Kredi Notunu Arttırmanın Yolları

06.05.2017
208
Kredi Notunu Arttırmanın Yolları

Kredi notunun hayatımızda ki önemi her geçen gün artmaktadır. Bu yüzden siz değerli ziyaretçilerimize bugün Kredi Notunu arttırmanın yolları hakkında yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgiler sunmak istiyoruz.

Bankaların kredi veya kredi kartı verirken dikkat ettiği detayların başında gelen bu kredi sicil notuna bakarken dikkat ettiği detayları açıklayarak başlamak istiyoruz.

 1. Banka sizlere kredi veya kredi kartı verirken daha önce bankalar ile olan ödeme geçmişlerini göz önünde bulundurmaktadır.
 2. Banka aynı zamanda güncel borç bilgilerinize ve bankalara lan borçlarınızın ödeme talimatlarını da göz önüne alarak kredi sicilinize göre işlem yapmaktadır.
 3. Kredi veya kredi kartı kullanımlarınızın yoğunluğuna göz önünde bulundurmaktadır
 4. Son olarak ise bankacılık işlemlerinde her türlü işlemi inceleyerek müşteri hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Bu bahsettiğimiz yöntemler bankaların müşterileri hakkında bilgi edinmek için izledikleri yollardan bazıları. 

Kredi Notunu nasıl attırabiliriz?

 • Kredi notunu arttırmak için öncelikle bankalara borcunuzun olmamasına özen gösterin. Müşterilerin en çok şikayet ettiği konuların başında gelen kredi kartı harcamalarının gününde ödenmemesi kredi sicil notunuzun düşmesine neden olacağından dolayı sizler bu ödemelere dikkat ederek kredi sicil notunuzu arttırabilirsiniz. Kredi kartınıza ne kadar az borcunuz olursa kredi sicil notunuz o kadar kısa sürede artacaktır.  Mümkün olduğu kadar kredi kartınıza borç yapmamaya dikkat etmelisiniz.
 • Kredi ödemelerini gününde yapmakta bankaların dikkat ettiği detayların başında gelmektedir. Daha önce çekmiş olduğunu kredi türünün ödemesinde gecikme yaşamanız sizlerin kredi notunu olumsuz olarak etkileyecektir. Bu yüzden kredi notunuzu yüksek tutmak için çektiğiniz kredilerin ödemelerini gününde yaparak kredi notunuzun artmasını sağlamış olursunuz.
 • Kredi Notunuzun Artırmanın Yolları

  Kredi kartı harcamalarınıza dikkat edin. Kredi kartı kullanım oranının giderek artması kullanıcıların geri ödeme konusunda ciddi sıkıntılar çekmesine neden olmaktadır. Bu yüzden kredi kartı kullanırken mutlaka ama mutlaka ihtiyacınız dahilinde kredi kartı limiti belirlemeniz önemlidir. Bankaların kredi kartı limiti yüksek olan kullanıcılarına olumlu baktıkları düşüncesine bakılmak büyük bir hata olacaktır.

 • Kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka kredi sicil notunuz hakkında bilginiz olsun. Aksi durumda yapacağınız her başvurunun kredi notunuzu olumsuz etkilemesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden mutlaka kredi sicil notunu öğrendikten sonra ve kredi çıkacağından emin olduktan sonra başvuru yapmanız gerekmektedir.
 • Otomatik fatura ödeme talimatı kullanmaya dikkat edin. Bu aslında kredi notunu direk etkileyen faktörlerin başında olmasa da adınıza düzenlenmiş olan faturaların zaman içerisinde ödenmemesi, unutulması durumda bankaların kredi sicil notunuzun düşmesi için Findeks üzerine gerekli olan bilgileri yollamaktadır. Bu yüzden bu tarz işlemlere dikkat ederek bu konuda kredi sicil notunuzu arttırmanın yollarını arayın.

Yukarda bahsettiğimiz bilgiler ışığında sizlerde kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilir ve bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.