LetGo 500 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

30.08.2018
213
LetGo 500 Milyon Dolar Yatırım Aldı!

Bir ikinci el alım-satım platformu olan LetGo, Ocak 2015’de kuruldu. Alec Oxenford, Enruqie Linares ve Jordi Castello’nun kurduğu bu şirket daha ilk yılında çok büyük başarıları imza attı. Genel merkezi New York’da bulunan LetGo bir özel şirket niteliği taşıyor. Sadece birinci yılında 30 milyon indirmeye ulaşan LetGo, aynı zamanda 13,2 milyon aktif kullanıcıya sahip oldu. Bu başarılardan sonra hırslanan LetGo kurucuları, gün geçtikçe teknolojik yenilikler ekledikleri LetGo uygulamasının indirme sayısının gittikçe arttığını görüyorlardı. Google tarafından açıklanan listeye göre 2016’nın en iyi uygulamaları arasına giren LetGo, “En Paylaşılmaya Değer Uygulama” ödülünü aldı. 7 Aralık 2016’da da benzer bir ödülü Apple şirketinden alan LetGo’nun özgüveni git gide artıyordu. 18 Ocak 2017’de 175 milyon dolar yatırım alan LetGo 1 milyar değere ulaşmıştı. Git gide hızlanıp büyüyen LetGo, 6 Haziran 2017’de şirketin 1 yılda yüzde 680 büyüdüğünü ve bu başarıdan dolayı çok memnun olduklarını açıkladı.

Letgo

LetGo’nun Yenilikçi Yatırımları

İkinci el ürün alıp satabildiğimiz başarılı bir platform olan LetGo geçtiğimiz günlerde eklediği yapay zekâ destekli listeleme yöntemi olan “Reveal” ile ülkede büyük ilgi görmüştü. LetGo yeni bir yatırım planladığını duyurarak Naspers şirketinden 500 milyon dolar yatırım aldı. LetGo’nun bu yatırım turunda elbette tek destekçisi Reveal değildi. Accel, Insight Venture Partners, New Enterprise Associates, Eight Roads Ventures, 14W, Mangrove Capital Partners ve FJ Labs LetGo’yu destekleyen diğer şirketlerdi. Net bir açıklama yapılmamış olmasıyla birlikte LetGo’ya yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre son yatırımla birlikte LetGo’nun değerlenmesi 1,5 milyar dolar oldu. Sahibinden.com, eBay, OfferUp gibi birçok alım-satım şirketine rakip olan LetGo’nun 100 milyonu aşkın indirme sayısı ve 400 milyonu geçen ilanları bulunuyor. Bu yeni yatırım LetGo’nun kurucularından olan Alec Gorenford’u da oldukça mutlu etti. Bu yeni yatırımla birlikte yeni ürünler geliştireceklerini söyleyen Gorenford yatırımdan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Bu yenilikten sonra aylık listeleme sayısı yüzde 65 artan LetGo yöneticileri yeniliklerle tekrar kullanıcılarının karşısına çıkacağını duyurdu.

 

 

LetGo Kullanmanın Avantajları

LetGo günümüzde en çok kullanılan alım-satım platformu olmakla birlikte büyük ilgi görüyor. Kullanıcıları tarafından genellikle olumlu eleştiriler alan LetGo, yenilikçi tavrıyla birçok başarıya daha imza atıyor. LetGo diğer alım-satım platformlarından farklı olarak özel listeleme tekniği ile göze çarpan bir uygulama. Aradıklarınızı daha kolay bulabilmeniz için geliştirilen yapay zekâ destekli listeleme yöntemi olan “Reveal” LetGo’yu diğer ikinci el alım-satım sitelerinin önüne geçirmeye yetiyor. LetGo, yeniliklerine karşın sürekli olumlu eleştiri aldıkça daha çok yeniliğe imza atma kararı alıp büyük yatırımlar alıyor. Son zamanlarda değeri 1,5 milyarın üzerine çıkan LetGo, olumlu eleştirilere karşın birçok yeni teknolojiyi uygulamasında kullanacağını belirtti.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.