Kredi Notu Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

11.05.2019
226
Kredi Notu Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi notu kavramı nedeni ile bankalar ile yapacağınız çalışmalarda mali durumunuz göz önünde tutulmaya başlandı. Kredi ödemeleri, kredi kartı gibi ödemelerde yaşanan ödeme güçlükleri göz altında olduğundan onlarla yapılabilecek çalışmalar zora girebiliyor. Özellikle bankalardan kredi almak istediğinizde kredi notu devreye giriyor. İstikrarlı çalışan bir iş yeri sahibi olsanız dahi kredi notunuzun kötü olması yani sicilin bozuk olması sizi sıkıntıya sokabiliyor. Kredi notunun ortadan altına düşmesi ile siliniz bozulduğunda size kredi verebilecek banka sayısı azalabilir. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar bulunuyor. Siciliniz bozuk olsa dahi izlemeniz gereken yolu da kredi veren bankaları da yazımızda bulacaksınız.

 

 

Bankalar için kredi başvurusu yapıldığında yapılacak incelemelerin başında kredi siciliniz geliyor. Kredi notunuzun yüksek ve istikrarlı düzeyde olması halinde kredi kullanmanız oldukça kolay hale geliyor. Aksi halde kredi notuna bağlı olarak siciliniz bozuk olsa bile bazı bankalara başvuru yaparak kredi alabilmeniz mümkün. Bu nedenle kredi kullanımı konusunda bazı bankalar var olan endişenizi ortadan kaldırıyor. Kredi siciliniz bozuk olsa da, kredi notunuz düşük olsa da bu bankalardan kullanacağınız kredi ile var olan borçlarınızı ödeyebilir, maddi olarak gerekli olan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. BDDK tarafından kredi sicili bozuk ve kara listede olanlara kredi verildiğinde, bankalar için cezai işlem uygularken artık bu durum değişti. Artık kara listeye alınmış müşterileri için dahi kredi sağlayan bankalar bulunuyor.

 

 

Sicili Bozuk Olanlara Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Yasa değişikliği ile bankalarda kötü sicile sahip kişilere de genel bir sicil affı getirildi. Verilen bu af ile, siciliniz bozuk olduğunda dahi  kredi kullanabilme olanağı bazı bankalar tarafından getirildi. Daha önceden bu mümkün olmuyor ve sili bozuk kişiler asla kredi kullanamıyordu. Bu nedenle kredi kullanamayarak borç batağına girip mağdur olan müşteriler bulunuyordu. Altta liste olarak verdiğimiz bankalara başvuru yaparak kötü sicilde dahi kredi alma olanağı elde edebilirsiniz.

📍         ING Bank

📍         DenizBank

📍         Akbank

📍         TEB

📍         Garanti Bankası

📍         Finansbank

📍         YapıKredi Bankası

📍         ICBC Bank

Sicili Bozuk Olanlara Hangi Şartlarda Kredi Verilir?

Her kredi başvurusunda olduğu gibi tarafından bazı belgeler kötü sicil sahibi olananın başvurusu sırasında da istenecektir. Bu belgeler ile yapacağınız başvurunun da, kredi talebinizin kabul edilecek anlamı taşımadığı bir gerçektir. Başvurunuz kabul edilmeyebilir. Bu durumun önüne geçebilmenin en önemlisi, başvurunuz sırasında yanınızda mutlaka bir gelir beyanı götürmeniz olacaktır. Özellikle çalıştığınız kurumdan net bir maaş bordrosu alarak gitmenizle kredi onaylanma süreci hızlanabilir ve kredi çıkma olasılığı artar. Şartları sağladığınızda dahi kredi limitinizin en fazla 100.000 TL olduğunu unutmamalısınız. Eğer adınıza kayıtlı bir gayrimenkul varsa bununla da daha fazla kredi alma olasılığınız var. Beyan ettiğiniz gelir bilgileri yeterli görülmeyip, banka tarafından bir kefil istenebilir. Gösterdiğiniz kefilin sicilinde bankalar açısından sorun yoksa krediniz onaylanma sürecine girebilir. Her banka tarafından farklı çalışma yapısı bulunsa dahi bu bilgilerle kredi süreciniz işletilir. Başvuru yapmadan önce kredi kullanmak istediğiniz bankanın çalışma yapısını araştırmanız yarar sağlayacaktır.

📍         Gelir Bilgisi (Maaş Bordrosu)

📍         Kefil (Banka isterse)

📍         Ek teminatlar (Banka isterse)

📍       Maximum 100.000 TL başvuru

Sıraladığımız bu artlar sağlandı ise kredi siciliniz bozuk olsa dahi kredi kullanmanıza engel değildir. Sağladığınız bu belge ve teminatlar ile bankalar size kredi açabilir. Ayrıca kredi kullanmadan evvel; güncel kredi puanınızı sorgulayabilir, sahip olduğunuz kredi notunuz ile hangi bankaların size kredi vereceğini şubelere gidip bilgi alarak öğrenebilirsiniz. Borç yada ihtiyaç durumlarında umutsuzluğa kapılamadan bu yolları izleyerek kredi temin etme yoluna gidebilirsiniz. Düşük kredi notu sahibi olduğunuzda banka çalışanlarına danışmadan kredi kullanamayacağınız izlenimine kapılmayın.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.