PTT’ye Personel Alımı Ne Zaman Gerçekleşecek? Mülakat Sonuçları Açıklandı!

23.07.2017
225
PTT’ye Personel Alımı Ne Zaman Gerçekleşecek? Mülakat Sonuçları Açıklandı!

Türkiye’nin 81 ilinden gelen PTT il müdürleri ve CEO’ları ile yapılan toplantıya ayrıca katılan PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Bozgeyik önemli ifadelere yer vererek aynı zaman da 2016 yılını da değerlendirerek geleceğin markası haline getirmek istedikleri PTT AŞ ‘nin hedefinin 2023 yılı olduğuna değindi. Aynı zamanda gelecek dönemlerdeki PTT Personel alımları hakkında da önemli bilgiler vererek gençlerin iş bulma konusunda PTT’nin öncelik yapacağını sözlerine ekledi. Buna göre PTT’ye personel alımı ne zaman gerçekleşecek sorusuna da cevap bulabileceksiniz. Toplantıda işsiz gençlerin iş durumları da konuşularak bir nevi işsizlere umut ışığı oldu diyebiliriz.

Toplantı da söz alarak önemli konulara değinen Akbulut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2017 yılının istihdam seferberliği konusunda önemli mesajlar vermesi itibari ile PTT tarafının bu konuya çok iyi hazırlandığını duyurdu. PTT Genel Müdür yardımcısı olan Akbulut, hedeflerinin 2023 yılı olduğunu stratejik ve iş fikirleri konusunda önemli adımlar attıklarını sözlerine ekledi. PTT’ye personel alımı ne zaman gerçekleşecek sorusunun üzerine ise 2017 yılının ilk yarısında 2.500 personel, ikinci yarısında da 2.500 personel alımları yaparak toplamda 5000 personel alımının yapılacağını söyledi.

Gürbüz Akbulut özellikle 2017 yılının ikinci yarısında alınacak olan personel sayısının ve alımlarının ne zaman yapılacağı konusunda ise Ramazan Bayramından sonra çalışmalar başlatılacak şeklinde konuşmuştu. Yaptığı önceki toplantısında kendisine yöneltilen 1750 personelin PTT mülakatlarına girdiğini ancak hala sonuçlanmadığı ne zaman sonuçlanacağının sorulması üzerine önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre PTT mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını da nihayet bugün itibari ile almış bulunuyoruz. Bugün PTT mülakat sonuçları açıklandı.

PTT Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen mülakatlara katılan 1750 kişi mülakat sonuçlarını Ramazan Bayramı öncesinde Akbulut’a yöneltmişlerdi. Kısa süre içerisinde açıklanacak denildi. 22.07.2017 tarihi itibari ile 1750 kişinin katıldığı PTT mülakat sonuçları açıklanmış oldu.

PTT Genel Müdürlüğünün 2023 Hedefleri

2017 yılının ikinci yarısında istihdam edilecek olan kişilerin 72 ayrı bölümden oluşan personel başvurularını alarak KPSS puanlarının da önemine bakarak mülakata çağırıldığını söylemişti.  1750 kişi arasından seçilenlerin PTT dağıtıcısı ve PTT gişe personelleri olarak işe başlayacakları dile getirildi.

Mevcutta bulunan 4500 PTT şubesinin her birine yeni personel gönderileceğini söyledi. İstihdam açığı hangi şubede varsa o bölgelere personeller yönlendirilecektir şeklinde sözlerine devam etti.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2017 yılı istihdam yılı olacağını söylemesi üzerine Akbulut, gerekli çalışmaların başlatılıp 5000 personel alımı için düğmeye basmışlardı. Buna göre bu 5000 kişiden 2500 kişisi sınava tabi tutulacağını belirtmişti.

PTT Müdürlüğüne bağlı olarak Gişe, Büro Görevlisi ve Dağıtıcı personel alımları için düzenlenen mülakata göre başvuru yapan kişilerin mülakatlara girdiğini ve bu aralar sonuçlarını bekledikleri öğrenildi.

Bozgeyik, Türkiye’nin her türlü krize rağmen PTT personel alımları konusunda önemli adımlar attığını ve ileriki dönemlerde mevcut şube sayısının daha da artacağını aynı zamanda mevcut personel sayısının da arttırılacağını sözlerine ekleyerek şu şekilde devam etti. Şuan 40 Bin çalışanı olan PTT’nin 2023 hedefleri doğrulusunda 100 Bin personele çıkarılacağını, 4500 olan şube sayısının 2023 hedeflerine göre 15 Bin’e çıkarılacağını söyledi. Geçen yıla göre bir analiz yapıldığını PTT’nin %17 oranında büyüme sağladığını ve %30 karını arttırdığını dile getirmeyi ihmal etmedi.

2023 Hedefleri Hızlı Şekilde Devam Ediyor!

PTT bilindikten farklı olarak son zamanlarda PTT Bankacılık hizmetleri ile de Türkiye’nin her noktasına bankacılık hizmetini vermeye başladı. Özellikle ATM konusunda iyi işler çıkaran PTT banka şubeleri açmaya devam ederek de personel alımlarını güçlendireceğiz şeklinde söylemlerde bulunan Bozgeyik, bankamatikler ve kredi kartları ile elektronik ödeme sisteminin geliştireceklerini söyleyerek sözlerini noktaladı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.