Ofis İşyeri Kredisi Nedir Detayları

18.06.2018
234
Ofis İşyeri Kredisi Nedir Detayları

Ofis/İşyeri Kredisi; Bankaların sunduğu kredi imkânları arasında yeni bir tabir ve uygulamadır. Yeni bir tür olan Ofis/İşyeri Kredisi iş yeri satın almak isteyenlere özgü olarak 120 ay vadeli olan kredi çeşididir. Mortgage kredisinin benzeridir. Kredi kullanmak için rayiç bedelin %75 miktarına kadar kredi çekilebilir. Ev ve araç kredisinde olduğu gibi bu kredilerde de, mülk ödeme bitene kadar ipotekli olur.

İş yeri satın almak istemeyen ama iş kurmak isteyenlerin başvuracağı kredi çeşidi, ihtiyaç kredisidir. Kosgeb gibi teşvik veren kurumlarından yararlanmak isteyenler, iş yerlerini açarak, kabul edilen iş planları için ödenene hibelerle bu kredi borçlarını kapatmaktadır. By kredi çeşidi, konumuzda bahsettiğimizden farklıdır. Çünkü ofis kredisi, bir muayene ya da şirket mülkü satın almak isteyenlere yöneliktir. Özel faiz oranları ile 120 aya varan vadelerle ödenebilen bu kredi türü, banka şubelerinden çekilebilmektedir. Başvuru için gereken şartlar, ev kredisi çekerken gereken şartlar gibidir. Kredi bitene kadar geçerli olan, iş yeri, hayat ve deprem sigortası yaptırılması zorunludur. Herhangi bir iş yeri satın almak isteyenler için çok avantajlı olan bu kredi, birçok kişi tarafından tercih edilir. Özellikleri esnaflar için uygun fiyatlara satılan dükkânlar satın almak çok avantajlıdır ve kira öder gibi iş yerlerinin kredilerini ödeyebilirler.

Çalıştığınız bankalarla görüşerek, size özel olarak hazırlanan krediler hakkında bilgi alarak, ödeme planınıza uygun olarak ödeme planı belirleyebilirsiniz. Kredi masrafları konusunda her bankanın farklı bir politikası olacağından bu masrafları da göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir.Her bankanın ofis kredisi işyeri kredisi anlamında belli bir hazırlığı ve kredi taslağı muhakkak vardır. İsterseniz ortak iş yeri kredisine başvurarak 5 kişiye kadar ortaklı iş yeri satın alma kredisi de alabilirsiniz. Bunun için özellikle devlet bankalarından destek alabilir, müşteri temsilcileri ile tüm detayları görüşerek, gelir belgenizle birlikte kredinizi hemen kullanabilirsiniz.

Özellikle işini büyültmek isteyenler için devlet destek kredisi vermektedir. Ve alacağınız bu kredilerin büyük bir kısmını hibe olarak da alabileceksiniz. KOSGEB bu alanda en iyi destek veren kurumlar arasında yer almaktadır. Ofis İşyeri kredisi anlamında geri ödemeli  ya da geri ödemesiz Devlet destekli kredinizi de alarak işinizi daha da büyütebilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.