Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün

04.08.2018
220
Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün

Çalışan pek çok insan yıl boyunca kurban bayramı tatilini merak ediyor. 2018 yılının kurban bayramına az bir süre kala bu tartışmalar meclis içinde ve halk arasında konuşulmaya başlandı. İnsanlar memleketlerine ve köylerine gidebilmek için tatil gününün uzatılmasını isterken meclis ise bunun ekonomik açıdan zararlı olacağını düşünüyor. Henüz tam olarak kesinleşmemesine rağmen kurban bayramı ile alakalı olarak ortaya atılan tahminler ise şöyle.

Diyanet işleri başkanlığının açıklamalarına göre bu yıl kurban bayramı toplamda beş gün olacak. Diyanet işlerinin belirlediği takvime göre ise:

  • Kurban Bayramının Arefe günü olarak 20 Ağustos Pazartesi günü (Yarım)
  • Kurban Bayramının 1. günü olarak 21 Ağustos Salı günü
  • Kurban Bayramının 2. günü olarak 22 Ağustos Çarşamba günü
  • Kurban Bayramının 3. günü olarak 23 Ağustos Perşembe günü
  • Kurban Bayramının 4. günü olarak 24 Ağustos Cuma günü

tatil olarak planlanıyor. Vatandaşlar ise cumartesi günününde eklenerek pazarla birleştirilmesi istiyor. Bu sayede kurban bayramı en kısa şekilde yedi güne çıkmış olacak. Bir diğer düşünce ise kurban bayramının üç gün daha eklenerek 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birleştirilmesi yönünde. Bu sayede kurban bayramı yaklaşık olarak on bir gün olacak. Fakat yetkili isimler henüz bu konuda tam bir açıklama yapmış değiller. Konuyla ilgili olarak Turizm Bakanı tatilin insanlar içinde faydalı olmasına rağmen ekonomik olarak ülkeye zarar getirebileceğini söyledi. Bu söylevlerin henüz bir tatil programının kesinleşmemiş olmasından kaynaklandığı düşünülmekte.

Fakat kurban bayramının geçtiğimiz senelerde 9 gün ve 11 gün arasında yapıldığını düşünürsek bu yılda kurban bayramının bu süreler aralığında olacağını tahmin etmek güç değil. Öyle ki şuan da Antalya turizm sektöründe bulunan otel yöneticileri insanları acele etmeleri konusunda uyarıyor. Henüz tatil süresi belirli olmadan insanlar rezervasyonlarını yaptırmaya başladılar bile. Bunun sebebi ise geçmiş yıllarda yaşanılan tatil süreleri ile ilgili diyebiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.