Kredi Kartı ile Başkasına EFT / Havale Nasıl Yapılır?

06.08.2017
318
Kredi Kartı ile Başkasına EFT / Havale Nasıl Yapılır?

Ödemeleriniz yaklaşıyor ve nakitiniz yoksa, kredi kartınızın limiti yardımınıza koşabilir. Daha önce kredi kartı ile eft ya da havale yapmayı düşündünüz mü? Artık bu yöntemle nakitiniz yokken de başka hesaplara para transfer edebileceksiniz.

Kredi Kartı ile Havale

Kredi kartınızı kullanıdığınız banka örnek olarak garanti bankası , başka bir garanti hesabına para göndermek için internet bankacılığınıza giriş yapın. Daha sonra başka bir hesaba havale butonuna tıklayın. Paranın kesileceği hesabı kredi kartınız olarak seçebileceğiniz açılır menü karşınıza çıkacaktır. Buradan limiti olan bir kredi kartınızı seçebilir ve ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeniz havale olduğu için 7 gün 24 saat karşı tarafın banka hesabına geçecektir. Bu açıdan hiçbir sorun yaşanmayacaktır. Ancak eft işlemlerinde durum biraz farklı.

Kredi Kartı ile EFT Yapmak

Kredi kartıyla EFT ise havalenin yine benzeridir. Ancak mesai saatleri içerisinde karşı tarafa yansımaktadır. Dikkat etmeniz gereken durum saat 16.50 ye kadar mutlaka ödemenizi yapmaktır. EFT bildiğiniz gibi bazen 5-15 dakika arası gecikme yaşayabiliyor. Bu nedenle saat 17.00 olmadan ödeme yapmanız tavsiye edilir.

Kredi Kartıyla EFT / Havalenin Dezavantajları Nelerdir ?

Tabii ki bu yöntemin de olumsuz yönleri vardır. Kredi kartınızdan başka hesaba havale ya da eft yaparken bankanız sizden işlem ücreti ve ayrıca komisyon alcaktır. Can sıkıcı olan durum ise komisyon alınmasıdır. Bankalar genelde kredi kartı ile ödeme yaparken %2 ila %4 arası komisyon alabiliyorlar. Bu açıdan sıkıntılı bir durum olsa da nakit yokken acil ödemelerinizi kredi kartınız ile gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.