Nusret Marka Değerini Açıkladı

11.07.2019
273
Nusret Marka Değerini Açıkladı

Kendisine özgü geliştirmiş olduğu saltbae hareketi sayesinde bütün dünya tarafından biri olmayı başaran Nusret Gökçe sahip olduğu şirketin marka değerini insanlar ile paylaştı.

 

Nusret Kimdir?

Tam adı Nusret Gökçe olan başarılı et restoran zincirlerinin sahibi olan Nusret 1983 senesinde Erzurum kentinde dünyaya gözlerini açtı.  Maden işçisi olan bir babanın 5 çocuğundan birisidir. Daha iki yaşındayken ailesi ile beraber Erzurum şehrinden Darıca’ya göç etmiştir. Maddi zorluklar sebebiyle okul hayatını henüz altıncı sınıftayken bırakmak zorunda kalan Nusret kasaplık mesleği içerisinde olmaya Bostancı’da bulunan kasaplar çarşısında çıraklık yaparak başlamıştır.

Oldukça büyük bir kasap dükkanı içerisinde çalışmakta olan Nusret 10 ustayla beraber günün 18 saatini çalışarak geçirmiştir. Et doğrama konusunda sahip olduğu beceriyi kısıtlı zamanlar içerisinde çok iş yapmaya borçlu olan Nusret Gökçe 2007 tarihinde İstinye Park içerisinde açılmış olan kasap-restoran konsepti içerisinde çalışmaya başladı. Burada elde etmiş olduğu deneyimin ardından bu konsept içerisinde hizmet veren yerleri görmek isteyen genç girişimci Arjantin’e doğru yola çıkmıştır.

 

Arjantin’in ardından farklı ülkeler içerisinde hizmet vermekte olan bu konseptleri iyi bir şekilde gezen genç girişimci ülkeye döndüğü zaman kendi iş yerini açmak adına girişimlere başlamıştır. Daha sonra arkadaşından almış olduğu borç ile girişime başlayan girişimci bundan tam 5-6 ay sonra borcunu ödeyerek tek başına bu iş içerisinde ilerlemiştir. 2012 tarihine geldiğimizde ise Nusret, Doğuş Grubu ile bir ortaklık içerisine girmiştir. Eskiden 1800 TL’ye çalışan Nusret şu an restoran zinciri sahibidir.

 

Nusr-et’in Marka Değeri Ne Kadardır?

Nusret Gökçe marka değerinin bugün itibari ile 1.5 milyar dolar olarak hesaplandığını dile getirdi.

Sahip olduğu restoran zincirlerini ülkemizin yanı sıra Avrupa sınırları içerisinde de artırmaya devam etmekte olan Nusret kısa bir zaman dilimi içerisinde büyüyen ekonomisi hakkında merak edenleri insanlarla paylaştı. Hürriyet gazetesi için yapmış olduğu bir röportaj içerisinde Nusret Gökçe, LasVegas sınırları içerisinde de bir restoran açmayı planladığını söyledi.

Nusret Gökçe ifadelerine şöyle devam etti: “bundan 10 senen önce ayda 400 dolar kazanmakta olan biriydi. Bugün ise sahip olduğumun şirketimin marka değeri 1.5 milyar dolar olarak hesaplanmaktadır. İnşallah marka değerim 3 milyar doları geçecek” ifadelerini kullandı. Ayrıca Nusret Gökçe röportaj gerçekleştirirken Amerika’da bulunan bir yayınevinin hayatını kitap olarak yayımlamak istediğini de belirtti. Bu yüzden hayatını kaleme alacak bir yazar aramakta olduğunu söyledi.

Nusret Marka Değerini Açıkladı

Nusret Markasının Yapmış Olduğu Ciro Ne Kadardır?

2018 yılı içerisinde Yılın Erkek Girişimcisi Ödülüne layık görülen Nusret Gökçe ödülünü teslim alırken gerçekleştirmiş olduğu konuşması içerisinde markasının ne kadar ciro elde ettiğini söyleyerek akılda merak uyandırmakta olan bir soruyu daha aydınlığa kavuşturmuş oldu. Ödül töreni sırasında geçmişinden bahseden ünlü girişimci vaktiyle 2 bin 100 TL gibi bir maaş ile geçinmeye çalışırken şu an sahip olduğum Nusr-et zincirlerinin kazanmış oldukları ciro 180 milyon dolara ulaştı ifadelerini kullandı.

Nusret Gökçe’nin yapmış olduğu başka bir röportaj içerisinde ise ileride hamburger zinciri oluşturulacağı da bilinmektedir. Kendisinin ünlü olmasını sağlayan salt bae hareketinden ötürü zincire bu ismi vereceği düşünülmektedir. Bu zincirin ilk şubesini İstanbul sınırları içerisinde Kadıköy Bağdat Caddesi üzerinde 400 metre kare büyüklüğe sahip olan bir alan içerisinde faaliyete sokacağı tahmin edilmektedir. Bu iş sektörüne dahil olması halinde Nusret Gökçe sahip olduğu marka değerini belki kendi hayalinin bile ötesine taşıyabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.