Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

31.03.2019
202
Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı kullanımının yaygınlaşması, bankaların rekabetini arttırıyor. Yeni düzenlemelerle müşteri çekmeye çalışan bankalara öğrenciler için kredi kartı uygulamasına başladı. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar bu konuda farklı kampanya ve avantajlar sunmaktadır. Öğrenciler kendilerine en uygun ve avantajlı kredi kartını veren bankayı seçip, kısa süre içerisinde kredi kartı sahibi oluyor. 18 yaşını doldurmuş ve yasal yükümlülüğü olan üniversite öğrencileri istedikleri zaman kredi kartı edinebiliyor.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

İş Bankası Öğrenciye Kredi Kartı

Üniversite öğrencilerinin çoğunluğu öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasından İş Bankası’nı tercih ediyor. İş’te Üniversiteli öğrenci kredi kartı adı altında kredi kartı veren banka, öğrencilerden ilk yıl için herhangi bir kart ücreti istemiyor. Bu kart sahibi öğrenciler Maximum’un sunduğu özel kampanyalardan da yararlanabiliyor. Harcamalar sonucu MaxiPuan kazanıp bu puanları anlaşmalı bazı mağazalarda nakit para olarak kullanabiliyorlar.

Temassız özelliğe de sahip olan kart başvurusu için sadece öğrenci kimlik belgeniz ve nüfus cüzdanı yeterlidir. En yakın İş Bankası şubesine giderek ya da İşCep, Maximum Mobil uygulamalarından da başvuru yapılabilir. Ayrıca dileyen öğrenciler SMS başvuru yapabilir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında önemli bir yere sahip olan İş Bankası’ndan farklı şekillerde başvuru yapılabilir.

TEB Öğrenciye Kredi Kartı

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar listesinde yer alan TEB, öğrencilere eşsiz fırsatlar sunuyor. ÜniversiTEB kart olarak sunduğu kredi kartına üniversitelerde lisans ve yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler başvurabilmektedir. Kefil istenmeyen başvuruda, nüfus cüzdanı fotokopisi ve öğrenci kimlik belgesi istenmektedir.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar çeşitli avantajları öğrencilere da sunmaktadır. ÜniversiTEB kartla yapılan 50 TL ve üzeri alışverişler için hafta sonu tiyatro ve sinema biletlerine %50 indirim fırsatı sunulmaktadır. Banka hiç bir hesap için işletim ücreti almıyor. Havale ücreti kesilmiyor. ÜniversiTEB Bonus Kart ile taksitle alışveriş olanakları sunuluyor.

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi

Ziraat Bankası, öğrenci kredi kartı veren bankalar listesinde yer alan bir diğer bankadır. Bankkart Genç anılan bu kart, diğer öğrenci kredi kartlarından farklıdır. Bu kart, hem kredi kartı hem de banka kartı şeklinde kullanılabiliyor. KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) üzerinden öğrenim ya da burs alan öğrencilere özel olarak tasarlanan kart tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında bulunan Ziraat Bankası ile kredi kartı sahibi olan öğrenciler tüm Ziraat Bankası ATM’lerinden nakit para çekebilirler. Hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği olan kart ile internetten güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirler. Tüm hesap hareketleri İnternet Şubesi üzerinden kontrol edebilir. Anlaşmalı mağazalarda taksitle alışveriş yapıp, harcamalarla puan kazanabilirler.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Akbank Öğrenciye Kredi Kartı

Öğrenci kredi kartı veren bankalar listesinde yer alan Akbank, Axess exi26 kart ile bu hizmeti veriyor. Bu kart sahibi öğrenciler, SMS ile nakit para alabilirken düşük faiz oranlarıyla geri ödeme imkânı bulurlar. Axess exi26 kredi kartı ile Axess üyesi mağazalardan alışveriş yapılması durumunda chip para kazanılır. Bu kazanılan chip paralar yine anlaşmalı iş yerlerinde rahatlıkla kullanılır. Havaalanı shuttle ile belirli illerde havaalanları arası transfer olanağı bulurlar.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar sayesinde kredi kartı sahibi olan öğrenciler için aylık kart ücretleri de önem taşımaktadır. Akbank aracılığıyla kredi kartı sahibi olan öğrencilerin yıllık kart aidatı 20 TL’dir. Bankanın sunduğu bir diğer avantaj da iki yıl boyunca kart aidatı istememesidir.

Bankalardan Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar başvuru işlemleri için sadece öğrenci kimlik belgesi ve T.C. kimlik numarasını talep etmektedir. Kolay ve hızlı başvuru imkanı sunan bankalara en yakın şubesinden, resmi web sayfasından, çağrı merkezinden ya da kısa mesaj yoluyla başvuru yapmak mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.