk T.C. kimlik numaranızı yazarak 4425’e kısa mesaj gönderin.

QNB Finansbank: T.C. kimlik numaranızı yazarak 5030’a kısa mesaj gönderin.

Türkiye Halk Bankası: T.C. kimlik numaranızı, kredi çeşidinizi ve kredi tutarınızı yazarak 3401’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Vakıfbank: TIK boşluk T.C. kimlik numaranızı yazarak 5724’e kısa mesaj gönderin.

Yapı Kredi: T.C. kimlik numaranızı, aylık net gelirinizi ve kredi çeşidinizi yazarak 4411’e kısa mesaj gönderebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.