Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

09.05.2017
256
Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

İhtiyaç kredisi, konut kredisi veya taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilerin en çok merak ettiği soruların başında Maaşıma Göre Ne Kadar Kredi Çekebilirim? Gelmektedir. Bugün sizler için bu merak ettiğiniz sorunun cevabını buradan açıklamak istiyoruz.

Maaşıma Göre Ne Kadar İhtiyaç kredisi çekebilirim?

İhtiyaç kredisi çekecek olan müşterilerin zaman içerisinde bankalardan talep ettiği miktarların onaylanmadığını biliyoruz. Bu konuda özellikle maaşınızın ne kadar olduğunu net bir şekilde belirtmeniz durumunda banka sizlere bu oran üzerinden belirli miktarda ihtiyaç kredisi verecektir. Örnek vererek açıklamak gerekirse bu detayları bu şekilde açıklayalım.

Öncelikle maaşınızın yarısı kadar banka size ihtiyaç kredisi vermektedir. Bunu bilmenizde fayda vardır. Maaşınızın miktarını 6 Bin TL olarak hesaplayalım ve başka bir kredi ödemediğinizi varsayarak hareket edelim. 6 Bin TL net gelirinizin bulunduğunu varsayan bankanın sizlere ihtiyaç kredisi kapsamında vereceği aylık ihtiyaç kredisinin geri ödemesi 3 Bin TL’yi geçmemektedir. Yani maaşınızı 6 Bin TL olarak gören bankanın sizlere ihtiyaç kredisini geri ödeme de en fazla 3 Bin TL’lik taksitli bir şekilde kredi vereceğini bilmelisiniz. Buradan yola çıkarak 6 Bin TL geliri olan bir kişinin ödeme konusunda en fazla ödeyeceği tutarı 3 Bin TL olacaktır. Ancak bazı bankaların istisnası olduğunu ve ödeme konusunda biraz daha esnek davrandığını belirtmek istiyoruz.

Maaşıma Göre Ne Kadar Taşıt Kredisi çekebilirim?

Maaşıma Göre Ne Kadar Taşıt Kredisi Çekebilirim?

Taşıt kredisi çekmek isteyen ziyaretçilerimizin merak ettiği sorunun cevabını buradan açıklamak istiyorum. Öncelikle taşıt kredisi çekerken bankaların sunduğu taksit seçeneğinin en fazla 48 olduğunu belirtmekte fayda var. Bu yüzden bir bankadan taşıt kredisi alacaksınız, banka sizlere burada maaşınızın % 49 oranında aylık geri ödemesi olan bir taksit seçeneği sunacaktır. Bunu örnek ile açıklamak gerekirse eğer, Aylık 6 Bin TL gelirinizin olduğunuz varsayalım. Banak burada sizlere aylık geri ödeme konusunda en fazla 2.999 TL bir taksit seçeneği sunacaktır. Yani maaşınızdan en fazla taşıt kredisi için ayırabileceğiniz limitin 2.999 TL olduğunu bilmenizde fayda vardır.  Bu rakamı 48 ay ile çarptığınız zaman ise maaşınız ile en fazla çekebileceğiniz taşıt kredisinin 144 BİN TL olduğunu bilmelisiniz. Tabi bu tutar aylık 6 Bin TL net maaşı olan ve herhangi bir kredisi olmayan müşteriler için geçerlidir.

Maaşıma Göre Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilirim?

Konut kredisi çekecek olan müşterilerin merak ettiği sorunun cevabını buradan detaylı bir şekilde açıklamak istiyoruz.

Maaşa Göre Konut Kredisi Çekmek

Ev alacak olanların konut kredisine başvuru oranları her geçe gün artmaktadır. Burada faiz oranlarının her geçen gün düşmesi, özellikle konut kredisi çekeceklerde faiz oranlarının ve çekilebilecek olan tutarların ne kadar olduğu konusunda merakının artmasına neden olduğundan dolayı bu konuda sizlere bilgi verelim.

Bankalar yine maaş üzerinden müşterilerine Konut kredisi imkanı sunarken maaşlarınızın % 49 ile % 50 arasında kredi çekme fırsatını sunmaktadır. Maaşınızın net miktarını bankaya ne kadar beyan ederseniz banka size ona göre bir imkan sunacaktır. 6 Bin TL geliriniz varsa bunun 3 Bin TL ile en fazla kredi ödeme şansınız bulunmaktadır. Bununda 120 aylık vadeli şekilde düşündüğümüz zaman 360 Bin TL’ye kadar konut kredisi çekebilirsiniz. Ancak son zamanlarda yapılan değişikliklerden sonra konut kredisinde vade oranlarının 240 aya kadar çıktığını belirtmek istiyorum. Bu yüzdende diğer bankalardan bu konuda bilgi almak en sağlıklı sonuç olarak sizlere sunulacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.