Sanal Kart Nasıl Açılır

04.11.2017
268
Sanal Kart Nasıl Açılır

Sanal ortamda yaptığınız alışverişlerde kendinizi tam anlamıyla güvende hissetmiyorsanız sanal kart sizin işinize çok yarayabilir. Sanal kartın ne olduğunu bilmiyor iseniz hemen sizin için tanımlayalım. Sanal kart, elinizde fiziki olarak bulunmayan, online olarak yapılan tüm alışverişlerde kullanılabilen ve asıl kredi kartınıza bağlı olarak açılan bir kredi kartı numarasıdır.

Sanal karta sahip olmak için yapmanız gereken şey oldukça basittir. Çalıştığınız bankanın ister internet bankacılığından ister mobil bankacılığını kullanarak isterseniz de şubeye giderek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer işlemlerinizi şubeye giderek gerçekleştirecekseniz şubedeki görevli kişi zaten size orada gerekli bütün konularda yardımcı olacaktır. İnternet ya da mobil bankacılıktan işlem gerçekleştirecek kişiler için sanal kartın nasıl açılacağı konusunu biraz daha detaylı bir şekilde anlatalım.

Mobil bankacılık ya da internet üzerinden sisteme hali hazırda sahip olduğunuz kredi kartımızın şifresini girerek giriş yapıyorsunuz. Giriş işleminizi yaptıktan sonra “kredi kartı işlemleri” menüsüne tıklıyorsunuz. Buradaki menüden de “sanal kart işlemleri” alt sekmesini seçtikten sonra “sanal kart oluştur” seçeneğine tıklıyorsunuz. Bu kısımda bizden istenilen bilgileri sırasıyla gerekli yerlere yazdıktan sonra kartınız oluşturulacaktır. Sanal kart oluşturulduğunda ise tarafınıza tıpkı gerçek kredi kartı gibi CVC numarası, 16 haneli bir kredi kartı numarası ve son kullanma tarihi bilgileri verilecektir. Bu aşamadan sonra artık dilediğiniz internet alışverişinizde sanal kartınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Sanal kart başvurunuzu yapar yapmaz sanal kart numaranız anında verilir ve sanal kartınız kullanılabilir bir duruma gelir. Sanal kart ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz bir hizmettir. Sanal kartın güvenilirliğinden emin olabilirsiniz. Çünkü sanal kart sıfır limitli olarak üretilir.

Sanal kartınızı internet üzerinden alışveriş yaparken kullanacağınız zaman ihtiyaç duyduğunuz kadar para miktarını asıl kredi kartınızdan sanal kredi kartınıza aktarmanız gerekiyor. Çünkü sanal kart sıfır limitlidir. Sanal kartınıza limit aktarımınızı gerçekleştirdikten sonra asıl kredi kartınızdan aktardığınız para miktarı kadarlık limit azalır. Sanal kartınızın içine sadece kullanacağınız zamanlarda sadece kullanacağınız miktarda para aktardığınız için limit aşımı gibi bir riskli durumla karşı karşıya kalmazsınız. Sanal kartınızı kullandıktan sonra eğer ki kartınızda bir miktar para kalırsa, kalan para belirtmiş olduğunuz sürenin sonunda otomatik olarak asıl kredi kartınıza aktarılır. Böylelikle sanal kartınızın limiti tekrardan sıfırlanmış olur. İsterseniz kalan paranızın sanal kartınızdan asıl kredi kartınıza otomatik olarak aktarılmasını beklemeden kendiniz de kolayca ve hızlıca para aktarımınızı gerçekleştirerek sanal kartınızda limit sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

Sanal kartınızın hesap kesim tarihi ve son ödeme tarihi asıl kredi kartınızın seçenekleri ile aynıdır. Asıl kredi kartınıza bağlı olarak açtırmış olduğunuz sanal kart için yıllık kart ücreti ödemezsiniz. İnternet üzerinden alışveriş yaparken kullandığınız sanal kartınız ile puan ve bonus kazanma ihtimaliniz vardır. Ayrıca üye iş yerlerinden alışveriş yaparken sanal kart alışverişlerinizi taksitli yapabilir. Sanal kartınızı kullanarak yaptığınız alışverişlerde sanal karta özel olan indirim ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Sanal kart nasıl açılır, sanal kart nasıl oluşturulur bu konu hakkında size detaylıca bilgi verdik. Ancak ufak bir hatırlatma yapmak gerekirse; bu tarz işlemlerin yapıldığı internet bankacılığı ve mobil bankacılık sistemleri bankalar arasında küçük farklılıklar içerebilir. Bunlara dikkat ederek hareket etmenizi öneririz. Genel itibari ile bir tabirden bahsetmek gerekir ise bizim anlattığımız şekilde sanal kartınızı kolay ve hızlıca oluşturabilirsiniz.

Online alışverişlerinizde sizde güvene önem veriyorsanız kredi kartınızın ait olduğu banka ile iletişime geçerek sanal kart işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.