Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

19.05.2017
396
Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

Kredi kartı kullanıcıların merak ettiği bir soru olan Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur? Sorusunun cevabını bulmanız yardımcı olmak için sizlere buradan bilgi vermek istiyoruz. Bankalara olan başvurular arasında en çok başvurunun kredi kartı başvurusu olduğunu ve kredi kartı almak isteyenlerin ne gibi durumlar ile karşı karşıya kalacağınız açıklayarak yazımıza başlamak istiyoruz.

Kredi Kartı Başvurusu nasıl yapılır?

Kredi kartı başvurusu yapmak için artık bankaların şubelerine gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden veya cep telefonlarınızda bu işlemi kolayca yapma şansınız bulunmaktadır. Özellikle internet kullanım oranının her geçen gün arttığı günümüzde kolay yoldan başvuru yapma fırsatının sunan internet kullanımı sayesinde kredi kartı almak istediğiniz bankanın internet bankacılığı hizmetlerine giriş yaparak buradan kart başvurusu yapabilirsiniz. Aynı şekilde cep telefonlarınızda bulunan mobil uygulamalar ve SMS servisi üzerinden de kredi kartı başvurusu yapma fırsatınız bulunmaktadır.

UYARI: Kredi kartı başvurusunda bulunacak olan müşterilerin “olumsuz” cevap almaması için kredi sicil notlarını bilmeleri gerekmektedir. Eğer gereken puanın altında kredi sicil notunuz varsa kredi kartı başvuru sırasında yapacağınız başvuru sizlerin kredi sicil notunu olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden bu konuda dikkat etmeniz son derece önemlidir.

Kredi kartı limitini kim belirler?

Kredi Kartı Numaraları

İlk olarak alacağınız kredi kartında bankanın sizlerden ne kadar limitli kredi kartı talebinde bulunacağı bilgisini alacağını bilmelisiniz. Ancak kart başvurusunda bulunurken maaşınızın üst limitlerinden fazla başvuruda bulunmak sizlerin zor durumda kalmasına neden olacaktır. Bu yüzden de kredi kartı başvurusu yaparken maaşınızın en fazla 4 katı kadar limit talep etmenizi sizlere öneriyoruz. Son zamanlarda yapılan düzenlemeden sonra kredi kartı limitlerine sınırlandırma getiren bankalar sizlere en fazla 4 katı limit verecektir.

Bu düzenlemesinin yapılmasında ki asıl amaç ise, bankaların yüksek kredi kartı limitlerinden sonra kullanıcılarının birçoğunun mağdur olması ve kredi kartı geri ödemesi konusunda sıkıntı çekmesinden kaynaklanmaktadır.

Kredi kartı limitim en fazla kaç para olur?

Yukarda bahsettiğimiz gibi kredi kartı kullanımında maaşın 4 katı kadar limit son yapılan güncellemeden sonra kullanıcıların hizmetine sunuldu. Ancak burada sadece tek bir kredi kartı için geçerli olmayan bu limitin alacağınız bütün kredi kartları için geçerli olduğunu belirtmek istiyoruz. X bankasından almış olduğunuz kredi kartının 4 Bin TL limiti olduğunu düşünelim. Maaşınızın da ortalama 3 Bin TL olduğunu düşündüğümüz zaman, geriye kalan limit miktarınız 8 Bin TL’dir. Y bankasına giderek kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz sırada 12 Bin TL limitinde kredi kartı çıkartma şansınız bulunmamaktadır. Burada daha önce X bankasından olan kredi kartınızın limiti başvuru yaptığınız bankada göründüğünden dolayı size verilecek olan limit en fazla 8 Bin TL olacaktır. Z bankasından da kredi kartınızın olduğunu varsayalım. Z bankasından da 4 Bin TL’lik kredi kartı limitiniz varsa bu sefer Y bankasından kredi kartı başvurusu sırasında sizlere verilecek olan limit oranı 4 Bin TL ile sınırlı kalacaktır.

Ancak bankaların son zamanlarda maaş müşterilerine ve kredi sicil notu olumlu olan müşterilerine sunduğu kredi kartı limitlerinin bulunması bu durumda kullanıcıların merakını çekmektedir. Bu yüzden yapmanız gereken, maaş müşterisi olduğunuz bankadan size verilecek olan limiti öğrendikten sonra bu banka üzerinden kart başvurusu yapmak olacaktır. Muhtemel banka burada sizlere diğer bankaların aksine daha yüksek miktarda kredi kartı limit kullanımını sunacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.