Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir? Kaç Farklı Yoldan Ödenir?

04.11.2018
198
Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir? Kaç Farklı Yoldan Ödenir?

Kredi kartı borcu ödemek, günümüzde online olarak yapılabilmekte olup hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilen bir işlemdir. Farklı yolları tercih ederek kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bankaların sunduğu ve işlemleri çok daha hızlı ve aynı zamanda kolay şekilde yapabileceğiniz kanallar sayesinde yorulmadan borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Kartla ya da kartsız kredi kartı borcu ödeme işlemleri için farklı yolları tercih edebilirsiniz. Zaman ve enerji açısından büyük tasarruf sağlayabileceğiniz yollarla kredi kartı ve diğer borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Aracılığıyla Kredi Kartı Borcu Ödemek

Kredi kartı borcu ödeme yöntemleri arasında en hızlı ve kolay yollardan biri internet bankacılığıdır. Bankaların sunmuş olduğu internet bankacılığı hizmeti birçok bankacılık işleminin kolayca yapılabilmesini sağlayan bir işlemdir. Bankanızın internet şubesini henüz kullanmadıysanız, müşteri hizmetlerini arayarak şifre almanız gerekmektedir. Şifrenizi aldıktan sonra bankanızın internet şubesine girebilirsiniz. Kredi kartı borcu internetten nasıl ödenir? sorusunun cevabı için genel olarak izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

  • İnternet bankacılığı işlem menüsüne giriş yapın.
  • Menüde yer alan ‘ Ödemeler ’ sekmesine tıklayın.
  • Kredi Kartı Ödeme seçeneğini seçin.
  • Vadeli ya da vadesiz hesabınızdan hangisiyle ödeme yapacaksanız o hesabı seçerek ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Telefon Aracılığıyla Kredi Kartı Borcu Ödemek

Çalıştığınız bankanın çağı merkezini arayarak kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Çağrı merkezini arayıp ilgili bölüme bağlandıktan sonra ödeme işlemi için talimatınızı verebilirsiniz. Kredi kartı borcu ödeme işleminde müşteri temsilcisi size yardımcı olacaktır. Çağrı merkezi aracılığıyla ödeme yapabilmeniz için ilgili bankada vadeli ya da vadesiz hesabınızın bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde telefon aracılığıyla ödeme yapmanız mümkün değildir. Öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri, çağrı merkezini arayarak ayrıntılı şekilde öğrenebilirsiniz.

 

ATM’ler Aracılığıyla Kredi Kartı Borcu Ödemek

Çalıştığınız bankanın ATM’sine giderek kredi kartı borcunuzu kolayca ödeyebilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gerekenler şu şekildedir;

  • Kredi kartınızı ATM’ye yerleştirin ve şifrenizi girin.
  • Ekranda karşınıza çıkacak olan menüde kredi kartı ödeme seçeneğini seçin.
  • Ödeyebileceğiniz tutarlar sıralanacaktır. Bu tutarlar genel olarak asgari tutar, güncel dönem borcu ve toplam borç olarak karşınıza çıkacaktır.
  • Ödemek istediğiniz tutarı seçtikten sonra ilgili tutarı ATM’nin para gözüne yerleştirin.
  • Bu adımları izleyerek kredi kartı borcunuzu kolayca ödeyebilirsiniz.

 

Şubeler Aracılığıyla Kredi Kartı Borcu Ödemek

Çalıştığınız bankanın şubesine giderek kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Genel olarak bankalar kendi müşterileri için şubelerde sıra önceliği hakkı tanımaktadır. Bu sayede kolay ve hızlı bir şekilde borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu ödedikten sonra ilgili müşteri temsilcisi size ödeme dekontunuzu teslim edecektir.

EFT ya da Havale Aracılığıyla Kredi Kartı Borcu Ödemek

Kredi kartı borcunuzu çalıştığınız diğer bankalarda bulunan hesaplarınızdan ödeyebilirsiniz. Diğer bankalarda bulunan hesaplarınız için internet ya da mobil bankacılık üzerinden EFT yaparak kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. EFT ile kredi kartı borcu ödeme işlemi için bankanız sizden masraf talep edebilmektedir. EFT işlemini yaparken ihtiyacınız olanlar kredi kartınızın üzerinde yazan 18 haneli kart numaranızdır.

EFT işlemi yanı sıra havale yöntemini tercih ederek de kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bunun için sahip olduğunuz kredi kartının ait olduğu bankada bulunan hesabınız üzerinden havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi hem internet hem telefon hem de mobil bankacılık aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bazı bankalar havale işlemi için ücret almazken bazı bankalar ücret talep edebilmektedir. EFT işlemleri genel olarak sadece hafta içi gün içerisinde saat 17:00’ye kadar yapılabilmekteyken havale işlemleri 7/24 yapılabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.