Kredi Kartı Şifre Blokesi Nasıl Kaldırılır?

25.06.2017
1.031
Kredi Kartı Şifre Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Gündelik yaşamda en çok kullanılan banka ürünü olan kredi kartları, kullanıcısının yaşayabileceği güvenlik sorunlarına karşı koruma altına alınmak ve yapılacak olan alışveriş işlemlerinde de yalnızca kart sahibi tarafından kullanılmasının sağlanması için, şifre ile koruma altına alınmaktadır. Dört haneli olarak belirlenen kredi kartı şifreleri ile, hem ATM noktalarından hem POS cihazlarından hem de internet siteleri üzerinden yapılacak alım işlemlerinde, kart sahibi dışında kullanımın engellenmesi sağlanmaktadır. Fakat, kişilerin dalgın anlarında ya da farklı kart ve bu kartlarda da farklı şifre kullanmalarına bağlı olarak, ATM noktalarında ya da POS cihazlarında yapılacak şifreli işlemler sırasında, şifreler zaman zaman yanlış girilmektedir. Üç kez peş peşe yanlış girilen şifre ise kredi kartının bloke olması gibi bir sonucu ortaya çıkaracaktır.

Kredi kartının bloke olması, şifreyi yanlış girdiğinizden dolayı banka tarafından alınan bir önlem olarak kayıtlara geçecektir. Hangi bankaya ait bir kredi kartı kullanırsanız kullanın, belirttiğimiz alanlarda kredi kartı şifrenizi yanlış girerseniz, otomatik olarak bloke işlemi başlatılacaktır. Kredi kartınıza yansıtılan bloke işlemi ise, banka ile yapacağınız görüşme sonrasında açtırılacak ve kart yeni belirleyeceğiniz şifre ile tekrar kullanımınıza sunulacaktır.

 

QNB Finansbank Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

QNB Finansbank vasıtası ile almış olduğunuz kredi kartınızda, şifrenizi yanlış girmenizden dolayı bir bloke durumu söz konusu olmuşsa, kartınızı tekrar kullanıma açtırmak için şu yöntemleri deneyebilirsiniz.

  • QNB Finansbank müşteri hizmetlerine ulaşacağınız 0850 222 0 900 numarasını aramalısınız. Müşteri temsilciniz ile yapacağınız görüşme sonrasında, kartınız ile ilgili blokeyi kaldırabilirsiniz.
  • Cep telefonlarınızın kısa mesaj bölümüne gelip aralarında birer boşluk bırakarak; SIFRE, kredi kartı numarası son dört rakam, annenizin evlenmeden öncesi soyadının ilk harfi, kredi kartının arka yüzünde bulunan CVV kodu nedir yani güvenlik kodunun ilk iki rakamını yazarak, 3996’ya göndermelisiniz.
  • QNB Finansbank ATM noktalarında şifrenizi yanlış girdiğinizden dolayı kartınıza bloke işlemi yapılmış ve kartınız da rehin alınmışsa, yukarıdaki yöntemler işe yaramayacak ve doğrudan banka şubesine gitmeniz gerekecektir. Kart sahibinin banka şubesine kimliği ile birlikte başvurması, sorunun ortadan kaldırılması için yeterli olacaktır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Blokesi Nasıl Kaldırılır?

Yapı Kredi Bankası’nın sunduğu World Card özellikli kredi kartları, üç kez yanlış şifre ile işlem yapılmaya çalışıldığında otomatik olarak kendisini bloke etmektedir. Güvenlik önlemleri olarak bankanın belirlediği bu durumun ortadan kaldırılması için, Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığını aramanız gerekmektedir. 444 0 444 telefon numarasını aradıktan sonra müşteri temsilciniz size bazı güvenlik soruları soracaktır. Bunlara doğru yanıt vermeniz halinde de, banka görevlisi tarafından yeni bir şifre belirlemesi yapacaksınız.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Blokesi Kaldırma

Türkiye’nin en köklü ve en fazla müşteri sayısına sahip olan bankası Türkiye İş Bankası, özellikle kredi kartı hizmeti ile müşteri potansiyelini arttırmıştır. Eğer Türkiye İş Bankası tarafından sunulan kredi kartını kullanıyorsanız ve şifrenizi yanlış girmenizden dolayı kredi kartının bloke olması gibi sorunla karşılaşmışsanız, doğrudan bankanın müşteri hizmetlerine bağlanmalısınız. 0850 724 0 724 Türkiye İş Bankası telefon bankacılığını arayarak, hem kartınızın blokesini kaldırabilir hem de kullanacağınız yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Kredi kartının bloke olmasına karşı kişilerin başvuracağı yöntemler ve hangi bankadan nasıl destek alınacağını bu şekilde özetleyebiliriz. Eğer farklı bir bankadan aldığınız kredi kartınızda bu tarz bir sorun ile karşılaşılmışsa, bankanızın müşteri hizmetleri ile görüşme yaparak durumu ortadan kaldırabilir ve kartınızı tekrar kullanıma açtırabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.