Moneygram Hangi Bankalarda Var

17.12.2017
5.200
Moneygram Hangi Bankalarda Var

  Konumuz dahilinde sizlere Moneygram avantajları ve Moneygram hangi bankalarda var gibi birçok merak edilen sorulara yanıtlar sunacağız. Genel olarak yurtdışı para transfer işlemlerinde etkin olan Moneygram, günümüz Türkiye’sinde de birçok kişi tarafından tercih edilen güvenli bir para transfer durumunu kapsıyor. Ülkeler arası para transferi konusunda bireylere kolaylık sağlayan Moneygram, öte yandan Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde bulunan şirket ya da firmadan rahatlıkla parasını alabilmelerinde bireylere kolaylık sağlamaktadır. Aslında dünya genelinde oldukça popüler ve en çok kullanılan para transfer işlemleri dahilindedir. Fakat ülkemizde teknolojinin eskiden geç ilerlemesi günümüzde artışların var olmasıyla birlikte yavaştan birçok kişinin hayatına işleyen bir işlem hacmini ortaya koyuyor. Fakat söyleyeceğimiz diğer bir bilgi ise, ülkemizde birçok kişi de henüz Moneygram avantajlarından habersiz yaşamaktadırlar. Moneygram hizmetleri çeşitli bankalar tarafından desteklenen ve bu kapsamda kişilerin güvenli para transfer edilmesini sağlamakta olan bir sistemi oluşturmaktadır.

 

Moneygram Hangi Bankalarda Var?

Dünya genelinde büyük bir müşteri kitlesine sahip olan Moneygram birçok farklı ülkede bulunan çok sayıda bankalar tarafından desteklenmektedir. Türkiye’de ise bu para transfer işleminin sağlanmasını destekleyen 2 banka bulunuyor, bunlar;

  • Denizbank
  • Kuveyt Türk
  • Son olarak her ne kadar üçüncü madde bulunmasa da, bir dönemler aktif olan ve kapatılan Bank Asya’da Moneygram üzerinden işlem yapılmasını destekleyen bankalar kapsamında yer ediniyordu.

Yukarıda bahsi geçen 2 farklı banka üzerinden Moneygram sistemini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Moneygram’ı etkin bir şekilde kullanabilmeniz için öncelikli olarak bu bankalara gitmeniz ve akabinde başvuru yaparak hesap açma talebinde bulunmanız gerekmektedir. Aksi takdirde para gönderme ve alma işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Moneygram hesap açma şartları nelerdir sorusunu merak edenler için ise; herhangi bir şey talep edilmediğini de buradan belirtelim. Sadece ilgili iki banka tarafından size verilen formu eksiksiz ve hatasız doldurarak kendilerine teslim etmeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında Moneygram kartına sahip olarak yurtdışında bulunan dilediğiniz kişiye para transferleri yapabilir ve aynı zamanda adınıza para yatırılmasını sağlayabilirsiniz.

Moneygram ile Güvenli Para Transferi

Oldukça güvenilir ve hızlı olan Moneygram para transfer sistemi sayesinde yurtdışından bireysel ve kurumsal kapsamda para gönderebilir, aynı zamanda adınıza gelen parayı çekebilirsiniz. Ülkemizde de etkin bir kullanıcı sayısına sahip olan Moneygram, dünyanın birçok ülkesinde aktif olarak bankalar aracılığıyla işlenmektedir. Moneygram vasıtasıyla yapacağınız ilk para gönderme işlemi ile birlikte veritabanına tüm bilgileriniz kayıt altına alınıyor ve bir daha form doldurma veya benzeri bir durum ile karşı karşıya kalmamaktasınız. İşleme alınan ve veritabanına kayıt edilen bilgileriniz ile birlikte ikinci ve sonrasındaki tüm işlemleriniz daha hızlı olmaktadır. Bu sistem dahilinde yapacağınız tüm para transferleri dünyanın diğer ucundaki alıcıya ortalama 10 dakikalık bir süreç kapsamında kendisine iletilmektedir.

Sistem Size Bilgilendirme Mesajı Gönderiyor

Moneygram üzerinden farklı bir ülkede yaşayan kişiye parayı gönderdiğinizde ve kişinin parayı çekmesiyle birlikte size özel mesaj göndermektedir. Bilgilendirici kapsamda yer alan bu mesaj sayesinde karşı tarafın parayı eksiksiz ve sorunsuzca aldığını öğrenebilirsiniz. Bu işleyiş sistemin ne denli güvenli olduğunu da ortaya çıkarak durumlar kapsamaktadır. Bilgilendirme mesajı almak için hesabınızı ilkin açtığınız vakit form üzerinden veya banka yetkilisi tarafından size sunulan sorular doğrultusunda mesaj alıp/almamak üzerine bilgilendirildiğinizi de unutmayın. Öte yandan mesajlar sadece bu doğrultuda işlemiyor. Moneygram tarafından düzenlenen kampanya ve diğer avantaj bilgilerinden de mesaj sayesinde bilgilendirilebiliyorsunuz. Sisteme ait tüm avantajlar numaranıza SMS aracılığı ile iletilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.