Kredi Kartı İle Vergi Borcu Ödeme

01.10.2017
730
Kredi Kartı İle Vergi Borcu Ödeme

Kredi kartı artık nerdeyse hayatımızın vazgeçilmez bir parçası halini aldı diyebiliriz. Tüm işlemlerimizde nakit kullanmak yerine artık kredi kartı ile işlem yapmaktayız. Alışverişlerimizde taksit imkanı vermekte, elektrik, su, telefon, doğalgaz gibi ödemelerimizi de kredi kartı ile yapmaya başladık. Hatta bazen nakit ihtiyaçlarımızı bile kredi kartından avans olarak kullanmaktayız. Bunun yanında acil ihtiyaç kredilerimizi karşılamakta ve taksit imkanı da sunmaktadır. Kredi kartı ile en son olarak artık vergi borcumuzu da ödeyebilmekteyiz.

İnternet Vergi Dairesinden Ödeme Yapma

Günümüzde gelişen teknoloji ve koşullardan dolayı işlemlerimizin çoğunu internet üzerinden yapmaktayız. Bu bize hem zaman kazandırmakta hem de yapmış olduğumuz işlemleri görebilmemiz açısından olanak sağlamaktadır. Böylelikle kurumlarda oluşan yoğunluklarında kaldırılması hedef alınmış olup iş yükünün azalmasını sağlamaktadırlar. Vergi Daireleri tüm işlemleri yürüttüğünden dolayı her daim kalabalık olan kurumlar içerisindedir. Bunun yanında borcunu ve vergisini ödemek isteyen kişilerin işlerini bırakarak sadece bir ödeme için vergi dairesine gitmesi de ortadan kalmaktadır. Bunun yanında ödemesinin son günü olduğu halde nakit ihtiyacını karşılayamayan kişiler için kredi kartı ödemelerinde dönemlerine göre avantaj da sağlamaktadır.

İnternet Vergi Dairesinden anlaşmalı olan bankalara ait kredi kartları üzerinden ödeme yapma imkanınız bulunmaktadır. Bu ödemeleri yaparken dikkat etmeniz gereken bir husus bulunmaktadır. İnternet vergi dairesinden kredi kartı ile ödeme yapacaksanız 02:00 – 22:00 saatleri arasında borcunuzu ödemeniz gerekmektedir.

İnternet Vergi Dairesine girdiğiniz zaman kredi kartı ödeme için dört seçenek karşımıza çıkmaktadır.

  1. İnternet Vergi Dairesi kullanıcı kodum ile giriş yaparak 6111/6495 Sayılı Kanun kapsamında başvuru yapmak ve/.veya yapılandırılmış borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum. Bu seçeneğin üzerine gelerek tıkladığınızda; karşımıza yeni bir pencere çıkmaktadır. İnternet Vergi Dairesine giriş yapmanız için alan gelmektedir. Kullanıcı adı, parola ve şifreniz ile giriş yaparak ödemek istediğiniz verginin üzerine gelmektesiniz. Bu şekilde işlemlerinize devam ederek kredi kartınız ile bu yasada belirtilen borcunuzu ödeyebiliyorsunuz.
  2. T.C. Kimlik Numaram ve diğer kimlik bilgilerim ile giriş yaparak 6111/ 6495 Sayılı kanun kapsamında başvuru yaparak ve-veya yapılandırılmış borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum. Bu alanın üzerine tıkladığınızda gelen ekrandan T.C. Kimlik numaranız ve diğer kimlik bilgileriniz ile giriş yapabilmektesiniz. Bu şekilde giriş yaptıktan sonra yapılandırılmış olan borcunuzu ödeyebilirsiniz.
  3. Motorlu taşıtımın plaka ve tescil tarihi bilgileri ile giriş yapıp taşıtıma ait 6111/ 6494 Sayılı kanın kapsamında başvuru yapmak ve/ veya yapılandırılmış borçlarımı kredi kartı ile ödemek istiyorum. Bu alanın üzerinde tıkladığınızda motorlu taşıt bilgileriniz ile internet vergi dairesine giriş yapabiliyorsunuz. Böylelikle motorlu taşıtlara ait borçlarınızı kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.
  4. Tecil Dosya Numarası/ Tahakkuk Fiş numarası ve diğer kimlik bilgilerim ile giriş yaparak 6111/ 6495 Sayılı Kanun kapsamında başvuru yapmak ve/ veya yapılandırılmış borçlarımı ödemek istiyorum. Bu alandan giriş yaprak vergi borcunuzu yatırabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.