KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Başvuru Formu

12.04.2019
324
KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Başvuru Formu

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Başvuru Formu

KOSGEB ülkemizde kendi işini yapmak isteyen ve hayallerini uygulamaktan yana olan kişiler için iş kurma düşüncesi aşamasında sermaye desteği sağlamaktadır. Bu oranda verilen paraları bir kısmı hibe olarak verilirken bir kısmı da faizsiz anaparanın ödenmesi şeklindedir. Bu imkanlardan faydalanabilmek için başvuru yapmak isteyen kişilerin öncelikle bir iş fikri ve KOSGEB girişimci desteği başvuru formu bulunması gereklidir. Başvuru formunda bulunan alanlar iş fikri doğrultusunda uygun şekilde doldurulacaktır.

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Başvuru Formu

İş Fikri Nasıl Tercih Edilmelidir?

Kişilerin KOSGEB’den destek alabilmesi için öncelikle geçerli bir iş fikrinin olması gerekmektedir. Bu iş fikrini KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu ile KOSGEB’e kanıtlamak durumundadır. O yüzden iş fikri oldukça sağlam, tutulabilen, kuruluşun sağlamış olduğu kredi ve hibe oranını çöpe atmayacak değer bir iş fikri olmalıdır. İş fikri kadar işin nasıl yapılacağı, piyasadan ne kadar farklı bir uygulama olduğu ve hitap ettiği kitle form için bir o kadar önemlidir. Bu kriterler doğrultusunda kişilerin iş fikrini belirledikten sonra başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Başvuru Formu İle Alakalı Genel Bilgi

KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu internet üzerinden kuruluşun resmi sitesinden temin edilebilecektir. Ayrıca KOSGEB bürosuna gidilerek hem bilgi hem de başvuru için form temin edilebilmektedir. Başvuru formunda iş fikrinizi anlatabilmeniz için sizlere çeşitli başlıklar sunulmuştur. Bu başlıklar dahilinde uygun alanlara sizden istenilen ilgileri ifade ederek ve kendi kimliğiniz hakkında bilgiler vererek iş fikrinizi detaylıca anlatmanız istenmektedir. KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu içerisinde sorular sizlere tablo başlığı altında sunulmaktadır.

Formun En Önemli Alanları

İş fikrinizi detaylıca anlatmış olduğunuz KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu içerisinde birçok başlık bulunmaktadır. Bu başlıklar altında en önemli ve en belirleyici bölüm iş fikrinizi kuracağınız mevki ve bu fikrin hitap etmiş olduğu pazar kitlesidir. Bu alan iş fikrinizin ne kadar geçerli olduğunu ve işinizin ne denli tutulup yürüyebileceği konusunda hibe desteği sağlamak açısından KOSGEB’e bilgi vermektedir. KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu içerisinde iş yeri ile alakalı nerede işinizi kurmak istediğinize dair açık adres istenmektedir.

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Başvuru Formu

Formda İş Yerinin Kurulma Mevkii Hakkında

Burada günde ne kadar araç ve insan geçtiği merkezlere ne kadar uzaklıkta olduğu konusunda canlılığı hakkında bilgiler istenmektedir. Ayrıca pazar ve hitap etmiş olduğu kitlede komisyon için oldukça önemlidir. Eksiklik hissedilen ve kişilerin zevk ve tercihleri doğrultusunda bir iş fikrinin kabul olma oranı çok daha yüksek olacaktır. Genel ihtiyaca hitap eden, pazar payında aranılan bir işletme olan ve en önemlisi yöre insanları tarafından benimsenen ve yörenin kültür alışkanlıklarını kaldırabilen bir iş fikri ve iş mevkii tercih edilmelidir.

Başvuru Formu Çeşitleri

KOSGEB birçok alanda kişilere kredi ve hibe imkanı sağlamaktadır. KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu için sunulan seçenekler içerisinde belirleyici şartlar bulunmaktadır. Büyük küçük veya orta ölçekli işletmeler için farklı bayan ve genç girişimciler için farklı girişimciliği geliştirmek için istenilen destek doğrultusunda farklı farklı uygulamalar bulunmaktadır.

Kişiler kendi ihtiyaçlarını tespit ettikten sonra veya bir KOSGEB uzmanı ile görüş sağladıktan sonra KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu temin edebilirler. Ayrıca KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu hakkında daha detaylı bilgi almak için yetkili memurlar ve bir KOSGEB uzmanında destek alabilirsiniz. KOSGEB yeni girişimci desteği başvuru formu doldurulduktan sonra kuruma teslim edilmesi ve üzerinde görüş sağlanması için ortam yaratılması gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bu sitede yayınlanan içeriklerin tamamı bilgi amaçlıdır. Kesinlik ya da doğruluğu güncel kriterlere göre değişiklik gösterebilmektedir.