nexo.io Nedir? Güvenilir mi?

16.05.2020
216
nexo.io Nedir? Güvenilir mi?

Nexo, kripto para piyasalarına ve kripto varlık sahiplerine para ödünç veren, varlıklarının değerini ve borçlanma yerine değerini ödünç veren projelerle varlıklarını satarak anında para kazanmanın harika bir yolunu sunuyor. Kriptoparanızı rehin verir karşılığında kredi alırsınız. Krediyi de ödedikten sonra kriptoparanızı geri alırsınız. Böylelikle ekip size bir müddet sonra yükselme ihtimali olan coin’den olası zarar etmenizin önüne geçmek ister. Ama gerçekte, çoğu zaman tam tersidir. Parayı getiremezsiniz ve kripto para birimleri işte kalır veya kripto para birimleri yeterince büyümez ve her zaman negatif olursunuz. Nexo bir finans kuruluşudur ve halen Instant Crypto Credit Lines TM’nin işlemlerinden faaliyet geliri elde etmektedir. Aynı zamanda Nexo satış, genel faaliyetler, pazarlama ve yönetim, kurumlar vergisi vb. stratejisini, hizmet yelpazesini genişleterek günlük akışını yönetir. 15 Aralık 2018’de Nexo, NEXO token sahiplerine 912.071,00 dolar dağıttı. Nexo’nun operasyonunun ilk 7 ayında 3.040.239 dolarlık net gelirin % 30’unu temsil ediyor.

 

Nexo nasıl çalışır?

Anlık kredileri blok zinciri teknolojisiyle birleştiren Nexo, dünyanın ilk anlık kripto kredi sistemidir. Nexo’nun yenilikçi iş modeli, müşterilere anında kripto kredileri sunmak ve “müşterinin dijital varlıklarının değeriyle güvence altına alınan nakit elde etmenin otomatik, esnek ve düşük maliyetli bir yolu” olmak üzere organizasyon edildi. Bu sistemde birkaç dakika içinde kredi almak basittir. Nexo kullanmanın başlıca avantajlarına örnek olarak; Gizli ücretlerin, sermaye kazancı vergi ve kredi denetiminin olmaması verilebilir.

Platform, kendi Nexo Oracle modülü tarafından da üretilen blockchain teknolojisi, akıllı sözleşmeler ve algoritmik yöntemler kullandığından yüksek düzeyde şeffaflığı garanti eder. İlk olarak, müşterilerin kripto varlıklarını Nexo cüzdanlarına aktarmaları gerekir. Daha sonra, aktardıkları kriptolar blok zinciri tarafından onaylanır. Nexo Oracle, bireysel kredi limitlerinin ayrıntılarını otomatik olarak hesaplar ve kullanıcı kredileri yaratır.

Müşteri tarafından talep edilen kredi tutarı USD veya EURO olarak belirtilir. Kredi limitine banka havalesi veya ücretsiz Nexo kredi kartı ile hemen erişilebilir. Müşterilerin kredi alabileceği para birimini seçmenin yanı sıra, paralarını kullanmanın en iyi yolunu seçme seçeneği de vardır.

Bununla birlikte, kredi limiti Nexo cüzdanındaki kripto para biriminin piyasa değerine bağlıdır. Bu nedenle, kullanılan para biriminin değeri artarsa, Nexo uzmanı otomatik olarak ve hemen kredi limitini artıracaktır.

Crypto Lender Project, Nexo Litecoin’deki seçeneklerine eklendi.

Nexo token, Nexo’nun kredi portföyündeki varlıklarla desteklenen ABD-SEC uyumlu, temettü ödemeli, tahvil para birimidir. Nexo’nun müşterileri nakit paraya dünyanın her yerinden anında erişebilir. Bu katılım LTC sahiplerinin, anında paraya ihtiyaç duyduklarında doğrudan satış yapmak yerine varlıklarından teminat olarak borç para almasına izin verecektir. Bu katılım LTC’nin kullanışlılığını büyük ölçüde artırmakta ve HODLing baskılarını ve satışlarını azaltmaktadır. Daha da önemlisi, kredi limitleri olarak dahil etmek vergi sisteminin verimliliğini büyük ölçüde artırır.

 

Özellikleri;

  • Yıllık faiz oranı % 8 olan yüksek getirili tasarruflar ve pasif gelir
  • 1. günden itibaren faiz oranlarında günlük artış
  • USDT, DAI, PAX, USDC ve TUSD için düzenli olarak yeni varlıklar ekleniyor
  • Asgari katkı gerekliliği yoktur, ek ücret talep edilmez.
  • Varlıkları istediğiniz zaman ekleyin ve çıkarın
  • BitGo ve Llyod’s of London tarafından sağlanan 100 milyar dolarlık varlık sigortası.
  • Tüm fonlar Nexo’nun garantili kripto kredi portföyü tarafından destekleniyor
  • Bire bir para birimi dönüştürme garantisi

 

Kripto para kredisi şirketi Nexo, Ripple’ın XRP’sini resmi olmayan bir şekilde şirketin platformunda beşinci teminat seçeneği olarak ekledi. Neden gayri resmi olarak? Nexo kullanıcıları, şirketten resmi bir açıklama gelmediği için bu hafta XRP için bir bırak düğmesi eklediklerini zaten fark ettiler. Şu anda Nexo, kullanıcıya ait şirketlerin % 25’ine kadar teminat kredisi olarak kullanılabilecek BTC, ETH, NEXO ve BNB tokenlerini kabul etmektedir. Bu yeni seçenek, şirketin uzun zamandır beklenen temettü programının 15 Aralık’ta yayınlanacağını ve platformun kârının % 30’unu NEXO token sahiplerine dağıtacağını açıklamasından sonra ortaya çıktı. Buna ek olarak, Nexo kısa süre önce doğrudan siteye bir “Kredi Al” düğmesi entegre etmek için CoinMarketCap ile ortaklık yapacağını duyurdu.

Nexo tokeni, Nexo kredi portföyündeki varlıklar tarafından desteklenen, temettü olarak ödenen ABD SEC uyumlu tahvil para birimidir. Nexo müşterileri dünyanın dört bir yanından nakit paraya anında erişebilir. Bu ayın başlarında kripto pazarına giren tek kullanımlık bir Nexo tokeninin fiyatı oldukça istikrarlı. Bu yazı sırasında, para birimi 0.189254 $ ‘dan işlem görüyordu ve 105.982.224 $’ lık piyasa değerine sahipti. Olağanüstü NEXO token kaynağı, toplam 1.000.000.000 NEXO kaynağının 560.000.010’unu oluşturmaktadır.

 

Peki nexo.io güvenilir midir?

30 Nisan 2018’de başlatılan Nexo projesi, dünyadaki kripto para birimleri tarafından desteklenen ilk kredi platformudur. Nexo’nun amacı, kredi endüstrisinin artık yatırımcılar ve işletme sahipleri arasında nakit ve kripto para birimleri arasında seçim yapmak zorunda kalmamasını sağlamaktır. Kısacası, Nexo kullanıcılarına kripto para satmadan paralarını harcamayı sağlamayı amaçlamaktadır. Nexo ayrıca kullanıcılara bir cüzdan hizmeti sunmaktadır. Kullanıcı harcamaları kendi varlıklarından düşmektedir.

Nexo kredi kartı ile itibari para birimi ödenebilir. Ayrıca, tüm ödemeler diğer kripto para birimleri ile yapılabilir. Alınan krediler teminat altına alındığından, kredi kartlarının geçmişi ihmal edilmektedir. Ayrıca, şirket ABD düzenlemelerine uygun olarak menkul kıymet tokenleri yayınlayan borsalar tarafından onaylanmıştır. Nexo, kullanıcılarının anında ve yüksek miktarda kriptografik kredi almasına izin veren bitkoin tabanlı bir sistemdir. Şu anda, kripto sahiplerinin varlıklarını kullanmaları ve satmaları dışında kullanmaları için başka bir yol yoktur.

Nexo, kripto para sahiplerinin varlıklarını teminat olarak kullanarak para çekmelerine izin veren çok karlı bir iş modeli olarak öne çıkıyor. Kullanıcılar, kripto para birimlerine % 100 erişirken parayada anında erişebilir. Aynı zamanda, kriptografik varlıkların değerine erişebilirler. Bir fintech şirketi olan Credissimo projesi 2007 yılında kuruldu. Çok basit bir fikir ve basit olduğu kadar iyi. Bu işte istikrarlı USD veya Euro paranızı koruduğunuzda, yılda % 6,5 faiz elde edersiniz. Başka bir taraf yaklaşık % 8 oranında iş kredisi alabilirsiniz. Aradaki fark nexo’nun karıdır. Nexo Geliştirilen en iyi projelerden biri olarak kabul edilir. Gelecekte çok daha geniş hale gelirse, nexo.io’nun kullanım oranı artacaktır. Bitkoin parayı burada sabit tutmaya olan ilgi herkese fayda sağlayacaktır ve birçok yatırımcının mevcut kripto yatırımlarını korurken kredi kullanması daha iyi olacaktır. Güvenip güvenmediğiniz tamamen size bağlıdır, ancak kulağa hoş geliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.