Şekerbank Arsa Kredisi Talebi

17.05.2017
245
Şekerbank Arsa Kredisi Talebi

Arsa, tartışmasız gayrimenkul alanının en çok kazandıran ve aynı zamanda kişiler tarafından yatırım bazında makul görülen iş kaynağı konumundadır. Ellerinde nakit para barındıran kişiler, yetmemesi gibi durumlarda banka kredisiyle arsa satın alma talebinde bulunurlar. Bankalar ise kişilere kolaylık sağlama hususunda arsa kredisi için düşük kredi limitleri sağlamaktadır. Konut kredileri veren %80 oranında ki bankalar, arsa kredisinde bu rakamı %45’e kadar düşürmektedir. Şekerbank Arsa kredisinde bu oran çok daha yüksek, hem de vadesi 120 aya kadar bölünmesinden kaynaklı kişilerin ortak tercihi konumunda yer almaktadır.

En avantajlı arsa kredisi veren banka konumunda yer alan Şekerbank, Türkiye’de binlerce kişinin yıllık olarak kredi talebinde bulunduğu bankalar arasında yer alıyor. Bunun sebebi 120 ay, yani 10 yıla kadar vade seçenekleri olması, aynı zamanda ise mülk sahibi olmanıza istinaden yapılan çalışmalar ile bir kredi olanağından faydalanmanızı sağlamaktadır.

 

 

 

Şekerbank Arsa Kredisi Şartları!

Şekerbank arsa kredisi şartlarını araştırmak isteyen kullanıcılar, web sitemizde ki bu yazıya detaylı bir şekilde göz atabilirler. Diğer bankalar sizlere arsa kredisi verme konusunda 36 aya kadar taksitlendirme seçenekleri sunmaktadır. Şekerbank’ın sunmuş olduğu 120 aylık kredi seçenekleri %45’e kadar kredi limitini de kişilere sağlamaktadır. Şekerbank arsa kredisi almak isteyenlerden bazı şartlar talep edilmektedir;

 • Arsa imarlı ise imarlı arsanın ipotekleri talep edilir.
 • Arsa imarlı değilse, arsaya ipotek konulamayacağından dolayı kişiden ekstra teminatlar talep edilir. Bunlar genelde tapulu ev, başka arsa veya taşıtlar olarak gözlemlenebilir.
 • İstenildiği durumlarda Şekerbank sizlerden bir kefil talep edebilir.
 • Arsa kredisi TL cinsi üzerinden talep edilmektedir.
 • Maksimum 120 aya kadar vade seçenekleri uygulanır.
 • Kredi limiti olarak arsanın ekspertiz değerinin en fazla %45 oranında olması önemlidir.

Şekerbank Arsa Kredisi için istenilen belgeler!

Bir arsa beğendiniz ve hayalinizde ki bu bölgeyi satın alarak, kendinize katmak istiyorsunuz. Bunun için bankalardan bir arsa kredisi talebinde bulunmak veya var olan Şekerbank arsa kredisi avantajlarından faydalanmak çok kolay! Bunun için bankalar ve diğer kurumlar, sizlerden bazı evrak ve belgeleri talep etmektedir. Banka, sunulan bu arsa kredisi ile beraber sizlere herhangi bir zorluk yaşamadan kredi sahibi olma avantajlarını sunuyor;

 • Arsa kredisi başvuru formu
 • Başvuru yapacak kişinin kimlik fotokopisi
 • Krediyi çekecek olan kişinin adına olan bir fatura talep edilir. Bu fatura elektrik, su, doğalgaz, internet veya telefon faturası olabilir. Faturanın en az 3 aylık abonmanlık süreci olmalıdır.
 • Kredi başvurusu yapan kişiye ait gelir belgesi talebi
 • Kişinin mevcut maaşına haciz konmadığına veya çeşitli sebeplerden dolayı kesinti yaşanmadığına dair belge talep edilir.
 • Kredi onay sürecinin daha hızlı gerçekleşmesi için elinde varsa başka bir gelir kaynağı belgesi talep edilir. Kira getirisi, arsa tapusu, araç ruhsat belgesi ve banka hesaplarının dökümü gibi…
 • Satın alınacak olan arazinin tapu belgesinin fotokopisi
 • Şekerbank yapacağı incelemeler sonrasında kişilerden ek belge talebinde bulunabilir.

Şekerbank arsa kredisi almak isteyen kitleler bu yazımız sayesinde artık tüm ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olabiliyor, kolaylıkla kredi başvuruları yaparak bir ödenek çıkartma olanaklarına erişebiliyorlar. Bu hususta sizleri bilgilendirmek ve konulara ilişkin bir fikir sahibi olmanızı sağlamak bakımından buradayız. Siz de bu alanda araştırmalar yapabilir, böylelikle kredilerin cazip fırsatlarını da doğrudan ele alma şanslarına da sahip olabilirsiniz. Günümüzün lider hizmetlerini sunan Şekerbank, sizlere kredi alma konusunda en büyük kolaylığı sağlayan banka konumunda yer almaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.