Online Kredi Başvurusu Olumsuz Yanıt Sorunu

04.08.2017
348
Online Kredi Başvurusu Olumsuz Yanıt Sorunu

Zamanında çoğu kişi internetten kredi başvurusu yapmayı denemiştir olumsuz yanıt alan kişi sayısı hayli fazladır. Kredi başvurusu ya da kredi ile ilgili işlemler aratırken google’da sürekli karşımıza ‘’kredi başvurusu anında onay’’ şeklinde reklamlar çıkar ve tıklarız. Daha sonra birkaç bilgi gireriz ve red yanıtı gelir. Bu durumda ne yapmak gerekir ve nasıl kredi çekilir bu konuya değinmeye çalışacağız.

 

 

Onlarca Bankaya Başvuru Yapmayın

İlk olarak yapmanız gereken şey birkaç bankaya başvurduktan sonra olumsuz yanıt geliyorsa başka bankalara sürekli başvuru göndermemektir. Sürekli olarak başvuru gönderen kişinin olumsuz olarak değerlendirilmesi normal bir durumdur. Çünkü bankalar buna karşı önlem almıştır. Yani birden fazla başvuru aynı anda onaylanıp elinize yüklü miktarda nakit geçmesini istemezler. Bahsettiğimiz gibi en fazla 3 bankaya başvuru göndermenizi öneriyorum.  3 bankaya da gönderdiniz peki üçünden de red cevabı aldınız şimdi ne yapacaksınız?

Kredi Kartı Borçlarınıza Göz Atın

Kredi başvurusuna sürekli olarak red cevabı alıyorsanız yüksek ihtimalle kredi kartı borcunuz vardır. Hatta borcunuzu aksatmış olabilirsiniz. Aksayan ve gününde ödenmeyen kredi kartı borcu sizlere çok büyük kredi notu kayıpları yaşatır. Normalde krediyi online çekebilecek konumdayken şubeye gitmeniz gerekebilir. Çünkü banka sizden güvence isteyecektir. Bu güvence de maaş bordronuzdur.

Pes Etmek Yok Şube Son Çare

Maaş bordronuz varsa hemen pes etmenize gerek yok. Hatta maaş bordrosu olan birisi mutlaka kredi çekebilir ancak tutarını tabii ki bilemeyiz. Bu tutar daha önceki borç durumuna ve halihazırda bulunan kredi kartı ödemelerine bağlıdır. Maaş bordronuzu da alıp en yakın şubeye gidin. Müşteri temsilcisiyle görüşün ve kredi çekip tüm borçlarınızı ödeyeceğinizi, kredi sayesinde de yavaş yavaş borçlardan kurtulabileceğinizi söyleyin. Hatta ikna olabilmesi için maaş bordronuzu alırken rica ederseniz biraz fazla yazabilirler. Tabii ki büyük işletmeler bunu yapmayacaktır ancak orta çaplı bir işletmede çalışıyorsanız rica etmeniz durumunda maaş bordronuzda maaşınızı biraz daha fazla gösterebilirler. Bu fazlalık ve gittiğinizde kendinizden emin konuşmanız sayesinde size yetebilecek kadar kredi çekebilirsiniz. Ancak mutlaka kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemeyi unutmayın, çünkü kredi çektikten sonra yine kredi kartı borçlarınızı ödemezseniz bir dahaki çekeceğiniz kredi miktarında düşüş gözlenebilir. Olumsuz notunuz göze batar duruma gelirse bir daha kredi çekemeyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.