PTT Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

09.10.2019
385
PTT Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emekli olan bireyler, bu garanti gelir göstergesi ile beraber PTT üzerinden kolay bir şekilde kredi çekme talebinde bulunabilmektedirler. PTT emekli kredisi başvurusu için internet üzerinden, birçok banka ile beraber bu başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Emekli vatandaşların mevcut ekonomik durumlarında, acil nakit ihtiyaçları için oluşturulmuş olan PTT emekli kredisi hizmeti, geçen senelerde olduğu gibi, bu sene de birçok farklı banka üzerinde yer alan hizmetlerden biridir.

 

Ülkemizde yer alan emeklilerin ihtiyaçları doğrultusunda PTT ile beraber anlaşmalı bir şekilde emeklilik kredisi sunan bankalar, son dönemlerdeki enflasyon ile beraber ihtiyaç duydukları nakit sıkıntısından ötürü merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. Bu hizmet ile alakalı olarak ülkemizde PTT ile anlaşmalı olarak kredi veren kamu ve özel kuruluşlu bankalar aşağıdaki gibidir;

  • Burgan Bank
  • Vakıfbank
  • Aktif Bank
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
  • ING Bank

 

  • PTT Emekli Kredi Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

PTT emekli kredi başvurusunu size en yakın PTT şubesi üzerinden başvuruda bulunarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde emekli maaşlarını PTT üzerinden almakta olan bireyler, PTT ile anlaşma sağlamış olan bankalar üzerinden kredi talebinde bulunmak istediklerinde, bankadaki gişe personeli ile irtibata geçerek talepleri konusunda bilgi almaları mümkündür.

Bunun haricinde, şubeye gitmeden de, yukarıda listelemiş olduğumuz bankalar internet siteleri üzerinden, PTT emekli kredisi başvurusu adına başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden belli adımları takip ederek ayrıntılı bilgileri alabilir ve herhangi bir şubeye gitme durumuna gerek kalmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıda sizlere bankaların internet üzerinden nasıl başvurusunu yapabileceğinizi anlatacağız.

 

  • Aktif Bank Üzerinden PTT Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktif Bank üzerinden PTT emekli kredisi başvurusunda bulunmak için;

İlk olarak Aktif Bank resmi web sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Ardından ana sayfada yer almakta olan bireysel menüsüne tıklayarak  PTT Emekli Kredisi” kategorisine gitmelisiniz. Bu adımları takip etmenizin ardından Aktif Bank ile beraber kullanacağınız PTT emekli kredisi hakkında çeşitli bilgilendirmeler mevcut. Ayrıca izlemeniz gereken yöntemler de ayrıntılı bir şekilde belirtilmekte. Bu bilgiler ile beraber;

En yakın PTT şubesine uğrayarak başvuru formunu doldurmalı ve daha sonrasında kredinizi anında aktif ederek kullanıma açılır gibi bir bildirim bulunuyor. Nakit paraya ihtiyaç duyan emekliler, herhangi bir kefil ya da koşul bulunmadan 60 bin TL‘ye kadar kredi ihtiyaçlarını karşılayabilmekte.

 

 

 

  • Denizbank Üzerinden PTT Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank üzerinden PTT emekli kredisi başvurusu yapmak için;

İlk olarak diğer bankalar için geçerli olduğu gibi en yakın PTT şubesini ziyaret ederek başvuru kâğıdını doldurmalı ve resmi olarak müracaat gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ardından web sitesine giriş yaparak çeşitli adımları takip edip gerekli olan her işleme rahatlıkla ulaşabilirler.

 

 

 

  • Türkiye Ekonomi Bankası Üzerinden PTT Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden PTT emekli kredisi başvurusu yapmak için;

İlk olarak kurumsal web sitesini ziyaret ederek üst tarafta yer alan krediler menüsü ile beraber açılan “İhtiyaç Kredileri” başlığına gitmeli, daha sonrasında ise gerekli olan bilgilendirme ve detaylandırmaları okuyup takip ederek kredi başvurusu için müracaat gerçekleştirmelisiniz.

 

 

 

  • Burgan Bank Üzerinden PTT Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burgan Bank üzerinden PTT emekli kredisi başvurusu yapmak için;

İlk olarak Burgan Bank resmi web sitesine giriş sağlamalı, ardından krediler menüsü ile beraber açılan ”PTT İhtiyaç Kredisi” başlığına giriş sağlamalısınız. Açılmakta olan ekran üzerinden krediyi kullanmak için gerekli olan şartlar ve detayları kolay bir şekilde öğrenebilir, başvurunuzu oldukça kısa bir süre içinde gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.