POS Cihazı Veren Bankalar

13.06.2017
326
POS Cihazı Veren Bankalar

Devlet tarafından işyeri sahiplerinin zorunlu olarak yeni nesil yazar kasa ve pos cihazı almaları gerekmektedir. Kredi kartının kullanımının artması, maaş kartları gibi araçların aktif bir şekilde kullanılması sonucunda her iş yeri özellikle pos cihazı kullanmak zorundadır.  Ancak pos cihazlarının pahalı olması nedeniyle işyeri sahipleri ücretsiz bir şekilde nasıl alırım düşüncesiyle birlikte bankalar devreye girdi. Buna göre bankalar ücretsiz olarak pos cihazı verme kampanyası başlattılar. Ücretsiz pos cihazı nasıl alınır diye merak edenler yazımızı dikkatlice okusunlar.

Taksit Dönemi!

İşyerlerinin kart üzerinden taksit yapmaları kaçınılmaz bir kuraldır. Özellikle AVM gibi yerlerde her daim kart kullanımı aktiftir. İşyeri sahipleri sattıkları ürünleri taksitlendirebilmek için pos cihazlarına ihtiyaç duyarlar. Güvenli bir alışveriş imkanı sunan yazarkasa pos cihazları üzerinden vade farksız taksitli alışveriş imkanı sunmak isteyen işyeri sahipleri bankaların ücretsiz olarak vereceği yazarkasa pos cihazlarını nasıl alabilirler?

Yeni Nesil Yazarkasa Pos Cihazları Neden Zorunludur?

Öncelikle bu haberin ciddiyetini öğrenmeniz açısından ilgili kanundan kısaca bahsederek konumuza devam edelim. 3100 sayılı kanunda belirtilen ‘’ ödeme kaydedici cihaz kullanma zorunluluğu ‘’ ayrıca 426 ve 427 sayılı tebliğ namelerde belirtilen ‘’ yeni nesil yazarkasa pos cihazı kullanımı zorunluluğu ‘’ kanunlarını detaylı olarak araştırmalarını tavsiye ederiz.

Günümüzde hala bazı işletmelerde karşınıza çıkan eski tip yazarkasa makineleri bulunmaktadır. Bu cihazlardan sadece fiş kesme işlemi yapılmaktadır. POS cihazları ise bu makinelerden bağımsız çalışmaktaydı. Yeni işyeri açacak olan kişilerin mutlaka yeni nesil yazarkasa pos cihazından almak zorundadırlar. Önceden açılmış işyerlerinde belli bir süre daha eski tip yazarkasa görebilirsiniz.

Yeni Nesil Yazarkasa Pos Cihazı Alma Adımları Nelerdir?

  • İşyeri sahipleri ya da vekili olan kişiler ilgili şehrin Maliye binasına giderek yeni nesil yazarkasa pos cihazı almak için izin belgesi almalıdırlar.
  • Pos cihazının alınacağı firmaya ya da bankaya başvuruda bulunurlar.
  • Eğer yazarkasa pos cihazı bankada ya da anlaşmalı kurumda yoksa ücret verilerek başka yerden alınması sağlanır.
  • Pos cihazını alan kişiler 90 gün içerisinde gerekli kayıt işlemlerini yaptırmak zorundadırlar. ( gerekli bilgiyi pos cihazını aldığınız yerden öğrenebilirsiniz. )
  • Son olarak Pos cihazını aldıktan sonra ilgili bankaya ya da bankalara giderek uygulamaların yükletilmesi işlemi yapılmalıdır.

POS Cihazı Veren Bankalar ve Kampanyaları

Garanti Bankası; 444 0 339 Garanti Bankası Pos cihazı hattı aranarak gerekli bilgilendirmeleri alabilirsiniz.

TEB Bankası;  Sabit ücretli, Ortak, Sanal, POS Plus+, Yazarkasa, CDD ve Bonus POS cihazlarını vermektedir. Konuyla ilgili olarak yukarıda belirtilen POS cihazlarını almak ve kampanyaları hakkında bilgi almak için TEB Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Vakıfbank; ‘’ Post Destek Sistemi ‘’ adı altında POS cihazı veren bankalardan birisidir. Masaüstü POS cihazı, Kablosuz POS cihazları ( IP/ADSL/WİFİ ), Mobil POS cihazları, Yazarkasa POS ve tarım POS cihazları vermektedir. Vakıfbank POS cihazları markaları, modelleri ve merak edilenleri müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Yazarkasa POS cihazlarını almak için bankalardan ücretsiz hakkınızı kullanabilirsiniz. Birçok işyeri sahibi ücretsiz olduğu yönünde bankaların bu kampanyalarından haberleri olmamaktadır. Yüksek rakamlarla satışa çıkartılan bu cihazlar bankalar tarafından kampanya ile sunulmaktadır. Bu durum birçok banka tarafından da hoş karşılanan bir konu olarak bilinmektedir.

Marketlerde, AVM’lerde veya kredi kartı, bankamatik kartı gibi taksitli alışveriş yapabileceğiniz her alanda karşınıza çıkan bu POS cihazları birçok banka tarafından ücretsiz verilirken özellikler veya aklınıza takılabilecek tüm sorunları bankaların müşteri hizmetleri numarasını arayarak öğrenebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.