Öğretmenler İçin Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

18.09.2017
331
Öğretmenler İçin Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

Krediler, kişilerin sınırsız olan ihtiyaç ve gereksinimlerini karşılamaya yönelik olarak kullanılan bir finansal kaynaktır. Ve bu kredilerin bankalar aracılığıyla müşterileriyle buluşturulması oldukça önemli bir kaynaktır. Ayrıca gittikçe özelleşen ve gelişen bankalar için, çeşitli alanlara yönelmesi hem var olan müşterilerini bünyesinde barındırmasını sağlaması hem de yeni müşteri elde etmesini ve bu şekilde müşteri portföyünü oluşturmasını sağlamaktadır. Yöneldiği alanlar ile birlikte, müşterilerle bire bir ilgilenilmesi herkes için ayrı bir özen yaratmaktadır. Ve bu davranış, müşteri açısından ayrıcalıklı veya özel olarak hissettirmektedir.

Son zamanlarda ise, bankaların sayısı oldukça artmaktadır. Hem açılan yeni şubeler hem de gir gide artan yeni firmalar sebebiyle rekabet ortamında canlı kalmak durumundadırlar. Ve bu durum bazen zor olmakla beraber, farklı fırsat ve avantajların sunulmasına da ortam hazırlamıştır. Bankalar her türlü konuda kredi sunmaktadır. Ve stratejileri doğrultusunda her bankanın, müşterilerine yaklaşma biçimi farklı olmaktadır. Taşıt kredisi, bireysel kredi, konut kredisi gibi çeşitli krediler bankalar tarafından sunulmaktadır. Tabi bu kredilerin tüm ayrıntıları, hem müşterilerin ihtiyaçlarına hem de bankaların çoğalması sebebiyle değişiklik göstermektedir.

Kredilerde en dikkat edilecek olan husus, vade seçenekleri ve faiz oranlarıdır. Bu iki kıstas, bankalar arasında değişkenlik gösterebilmekte ve fark oluşturmaktadır. Bankalar tüm müşterilerine ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Çeşitli sektörler ise, bu müşteriler içerisinde yer almaktadır. Öğretmenlere özel olarak sunulan kampanyalar, fırsatlar, krediler ihtiyacı bulunan kişiler için özel olarak hazırlanmaktadır. Öğretmenlere özel olarak sunulan krediler, daha esnek ödeme imkânlarının var olduğu, faizsiz veya düşük faizli kredilerin yer aldığı özellikleriyle müşterileriyle buluşmaktadır.

Tabi bu kredi kullanımlarında, ek olarak bazı masraflar alınmaktadır. Dosya masrafı, istihbarat ücreti gibi çeşitli ödenekler oluşturulmaktadır. Tüm bu durumlar, bankadan bankaya farklılık göstermesi sebebiyle kredi kullanacak kişiler tarafından bazı araştırmalarda bulunularak, gelirine uygun kredi tercihinde bulunması en doğru seçim olacaktır.

Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Öğretmenlere özel olarak sunulan avantajlı krediler, çeşitli bankalar tarafından uygulanan bir kredi çeşidi olmaktadır. Öğretmenlere kredi verilirken, belirli ve sabit olan bir maaşa sahip oldukları için bankalarda bir güvence oluşturmaktadır. Herhangi bir olumsuz durumda veya borçlarını ödeyememeleri durumunda banka kendi çıkarlarını koruma altına almış sayılacaktır. Uygun fiyat seçenekleri ve düşük faiz oranları, öğretmenlere sunulan fırsatlar arasında oldukça dikkat edilen bir husus olmaktadır. Özellikle, öğretmenler gününde öğretmenlere özel olarak sunulan krediler ve ürün yelpaze genişliği dikkat çekmektedir.

2016 yılı içerisinde öğretmenlere en düşük faiz oranlarıyla kredi imkânı sunan bankalar arasında; ING Bank, Akbank, Halk Bank, Vakıf Bank, Odea Bank, TEB Bankası gibi bankalar yer almaktadır. Vade durumuna uygun olarak, faiz oranı da belirlenmektedir. 60 aya kadar olan vadelerle kredi kullanmak mümkün olmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.