Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

03.04.2019
213
Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

İnsanlar, hayatlarının belirli zaman dilimlerinde ekonomik problemler yaşayabilir ve acil yardıma ihtiyaçları olabilir. Bu zaman dilimlerinde sıcak paraya ihtiyaç duyabilirler. İşte bu sebepten dolayı bu insanlar bankalardan kredi çekerler. Çektikleri bu krediyi zaman zaman öderler zaman zaman da ödeyemez ve geciktirirler. Bu geciktirmeler kredi çekenlerin kredi puanını düşürebilir.

Bankalar tarafından müşterilerine yönelik belirli bir derecelendirme olan bu kredi puanlarında ödemelerini zamanında ve düzenli yapanlara yüksek diğerlerine de düşük puan verirler. Bu derecelendirme ile bankalar notu yüksek olanlara daha rahat ve sorunsuz bir biçimde kredi verirler. Bazı kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ise daha zor şartlar sunar ve bu insanlara daha güç kredi verirler. Bu sebeple kredi ödemelerimizde kredi notumuzun düşmemesi için daha düzenli ve dikkatli bir şekilde ödeme yapmalıyız. Aksi takdirde kredi puanı düşüklere kredi veren bankalar bulmak ve bu bankaların sunduğu şartları kabul etmek mecburiyetinde kalabiliriz.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, nakit paraya ihtiyacı olan insanların bu kredileri çektikleri bankalara ödeme zamanı geldiğinde, ödemelerini yapma şekillerine göre banka tarafından puana tabi tutulmalarıdır. Ödemelerini düzenli ve zamanında yapan borçluların banka tarafından verilen kredi notları yüksek olacaktır. Böylelikle bu kişi çok rahat başka bankalardan kredi çekebilecektir. Ancak ödemelerini zamanında yapmayan ve dolayısıyla kredi notu düşürülen insanlar ise kredi notu düşüklere kredi veren bankalar bulmak ve bunların şartlarını kabul etmek durumunda kalacaktır.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi çektikten sonra çekilen kredinin taksitlerini istenen zamanlarda ve istenen miktarlarda ödenmesi önemlidir. Bu hem sizin banka ile aranızdaki güven ilişkisini güçlü tutar hem de başka zaman dilimlerinde çekeceğiniz krediler için bankalara referans sağlar. Eğer borçlarınızı zamanında ödemeyerek notunuzu düşürürseniz, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar size istediğiniz miktarı vermeyecek ve size uygun koşullar sağlamayabilir. Çünkü notu düşüklere gösterilen rahatlık ve hizmet daha dar olabilir.

Kredi Notu Düşük İnsanlara Kredi Veren Bankalar

Ödemelerini aksatan ve ödeyemeyen insanların kredi notu düşük olacağından istedikleri bankadan kredi çekemeyeceklerdir. Sadece kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ile iş yapabilecek ve sadece bunlardan kredi çekebileceklerdir. Bu kredi notu düşüklere kredi veren bankalar çok fazla değillerdir. ICBC Bank, İNG Bank, Aktif Bank, TEB, HSBC sayacağımız bu bankalardır. Sayılan kredi notu düşüklere kredi veren bankalar, borcunu ödeyemeyen insanlarımız için kredi veren bankalardır. Taksitlerinizi ödemekte zorlandığınız veya hiç ödeyemediğiniz zamanlarda gidilebilir.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Bu Bankaların Özellikleri Nelerdir?

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar müşterileri ile kendi belirledikleri şartlara bağlı kalmaları yönünde anlaşma sağlarlar. Bu özellik insanlara kredi veren bankaların temel ve ortak özelliğidir. Çünkü artık müşterinin şart koyma ve istekte bulunma şansı oldukça azalmıştır. Söz konusu bankalar kefil veya üzerinizdeki taşınmazı göstermeniz şartıyla sicilinizi görmezden gelerek ihtiyaç kredisi verirler. Bu kredi notu düşüklere kredi veren bankalar aynı zamanda finans piyasasında pay kapma yarışında olan bankalardır.

Bankalar Ne Kadar ve Nasıl Kredi Verirler?

Bankalar notu düşük insanlara 40 bin veya 50 bin dolaylarına kadar kredi verebilirler. Aylık faiz oranlarının düşüklüğüyle dikkat çeken TEB 36 ay vade ile kredi verebilirken, neredeyse hiçbir teklifi reddetmeyen Aktif Bank 20 bin TL’ye kadar kredi verebilir. Yine kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listesindeki İNG Bank 50 bin TL’ye kadar kredi verebilir. Kredi notu düşük olan insanlar çoğu bankadan ret cevabı alırken sicile önem vermeyen bu bankalardan rahatlıkla ihtiyaç kredisi çekebilirler.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.