Kredi GO Nedir? Kredi GO’yu Kimler Kullanabilir?

20.02.2018
259
Kredi GO Nedir? Kredi GO’yu Kimler Kullanabilir?

Kredi GO nedir? sorusunun ilk önce cevabını verelim. Kredi GO, QNB Finansbank tarafından oluşturulmuş kredi özel uygulamasıdır. Mobil uygulama olarak sunulan Kredi GO ile kişilerin ihtiyaç kredilerinden hızlı ve kolay şekilde yararlanılmasını sağlamak için geliştirilmiştir.

Akıllı telefonlar için geliştirilen Kredi GO uygulaması Android, iOS ve Windows Phone platformları üzerine hazırlanmıştır. Kredi GO başvuru işlemleri için ilk olarak kişiler uygulamayı telefona indirmiş olmalı ve özel bir hesap oluşturmaları gerekiyor. Belirtilen adımların takip edilmesiyle kolayca başvuru yapılabilir. Peki Kredi GO’yu kimler kullanabilir?

Kredi GO’yu Kimler Kullanabilir?

Akıllı telefonlar için geliştirilen Kredi GO uygulaması için bazı soru işaretleri vardır. Kişilerin bu uygulamayı kullanabilmeleri ve hizmetten yararlanabilmeleri için illa Finansbank müşterisi mi olması gerekiyor?. Finansbank’tan yapılan açıklamalar ve herhangi bir yerde kullanıcıların Finansbank müşterisi olması zorunludur ibaresi olmadığı için bu sorunun cevabını müşterisi olmak zorunda değilsiniz diyebiliriz. Tabi banka müşterisi olmanız hızlı işlemleriniz için kolaylık olacaktır. Eğer Kredi GO üzerinden kredi başvurusu yaparsanız ve başvurunuz onay alırsa, kredi tutarını anında Finansbank hesabınıza çekebilirsiniz. Bu konuda banka müşterileri çok daha pratik işlemlerini halledebiliyor. Ancak Finansbank müşterisi değilseniz, kredi çekimi onaylanan kişilerin herhangi Finansbank şubesinden birine gitmeleri gerekmektedir. Şubelerden ister elden alabilir, istersenizde belirteceğiniz banka hesabınıza transfer yapılmasını sağlayabilirsiniz. Veya o anda hesap açtırıp kredinizi hesabınıza da alabilirsiniz.

Kredi GO Özellikleri Nelerdir?

Bankacılık sektöründe bir ilk olan Kredi GO uygulaması, kredi alanında yüksek kitlelere ulaşmayı başarmıştır. Uygulamayı kullanacak olan veya kullananların bilmesi gereken hususlar şu şekidedir ;

1. Hızlı işlem sayesinde kolayca doldurulacak form ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

2. TC Kimlik numarası ile üye olunduğu için kredi başvurularından banka tarafından hızlı işlem süreci yapılıyor.

3. Kredi türleri içinde uygulamada sadece ihtiyaç kredisi adı altında başvuru yapılabilmektedir.

4. Kredi başvurusunda bulunup red yiyen kişilerin zamanla kredi çekebilecek duruma geldiklerinde, uygulama otomatik olarak kişilere bildirim gönderecek ve bu sayede kredi notunuzun kaç olduğunu, ayrıca ne kadarlık kredi alabileceğinizi öğreneceksiniz.

5. Kredi başvuru işlemlerinde kişilerden ek belgeler kesinlikle istenmiyor. Sadece kredi notuna bakılacaktır.

6. Uygulama üzerindeki faiz oranları kredi notuna nazaran oluşturulmaktadır. Yüksek kredi notuna sahip kişilere daha uygun faizli krediler veriliyor.

7. Genel faiz oranları 1.09 ile 1.59 arasında değişmektedir.

8. Yapılan tüm kredi başvurularını tek dokunuşla öğrenebilirsiniz.

9. Aldığınız kredinin geri ödemelerini takip edebilir ve ne kadar borç kalmış öğrenebilirsiniz. Tüm işlemler ücretsizdir.

10. Maksimum ihtiyaç kredisi için başvuru tutarı 30 bin TL olarak belirlenmiştir. 30 bin TL üzeri başvurular yapılamamaktadır.

Kredi GO İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Buraya kadar herşeyi yapıp kredinizi aldıysanız artık hesap zamanı. Kredi GO üzerinden alınacak kredi için örnek bir hesap yapalım. Burada yapacağımız hesaplamayı siz kendi kredi faiz oranı ve tutarına göre yapmalısınız. Vereceğimiz örnek sonrası siz kendi hesabınızı kolayca yapabilirsiniz.

1.09 faiz oranı ile 48 ay vadeli 30 bin TL kredi aldığınız taktirde aylık geri ödeme olarak cebinizden çıkacak miktar 846 TL’dir. Ayrıca bu örneğin içinde 157 TL ekstra kredi tahsis ücreti olduğunuda ekleyelim.

Başlangıç olarak yapılan bu örnek hesaplama ile 30 bin TL için aylık 846 TL ödeme yapacaksınız. Tüm borcu bitirip kredi borcu kapandıktan sonra toplamda 30 bin TL kredi tutarı için geri ödediğiniz para 40 bin 608 TL olacaktır. Burada şunu da belirtelim. Başvuru işlemlerinde zorunlu hayat sigortası da yapılmakta olup, bunun için ek masraf çıkabilir. Bu ek masrafın çıkması durumunda tutar kredi borcunuza yansıtılacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.