SGK Yapılandırma Kredi Kartı İle Ödeme

10.04.2019
220
SGK Yapılandırma Kredi Kartı İle Ödeme

SGK Yapılandırma Kredi Kartı İle Ödeme

Ülkemizde bazı borçların ödenmesi konusunda yapılan kanunlarda zamanla değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bu değişiklikler genellikle borcu olan şahısların borçlarını daha kolay yollar ile ödemesine olanak sağlayan değişiklikler olmaktadır. Yapılan son düzenlemelerle de artık kişilerin SGK yapılandırma kredi kartı ile ödeme kolaylığını elde etmesi sağlanmıştır. Bankalar da bu noktada harekete geçerek çeşitli kampanyalar ya da yöntemler ile bu ödeme kolaylığının sağlanmasında yardımcı olmuştur. SGK’da yapılandırma taksitlerinin kredi kartıyla ödenmesi kolaylığını desteklemiştir.

SGK Yapılandırma Kredi Kartı İle Ödeme

Ödemeler Nasıl Yapılabilir?

SGK yapılandırma kredi kartı ile ödeme opsiyonu hemen hemen tüm bankalar tarafından sağlanmaya başlanan bir hizmet olmakla birlikte çeşitli faiz oranlarıyla borcunu yapılandırmış kişilere de başka türlü ödeme rahatlıkları da sunmaktadır. SGK yapılandırma kredi kartı ile ödeme yapmak için de e devlet üzerinden şifre ve kullanıcı adınızı girerek bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumu’nu seçip işleminizi anlaşmalı olan bankanız vesilesiyle gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bankaların bu işlem için taksit seçenekleri de vardır.

Bu Duruma İştirak Eden Bankalar

Ülkemizde yıllardır hizmet veren, tanınmış bankaların pek çoğu SGK yapılandırma kredi kartı ile ödeme opsiyonunu Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı olarak uygulamaya koymuştur. e – Devlet üzerinden ulaşabileceğiniz SGK yapılandırılmış borç taksitlerinizi yine aynı sistem üzerinden kredi kartınızı kullanarak ödemeye başlayabilirsiniz. SGK yapılandırma kredi kartı ile ödeme opsiyonu toplam 13 banka tarafından onaylanmış ve kabul edilmiş bir hizmet olarak bu platform üzerinden sunulmaktadır. Ayrıca bankaların çeşitli taksit versiyonları da bulunmaktadır.

SGK Yapılandırma İle Hangi Borçlar Ödenir?

SGK yapılandırma kredi kartı ile ödeme opsiyonu Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından pek çok borç yapılandırma taksiti ödenmesi alanında işleve sokulmuş bir uygulamadır. Bu opsiyonların başında SSK prim borçlarının ödenmesi, genel sağlık sigortası borçları, 4/C emekli sandığına dair borçlar ve emekli sandığı kesenekleri gibi borç ödemeleri gelmektedir. Bu borçların SGK yapılandırma kredi kartı ile ödeme opsiyonları da yine E – Devlet üzerinden yapılan şifre ve kullanıcı adı gerektiren işlemler ile gerçekleştirilmektedir.

Diğer Opsiyonlar

SGK yapılandırma kredi kartı ile ödeme opsiyonları yalnızca e-devlet üzerinden hizmet veren platformlardan oluşmamakta aynı zamanda bu konuda anlaşmalı olan bankaların da internet sitelerinde yer almaktadır. SGK yapılandırma kredi kartı ile ödeme yapabilmek için bankanızın sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Farklı ödeme türleri seçenekleri sunan bankalarla dilediğiniz fırsatlardan faydalanarak yapılandırılmış SGK borçlarınızın ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığı sistemine girerek konu hakkında yapılan açıklamalara göz atmaktır.

SGK Yapılandırma Kredi Kartı İle Ödeme

Yapılandırma İhlalleri Üzerine Hatırlatmalar

SGK yapılandırma kredi kartı ile ödeme fırsatından faydalanmak için dikkat etmeniz gereken bazı durumlar da mevcuttur. Bu durumların başında yapılandırma tarihlerinin geciktirilmemesi veya yapılandırma taksitlerinin ödenmesinin kaçırılmaması gelmektedir. Eğer size kurum tarafından izin verilen yapılandırma taksitlerinden fazlasını kaçırmış bulunuyorsanız ne yazık ki bu fırsattan faydalanma şansınızı da kaçırmış olursunuz. Bu yüzden yapılandırma borç ödeme tarihlerini aklınızın bir köşesinde tutmalı ve bazı senelerin bazı dönemlerinde sunulan bu fırsattan faydalanmaya devam etmelisiniz.

Bir de bu durum için peşin ya da taksitli ödeme seçeneklerinden hangisini seçtiğinizin de oldukça önemi vardır. Eğer peşin ödeme seçeneğini tercih ettiyseniz size belirtilen tarihte ödemeniz gereken meblağın hepsini ödemeniz gerekmektedir. Taksit seçeneğinden faydalanmak istediyseniz de taksit ödeme tarihlerini kaçırmamanız önem taşımaktadır. Aksi taktirde Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait olan borçlarınızı yapılandırılmış ve kredi kartı ile ödeyebilme fırsatlarından faydalanamazsınız. Bu gibi hatalar yapılandırma işlemlerinizin iptal edilmesine yol açacak türden hatalardır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.