Kredi Kartı ile Altın Alımında Komisyon

07.04.2019
1.048
Kredi Kartı ile Altın Alımında Komisyon

Kredi Kartı ile Altın Alımında Komisyon

Altın fiyatlarının son dönemde hızlı bir şekilde artış göstermesi sonrası özellikle kredi kartı ile altın alımında komisyon oranları için bazı önlemler alındığı ortaya çıkıyor. Ayrıca altın alımları için yasaklanan taksitlendirme konusunun da bu sayede tekrar gündeme geldiği görülüyor. Bu sayede altın alımı yapacak kişilerin taksitlendirme yapabilmeleri de mümkün oluyor. Bu aşamada altın alacak kişilerin kredi kartı ile altın alımında komisyon oranı konusunda dikkatli olmaları ve bu konuda kapsamlı araştırma yapmaları büyük önem taşıyor.

Kredi Kartı ile Altın Alımında Komisyon

Kredi Kartı ile Altın Nasıl Alınır?

Altın alımları için yasaklanan taksitlendirme öncesi, altının kredi kartı ile istenilen zamanda alındığı biliniyor. Fakat altın alımının kredi kartı ile daha önce taksitli değil tek çekim halinde yapıldığı ortaya çıkıyor. Altın alımları konusunda alınan gerekli önlemler sonrasında birçok bankanın kuyumculardan kredi kartı ile altın aldığı görülüyor. Bankaların kredi kartı ile aldıkları bu altınları 6 ay vade oranları ile taksitlendirip müşterilerine satmaları mümkün oluyor. Kredi kartı ile altın alma konusunda kişilerin en çok merak ettikleri konular arasında kredi kartı ile altın alımında komisyon oranı bulunuyor. Bu konuda doğru ve güvenilir adreslerden bilgi alınması büyük önem taşıyor.

Kredi Kartı ile Altın Alırken Komisyon Oranı Değişir mi?

Kredi kartı ile altın alımında bankalara veya kuyumculara herhangi bir şekilde komisyon ödenmiyor. Bankaların kredi kartı konusunda belirledikleri vade farkı ve alışveriş faiz oranı, ortaya çıkan maliyeti oluşturan faktörler arasında gösteriliyor. Bu açıdan kredi kartı ile altın alımında komisyon oranı bankalara göre farklılık gösterebiliyor. Bu konuda bilgi almak isteyen kişilerin bankaların çağrı merkezleri ile iletişime geçmeleri gerekiyor.

Altın Alımında Taksitlendirme Sonradan Yapılabiliyor mu?

Altın satın alınmasının ardından ortaya çıkan borcun ekstreye yansıtılması gerekiyor. Bu açıdan kredi kartı ile altın alımında komisyon borçlarının ekstrelerde bazı şartlarda 1 ay ertelenebilmesi veya vade farkı ile çok daha uzun vadede yapılması mümkün oluyor. Bu durum altın alan kişilere sağlanan bir ayrıcalık olarak değil, bankaların müşterilerine tahsis etmiş olduğu bir kampanya olarak ön plana çıkıyor. Kişilerin altın alımında bankaların sonradan taksitlendirme konusunda mutlaka doğru bilgi almaları gerekiyor. Böylelikle tek çekim yapılan harcamaların daha sonraki zamanlarda taksitlendirilmesi mümkün oluyor. Diğer taraftan altın alımında taksitlendirmenin sonradan yapılması kredi kartı ile altın alımında komisyon oranı üzerinde aktif rol oynuyor.

Kredi Kartı ile Altın Alımında Komisyon

Taksit ile Kredi Kartına Nerelerden Altın Alınır?

Kişilerin kredi kartı ile altın alımında komisyon ödemesini daha az yapabilmeleri için hesapları hangi bankalarda ise o bankaların pos cihazını bulunduran kuyumcuları tercih etmeleri gerekiyor. Bankaların diğer bankaların kredi kartları ile yapılan alışverişler için işletmeden ekstra komisyon aldığı biliniyor. Bu durumda işletmelerin kredi kartı ile altın alımında komisyon oranını kişilere yansıtmaları da kaçınılmaz oluyor. Altın alımında pek çok kuyumcunun taksit ile altın satışına olumlu baktığı biliniyor. Bu sayede altın alacak kişilerin en çok tercih ettikleri yerlerin kuyumcular olduğu ortaya çıkıyor.

Alınan Altınlar Farklı Kuyumcularda Bozdurulur mu?

Kişilerin kredi kartı ile altın alımında komisyon ücreti açısından aldıkları altınları farklı kuyumcularda bozdurmamaları gerekiyor. Genel olarak kuyumcuların altın konusunda istedikleri komisyon oranları, bankaların nakit avans için belirledikleri faiz oranlarından daha düşük olmadığı görülüyor. Alınan altınlar istenilen zamanda satılması ve nakde çevrilmesi mümkün oluyor. Bu aşamada kişilerin kredi kartı ile altın alımında komisyon oranları için oldukça iyi bir hesap yapabilmeleri büyük önem taşıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.