Samsung Galaxy Note 9 İncelemesi

13.08.2018
245
Samsung Galaxy Note 9 İncelemesi

Geçtiğimiz Perşembe günü özeli bir etkinlik kapsamında tüm dünyaya tanıtılan Galaxy Note 9, sahip olduğu performans ve göz doldurucu tasarımı ile bir hayli dikkat çekiyor. Uzun bir süredir teknoloji meraklıları tarafından beklenen ve Samsung tarafından nihayet resmi olarak tanıtılan Galaxy Note 9, beklenilenin üzerinde özelliklere ve tasarım çizgilerine sahip. Uzun süren bir gelişim sürecinin ardından bir önceki modeli olan Galaxy Note 8’den daha başarılı bir model olacağını gösteren Galaxy Note 9, eşsiz kamera performansı ve üst düzey işlemci performansı ile haleflerine nazaran bir hayli fark yaratıyor!

Akıllı telefonu ile not almayı ve çeşitli çizimler yapması seven teknoloji severlere hitap eden Galaxy Note 9, sahip olduğu S Pen ile kullanıcıların bu ihtiyaçlarını yeteri derecede karşılayacak gibi duruyor. Uzun bir süredir beklenen ve nihayet Samsung tarafından tanıtılan Galaxy Note 9’un işlemci performansına da değinelim. Ülkemizde satışa sunulacak versiyonunda 8 çekirdekli Exynos 9810 işlemci bulunan modelin diğer ülkelerde farklı işlemci seçenekleri bulunuyor. Örneğin ABD’de satışa sunulacak versiyonunda Snapdragon 845 işlemci yer alacak. Güçlü işlemcisinin yanı sıra 6 GB RAM kapasitesine sahip modelde uygulamalar arası geçişlerde ve yüksek performansa sahip oyunlarda gayet iyi bir kullanım olanağı sağlıyor. Bir önceki modelinde de olduğu gibi gövdesinde alüminyum malzemeye yer verilen modelde tasarım çizgileri bir hayli farklılık arz ediyor. Galaxy Note 8’in aksine parmak izi sensörü arka kısmında bulunan Galaxy Note 9’da fiziksel ana ekran tuşu yerine ise sanal bir tuş bulunuyor. Sahip olduğu fiziksel titreşim sayesinde bu sanal tuş kullanıcılarda fiziksel bir tuş hissiyatı oluşturuyor.

Samsung Galaxy Note 9’un en dikkat çekici özelliği ise kuşkusuz pil kapasitesi oldu. Bir önceki modellere nazaran daha yüksek pil kapasitesi tercih eden teknoloji devi, Galaxy Note 9’da 4.000 mAh kapasiteli pil tercihinde bulundu. 512 GB dahili hafızası bulunan modelin hafızası microSD kartlar yardımı ile 1 TB’a kadar arttırılabiliyor.

Üstün Çift Kamera Performansı

İlk olarak Galaxy Note 8 modelinde kullanmaya başladığı çift kamera özelliğini Galaxy Note 9’da da kullanmayı sürdüren Samsung, yeni modelde 12 megapiksel ve F/1.7 diyaframa sahip kamera tercinde bulunmuş. Diyafram değerleri F/1.5 ve F/2.4 arasında değişebilen kamera sayesinde en düşük ışıkta bile üstün performansa sahip görüntüler elde edebiliyorsunuz.

Çift kameranın biri geniş açık diğerinin ise telefoto özelliği bulunuyor. Modelde bulunan 960 fos desteği sayesinde yavaş çekimler elde edebiliyorsunuz. Özellikle bu yavaş çekimleri kendi isteğinize göre montajlayabiliyor arka plan müziği eklemenin yanı sıra bu çekimler GIF’e dönüştürebiliyorsunuz. Galaxy Note 9’un ön kısmında ise 8 megapiksellik bir kamera seçeneği bulunurken selfie çekmek isteyen kullanıcılar için oldukça yeterli bir özelliğe sahip.

Galaxy Note 9 Satış Tarihi

9 Ağustos 2018 tarihinde ABD’de düzenlenen UNPACKED etkinliği kapsamında tüm dünyaya tanıtılan Galaxy Note 9 modelinin ön siparişleri geçtiğimiz Cuma gününden itibaren başladı. 7 Eylül tarihine kadar devam edecek olan ön siparişlerin ardından Galaxy Note 9’a sahip olabileceksiniz.

Galaxy Note 9 Fiyatı

Sahip olduğu üstün özellikleri ile kullanıcılardan tam not alan Galaxy Note 9, satış fiyatları ile en azından ülkemizdeki kullanıcıları üzecek gibi duruyor. Ülkemizde ön siparişe açılan Samsung’un Galaxy Note 9 modeli farklı seçenekler ile satışa sunuluyor. Galaxy Note 9 128 GB’lık versiyonu ülkemizde 6.499 TL’den satışa sunulan modelin 512 GB’lık versiyonu ise 7.499 TL’den alıcılarını bekliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.