Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

08.03.2018
393
Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

Yeni konut sahibi olmak artık her geçen gün zorlaşırken, bankaların sunmuş olduğu konut kredilerinin ödemelerdeki zorluklar, bireyleri artık prefabrik ev araştırması yapmasına yöneltiyor. Konut kredilerinin yüksek faizleri ve uzun dönemlik vadelerin ana paranın çok üzerine çıkması sonucu prefabrik ev kredisi daha cazip hale geliyor.

Prefabrik ev kredisi veren bankaların yaygınlaşması sonucunda prefabrik ev sahibi olmak isteyenler, finans konusunu bu şekilde çözebilirler. Şimdi prefabrik ev kredisi veren bankalar hangileri ona bakalım.

 

 

Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

İlk olarak bankalardan ziyade prefabrik ev kurulumu yapan şirketler de kişilere uygun koşullarda kredi desteği sağlayabiliyor. Bankalar gibi olmasa da geçerli bir faiz oranından belli bir ödeme koşulu sayesinde şirketler sizin prefabrik ev sahibi olmanızı sağlıyor. Günümüzde ise prefabrik konut kredisi veren bankalar şu şekildedir.

Türkiye Finans konut paketleri sayesinde prefabrik yapılar için finansal destek sağlanıyor.

Akbank şubelerinden yapacağınız başvurular ile, prefabrik konut kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Başvuru esnasında şirket onaylı proforma belgelerinin sunulması gerekiyor.

Halkbank evim kampanyası ile prefabrik değerinin %80’ine kadar finansal destek alabilirsiniz.

– Betonarme ve prefabrik evler için Vakıfbank‘ta uygun koşullarda kredi desteği veriyor.

Prefabrik ev kredisi için belirttiğimiz bankalara müraacat ettiğiniz taktirde değere göre 10 bin TL ile 100 bin TL arasında kredi alabilmeniz mümkün. Fiyat değeri ekspertiz raporuna göre belirlenecek olup, buna göre banka size ne kadar kredi vereceğini belirleyecek.

 

                                                         Prefabrik Ev Kredisi Veren Bankalar

Prefabrik Ev Yaptırmanın Avantajları ve Dezavantajları

Prefabrik ev yaptırırken, prefabrik ev için size avantaj mı yoksa dezavantaj mı sağlayacağını iyi bilmeniz gerekiyor. Buna göre ;

– Normal inşaatlara göre prefabrik ev yapımı çok kısa sürede tamamlanabilmektedir. Ortalama 1-2 hafta içinde büyüklüğü göre bitebiliyor.

– Betonarme yapılar gibi, prefabrik evlerde 2. ve 3. katlar yapılabilir. Ayrıca ilerleyen dönemlerde ekstra ilaveler yapılabilir.

– Günümüz koşullarına uygun olarak son derece modern evler inşa edilebilir.

– Prefabrik evlerin temizliği son derece kolaydır.

– Betonarme yapılara göre daha ekonomik tutarlarda inşa edilir.

– İstenilen noktadan istenilen yere yapı sökülerek taşınabilir. Fakat bu taşıma işlemi yüksek ücret gerektirir.

– Gerekli izolasyonlar ile betonarme yapılara göre ısınma ve soğutma daha kolaydır. Ayrıca ısınma ve soğutma sistemleri prefabrik evlerde daha ekonomiktir.

– Prefabrik ev inşa edilecek arazi hangi şartlar altında olursa olsun ev yapılabilir.

– Betonarme evlere göre kullanım ömrü kısadır. Ortalama kullanım ömrü 50 ile 70 yıl arasında değişmektedir.

– Güçlü hava şartlarında ev içinde seslerin fazla duyulduğu bilinmektedir. Örneği aşırı fırtınalı havalar gibi.

– Kullanılan malzemelerin kalitesi kötüyse, hem yalıtım hemde yağmur zamanlarında sıkıntılar çıkacaktır.

– Aşırı şiddetli rüzgarlı havalarda evin sallanma ihtimali olabilir. Bu durum kalitesiz işçilik ve kalitesiz malzemeden dolayı gerçekleşiyor.

Belirtmiş olduğumuz durumlar prefabrik evlerin avantajlarını ve dezavantajlarını sizlere sunuyor. Karar verme süreci biraz zordur fakat piyasada işinin ehli olan firmaları tercih ettiğiniz sürece prefabrik evler size büyük kolaylık getirecek, ayrıca maddiyat konusunda da yardımcı olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.